Öne Çıkanlar

Başkan Cihan Bulut, Eto'o'yu Antalyaspor'a getiren ekibin Konyaspor'a götüren ekiple aynı olduğunu ifade ederek, "Bir boşlukta özel görüşmelerle gerekli mutabakatlara varmışlar" dedi.

Süper Lig'de zor günler geçiren Antalyaspor'da kulüp başkanı ve yöneticiler basın mensuplarıyla Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde bir araya geldi. Kahvaltılı basın toplantısına Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, Asbaşkan Şefik Öz, Basın Sözcüsü Cumhur Arıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri Güray Kanan ve Sezgin Özer ile basın mensupları katıldı.

''SIKINTILARI AŞMAK İÇİN ÇABA HARCADIK''
Göreve geldikten sonra sıkıntıları aşmak için çok çaba harcadıklarını ifade eden Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, "Sıkıntılarımız vardı. Sıkıntıları aşmak için pazar günleri dahil gece gündüz çalıştık. Maddi sıkıntılar var. Daha önceden kaynaklanan transfer yasağı demek istemiyorum, bu sıkıntılar vardı. Yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımızla toplantılar yaparak aştık. Çok zor bir dönemde, zor bir göreve talip olduğumuzu biliyorduk. Göreve talip olduğumuzda bize ateşten gömlek giydiğimizi söylediler. Göreve seve seve talip olduğumu bir kez daha söylüyorum. Antalyaspor'un mevcut durumlarındaki sıkıntılarını çalışarak şeffaf yönetim sergileyerek aşacağımızı düşünüyorum. Mühim olan zoru başarmaktır. Biz yönetim olarak kulübe emek veren bir yönetim sergiliyoruz. Başkan olarak tüm görüşmeleri ve transferleri hocalarımız ve ekibiyle görüşerek yapıyoruz" dedi.

''GEÇMİŞE ÇOK BAKMAYAN BİR YÖNETİMİZ''
Geçmişe çok bakmayan ve geçmiş dönemdeki sıkıntıları olan herkese seslenen Bulut, "Biz şunu söylüyoruz. Antalyaspor ile ilgili bir hesabı ve alacağı olan varsa ağaçtaki yapraklara assın ve ilk rüzgarda savrulup toprağa gömülüp gitsin. Hiç kimsenin Antalyasporla ilgili en ufak dışarıda hesaplaşma yönteminde olmasına müsaade etmeyiz" diye konuştu.

''TRANSFER DÖNEMİNDE SIKINTI YAŞADIK''
Transfer döneminde de sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Cihan Bulut, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
"Belki çok istediğimiz transferleri transfer engellerinden dolayı son günlere bıraktık. 71 tane dosyamız var. Bir tanesi Giray Kaçar'ın dosyasıydı ve 2,5 milyon TL olarak parasını ödeyerek transferlerimizi yaptık. Yönetim olarak projelerimiz var. Bize güvenenlere teşekkür ediyoruz." 

''YARINLAR GÜZEL OLACAK''
Yarınların Antalyaspor için çok güzel olacağını dile getiren Bulut, "Biz iyi niyetli ve samimi olarak çalışıyoruz. Amacımız Antalyaspor'a çalışmak. Şahsi reklamlarımız olsun gibi asla ve asla bir yönetim değiliz. Her şeyi yönetimde konuşuyoruz. Konuştuklarımız mutabakatla sonuçlandırmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

''25 MİLYONUN ÜZERİNDE PARA BULDUK''
Göreve geldikten sonra yönetim kurulu olarak 25 milyonun üzerinde para bulduklarını belirten Cihan Bulut, "Borç ve finans yapımız ayarlanmak üzeredir. Projelerle ilgili önümüzü Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel açmıştır. Ellerinden geleni yapacaklarını söylemişlerdir. El birliğiyle Antalya'da yaşayan gerek siyaset yapan gerek diğer kişiler olsun Antalyaspor'u hak ettiği yere ulaştıracağız" dedi.

''İLERLEYEN GÜNLERDE BORCUMUZU KAPATACAĞIZ''
Takıma her türlü ödemeleri yaptıklarını ifade eden Antalyaspor Başkanı Bulut, eksikleri olduğunu ve ellerinden geldiği kadar borçları ödediklerini söyledi. Bulut, "Futbolcularımız da anlayışla karşılıyor. İlerleyen günlerde inşallah borçlarımızı kapatacağız" şeklinde konuştu.

