Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Merkezi Kuveyt’te bulunan Murabahat Real Estate Solutions (Mresco),Ortadoğu’da ve Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Kutsal toprakların en büyük otel projelerinden Hacer Tower’ın kiralamasını yürüten Mresco, bir hafta içinde 500’ün üzerinde talep topladı. Milliyet'in haberine göre, Ortadoğu’da ve Türkiye’de gayrimenkul çözümleri sunan Mresco, Mekke’nin en büyük rezidans kulelerinden Hacer Tower’ın uzun dönem kiralamasında Türkiye’den rekor talep topladı. Uzun dönem kiralama sistemiyle sunulan Hacer Tower’a bir haftada 500’ün üzerinde kişi başvurdu.

YENİ YATIRIMLAR YOLDA
Konuyla ilgili açıklama yapan Mresco Türkiye Genel Müdürü Oya Zingal Dural, Ortaoğu’daki başarılarını Türkiye’ye taşıyacaklarını dile getirdi. Mresco olarak Kuveyt, Suudi arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır gibi birçok ülkede gayrimenkul çözümleri üreten bir firma olarak faaliyet gösterdiklerini belirten Dural, “Ortadoğu’da bugüne dek birçok başarılı projeler gerçekleştirdik. Uluslararası alanda önemli yatırımlar hayata geçirdik” dedi.
Şirket bünyesinde bulunan gayrimenkullerle bulundukları pazarda öncü bir oyuncu olarak konumlandıklarının altını çizen Dural, şunları söyledi:

'BEKLENTİYİ AŞTI'
“Yatırımlarımızın önemli bir kısmını da Türkiye’ye yönlendirme kararı aldık. İlk etapta şirketimiz bünyesinde bulunan Hacer Tower’ın süitlerini uzun dönem kiralamaya sunduk ve beklediğimizin üzerinde bir taleple karşılaştık. Bir hafta içinde 500’ü aşkın kişi talepte bulundu. Gelen talepten memnunuz.”

Hacer Tower’ın çalışmalarını sürdürürken Türkiye’de de büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Dural, “İstanbul merkezli konumlandırdığımız yatırımlarımızı önümüzdeki dönemde tüm detaylarıyla paylaşacağız” diye konuştu.

4 FARKLI DAİRE SEÇENEĞİ
Mresco, Mekke’de 5 yıldızlı bir rezidans hizmeti sunan Hacer Tower’da ayda 500 dolar taksitle daire sahibi olma imkânı sunuyor. 4 farklı daire seçeneğinin yer aldığı Hacer Tower projesinde 21 yıl boyunca, her yıl 7 gece 8 gün ev sahibi olmak mümkün. Mekke’de Kabe’nin hemen yanı başında bulunan, Zemzem Tower’ın komşusu Hacer Tower’daki dairelerin Türkiye’de kiralamaya başlanmasının ardından yoğun talep aldı.
 
'EN GÖZDE KULE'
Hacer Tower’la ilgili bilgi veren Dural, “Mekke’nin inşaat gelişimi için özel işareti haline gelmiş Abraj Al Beit Kompleksi içinde yer alan Mekke-i Mukerremen’in en gözde kulelerinden biri. Bu kule müşterilerine kolayca Umre ve Hac ibadetinin tüm ritüellerini yerine getirmelerini sağlayacak her türlü hizmeti sunan konumu ve estetik tasarımıyla emsalsiz bir nitelikte” dedi.