20 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

MHP lideri Devlet Bahçeli Avrupa Parlamentosu'nun kararına Twitter hesabından sert tepki gösterdi. "Avrupa ülkelerinde görev yapan Türk kökenli 147 parlamenterin AP’nin kararına göstermeleri gereken tepkileri de önemli hal almıştır" diyen Bahçeli, Adana'daki terör saldırısına ilişkin olarak da "inanıyorum ki, Adanalılar hainleri şaşkına çevirecektir" mesajını verdi. Bahçeli, Suriye rejiminin Türk askerine yönelik saldırısı ile ilgili olarak da "Artık ok yaydan çıkmıştır" dedi.

Bahçeli, şunları yazdı:

Sarsıcı olaylar birbirini izliyor ve Türkiye çok cephede sürdürdüğü varlık-birlik mücadelesinin altında kalmamak için çalışıyor, çabalıyor. Ancak bu mücadele esnasında gerek muhasım odakların gerekse de muasır olduğunu iddia eden ülkelerin muhasarasıyla boğuşuyor.

"PİŞKİNCE KABUL ETTİLER"
Avrupa Parlamentosu, Türkiye’nin AB ile devam eden müzakerelerinin geçici olarak dondurulmasını tavsiye eden tasarıyı pişkince kabul etti. Siyasi mahiyetli ve hukuken bağlayıcılığı olmayan bu skandal karara 479 parlamenter evet, 37’si hayır, 107’si de çekimser oy kullandı.

"VEBA SALGININDAN SONRA..."
AP, terörizme yakasını kaptırdı. Türkiye’ye samimiyetsiz ve soğuk bakışını tescil ettirdi. Ve art niyetini tekrar gözler önüne serdi. Türk milleti, AP’nin kararını reddetmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi de bu temelsiz ve omurgasız kararı telin etmektedir. Avrupa, veba salgınından sonra ikinci kez büyük ve acınası bir hastalığa tutulmuştur. Bu vahim hastalık terör örgütlerinden bulaşmıştır.

TÜRK KÖKENLİ PARLAMENTERLERE ÇAĞRI
Avrupa ülkelerinde görev yapan Türk kökenli 147 parlamenterin AP’nin kararına göstermeleri gereken tepkileri de önemli hal almıştır.Türkiye’nin haysiyetiyle oynamaya kalkışan, ülkemizi karalamaya yeltenen şarlatanlığa Türk kökenli parlamenterlerin itirazı olmalıdır. Ve bu itiraz hemen yapılmalıdır. Kimliğini kaybetmemiş, doğduğu toprakları unutmamış kardeşlerimizin sesini duymak en tabii hakkımızdır. AP’nin Türkiye’yi suçlayan, yargılayan ahlaksız kararı konuşulurken, gücünü Avrupa ülkelerinden alan terör örgütleri de boş durmamaktadır.

"ADANALILAR HAİNLERİ ŞAŞKINA ÇEVİRECEK"
Adana’da sabah saatlerinde, Valilik makam girişine yakın bir yerde bomba yüklü bir araç patlatılmış, iki vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Ayrıca 33 kişi de yaralanmıştır. Bu terör saldırısını şiddetle, nefretle lanetliyor, şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Adana’ya kurulmak istenen terör tuzağı tutmaz, inanıyorum ki, Adanalılar hainleri şaşkına çevirecektir.

"ARTIK OK YAYDAN ÇIKTI"
Diğer yandan, Fırat Kalkanı Harekatı’nda üç ay geride kalırken, sınır ötesinden kara haberler de gelmeye devam etmektedir. Sabaha karşı, katiller tarafından düzenlenen hava saldırısında, 3 Mehmedimiz şehit, 1’i ağır olmak üzere 10’nu da yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah rahmet, ailelerine, milletimize, silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı; yaralılara da şifa diliyorum. Türkiye’nin milli bekasını güvenceye almak, sınır emniyetini tesis etmek için yaptığı operasyonlar meşrudur, haklıdır ve vazgeçilmemelidir. Artık ok yaydan çıkmıştır. Milletimizi ve vatanımızı tehdit eden terör örgütleri her nerede iseler bulunup yok edilmelidir. Kaçış yoktur. MHP, Türk milletinin kuyusunu kazanlara, intikam kuyruğuna girenlere düşmandır, bunlara karşı devlet ve milletiyle yan yanadır.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 24 Kasım 2016 Perşembe 20:05
  Kardesim suz neyin kafasini yasiyorsunuz ben belcikada yasiyom hollandada cok yasadim avrupa demek teror demek hala avrupa pesindesiniz ya turkiye avrupadan elini ticaret olarak ceksin bak ne olur koyun amborgoyu avrupya avrupa bizd muhtac olsun niye yalvariyorsunuz anladim 50 yildir
 • Misafir 24 Kasım 2016 Perşembe 18:17
  Şunu itiraf etmeliyim ki; sayın Bahçeli den önceki ön yargılarım için özür diliyorum. Örnek bir siyasetçi,şahsiyetli tam bir devlet adamı profili sergiliyor.Doğrusu bu tarz siyasetçileri özlemiştik.Milli birlik ancak bu düşünceler ışığında oluşur.
 • Misafir 24 Kasım 2016 Perşembe 18:15
  Mülteciler artık özledikleri Avrupa yoluna düşmeliler
 • Misafir 24 Kasım 2016 Perşembe 18:07
  Sayın bahçeli galiba sayın Türkeş gibi bu partinin ebedi başkanı ilan etti ve son zamanlarda biraz sinirli bu sağlık açısından iyi değil
 • Misafir 24 Kasım 2016 Perşembe 18:06
  Bu adama helal olsun fenomen ne konuştuğunu kimse anlamıyor
 • Misafir 24 Kasım 2016 Perşembe 18:01
  adam bu ya
 • Misafir 24 Kasım 2016 Perşembe 17:59
  dunya kuresellemisken bu kararı tanimiyorum demek sacmaliktir.tanimadiginiz karar sonrasi dolar 3.45 e dayandı.haberiniz varmi?
 • Misafir 24 Kasım 2016 Perşembe 17:55
  Bırakın artık şu cibiliyetsiz avrupa birligini.Kendi pisliklerinde bogulsunlar
 • Misafir 24 Kasım 2016 Perşembe 17:42
  helal olsun
 • Misafir 24 Kasım 2016 Perşembe 17:40
  Bence mülteciler için kapıları tam olarak açmayalım biraz aralayalım şöyle 200 - 300 bin mülteciyi avrupaya salalım sonra arkamıza yaslanıp avrupadaki depremleri izleyelim
Kalan karakter : 300