Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Son dakika haberi Belma Yalman koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

    Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman da hayatını kaybetti.

    Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Aytaç Yalman, 11 Mart'ta hastalandıktan beş gün sonra hayatını kaybetmişti. Yalman'ın koronavirüs nedeniyle öldüğü ortaya çıkmıştı. 80 yaşında hayatını kaybeden Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman da koronavirüs nedeniyle tedavi görüyordu. Belma Yalman da bugün hayatını kaybetti.

    SAĞLIK BAKANI KOCA DOĞRULAMIŞTI

    Kara Kuvvetleri eskiKomutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetmişti.

    Hastane raporunda, Yalman'ın Covid-19'a bağlı vefat ettiği kanaati bildirilmişti. Daha sonra ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsten ölen üçüncü kişinin Aytaç Yalman olduğunu doğrulamıştı.

    EŞİNİN TEST SONUCU POZİTİF ÇIKMIŞTI

    Aytaç Yalman’ın ölümüyle ilgili Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yazılı açıklama yapılmıştı. Açıklamanın son bölümünde "Eşinin test sonucunun Covid pozitif gelmesi üzerine merhum Aytaç Yalman’ın klinik tablosunun da uyumlu olduğu dikkate alındığında Covid-19’a bağlı vefat ettiği kanaati oluşmuştur" ifadesi dikkat çekmişti.

    Yalman'ın ayrıca vefatından üç hafta önce İran'da bulunduğu öğrenilmişti...

    BAKAN AKAR'DAN TAZİYE MESAJI

    Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, merhum Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman'ın hayatını kaybetmesi nedeniyle yakınlarına taziye dileklerini iletti.

    41. Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Yalman, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 15 Mart'ta yaşamını yitiştirmişti. 80 yaşında vefat eden eski Komutanın ardından eşi Belma Yalman da bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

    AA haberine göre, Bakan Akar, Belma Yalman'ın vefatının ardından ailenin yakınlarını arayarak art arda yaşadıkları kayıplardan dolayı bir kez daha taziye dileklerini iletti.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