Muğla yediği dayak sonrası sütü kesildi, emziremediği 8 yavrusu telef oldu

15 Nisan 2019 Pazartesi, 12:25:47 Güncelleme: 12:27:14

Muğla'nın Ula ilçesinde yediği dayak sonrası sütten kesildiği ileri sürülen 'Kara' isimli sokak köpeğinin 8 yavrusu telef oldu. Köpeğin dayak yeme anı ise apartmanın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 
Ula ilçesi Köprübaşı Mahallesi'nde yaşayan E.K., geçen 26 Mart'ta saat 16.30 sıralarında, evinin bulunduğu sokakta yürürken bir sokak köpeğinin apartmanın bahçesindeki İ.S.A.'ya havlayıp, korkuttuğunu fark etti. Bunun üzerine müdahale eden E.K., köpeği tekmeleyip, başına sopayla vurdu. O anlar apartmanın güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Dövülen sokak köpeğini sahiplenen müteahhit Mükremin Yaycı (40), Köpeğe şiddet uygulayan kişi hayvan düşmanı. Eşim ve çocuğumla burada yaşıyorum. İki evcil köpeğimiz var. Yaklaşık 8 ay önce, iki sokak köpeği apartmanımızın yanına geldi. Onlara da sahip çıktık, yemeğini, suyunu vererek ilgilendik, sevgisiz bırakmadık dedi. Yaycı, bakımını üstlendikleri köpeklerden birine 'Kara' adını verdiklerini belirterek, Kara'nın bir süre önce 8 yavrusu dünyaya geldi. Olay günü de yavrularını koruma içgüdüsüyle, mahalleden bir genç kıza havladı. Saldırı diyemiyoruz. Çünkü herhangi bir ısırma söz konusu değil. Kamera kayıtlarında da mevcut. Yaklaşık bir dakika sonra konuyla hiç alakası olmayan, bizim köpek ve hayvan düşmanı olduğunu düşündüğümüz bir komşumuz, ne yazık ki elinde sopa ve benzeri bir cisimle Kara'ya saldırdı diye konuştu. 
Yaycı, her iki tarafın birbirinden şikayetçi olduğunu belirterek, şunları söyledi
Kara'mız dövüldükten sonra sütü kesildi. Bundan dolayı ne yazık ki 8 yavrusu öldü. Çok üzgünüz. O da çok üzgün. Ağzı dili yok ki, nasıl üzgün olduğunu anlatsın. Komşumuz ısırıldığını beyan ederek polis merkezine bizden şikayetçi oldu. Biz de kendisinden bahçemize izinsiz girdiği için haneye tecavüz edip, eşim ve çocuğumu korkuttuğu, sahiplendiğimiz sokak köpeği Kara'yı dövdüğü, hayvanın 8 yavrusunun ölümüne sebep verdiği için şikayetçi olduk.