''ETO'O'YU ANTALYA'YA GETİREN EKİP KONYA'YA GÖTÜREN EKİPTİR''
Ara transfer döneminin son gününde Atiker Konyaspor'a giden Eto'o transferine de açıklık getiren Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, "Eto'o dünya yıldızı bir oyuncu. Biz Antalyaspor'a yaptığı katkıdan dolayı kendisine teşekkür ettik. Kalması konusunda görüşmelerde yaptık, fakat yıl sonuna kadar bizim oyuncumuzdu, ısrarlı bir şekilde 2 yıl daha sözleşme uzatmak istedi ve finans yükü oldukça kulübümüze artık ağır gelmeye başladı. Her ayın belli bir gününde parasını almak istiyordu. Eşitlik ve adalet sistemiyle onu birkaç gün geciktirdiğimiz zaman bunu kabul etmeyeceğini açıkça söyledi. Hatta asbaşkanımız Şefik Öz kendisiyle özel konuşmalar yaptı. Daha önceden verilmiş bir söz olduğunu kendisi ifade etti. Açıkça söylemek gerekirse ben Eto'o'ya teşekkür ettim. Şunu çok açıkça söyleyebilirim; Antalyaspor'umuza kazandıran ekip, Konyaspor'a götüren ekiptir. Bir boşlukta özel görüşmelerle gerekli mutabakatlara varmışlar. Ben hatta en son gün Eto'o'nun sözleşmesini imzalamayacağımı söyledim. Çok sert davrandım menajerine. Yırtıyorum dedim. Eto'o telefona sarılarak, birini aradı ve 'Baba başkan sözleşmeyi imzalamıyor' dedi. Ben de o kişiyi aradım, 'Ayıp ediyorsunuz' dedim. Antalyaspor hepimizin, Cihan Bulut yarın burada olmayabilir. Antalyaspor herkesin üzerinde ve kalıcı bir kurumdur. Kimseyle kavga etmeyecek ve kimseyle de problem olmayan bir kulüp olması lazım. Antalya'dan gideceği için Allah'a ısmarladık demek için bizi aradı dediler. Bu beni üzdü. O saatlerde biz 'mutlaka Antalyaspor'dan gitmek istiyorsan başka bir takıma gidebilirsin' dedik. Alanyaspor'a teklif ettik. Biz teklif ettik. 'Ben Konyaspor'a söz verdim' dedi. Belli bir rakam hesabıma 'dekontu da gösterdi' 750 bin Euro para almış. 650 bin Euro menajeri para almış. Bize de toplam bıraktığı para 2,1 milyon Euro. 500 bin Euro bizden alacağı vardı. 300 bin Euro bir dönem önceden verilmiş olan bir karşılıklı sözden alacağı vardı. Toplamda 2,1 milyon Euro gibi bir para bıraktı" dedi.

''NASRİ İLE 1.2 MİLYON EURO'YA ANLAŞTIK''
Nasri konusuna da değinen Bulut, "1,2 milyon Euro'ya anlaştık. Helalleştik. 200 bin Euro parasını peşin verdik. Geri kalanını taksitlendirdik ve oradan da kulübümüz ciddi bir borç yükünden kurtuldu diyebilirim" ifadelerini kullandı.

''KULÜBÜN BANKALARA BORCU 205 MİLYON CİVARINDA''
Ali Şafak Öztürk zamanında ödenmeyen hiçbir borcun olmadığını dile getiren Cihan Bulut, bankalara olan borçlarının 205 milyon civarında olduğunu dile getirdi. Bulut, "Artı faiz, artı başka gelen dosyalar hariç gelir kaynaklarımız da olacak. Aylık 1 milyon Euro civarında azalma oldu. Önümüzdeki birkaç projede kulübe ciddi kaynaklar sağlayarak gelecek dönemlerle ilgili farklı projelerimiz var. Borcun sistemle finansal yöntemlerle dönmesi. Kaç para verirsek o parayı almak kaydıyla kulübe para aktarımı yapıyoruz. Helali hoş olsun diyen arkadaşlarımız var" dedi.

''SÖZLEŞMESİ BİTECEK 9 OYUNCUYLA GÖRÜŞÜYORUZ''
Sözleşmesi bitecek 9 oyuncuyla görüşmeler yaptıklarını ifade eden Cihan Bulut, "İkinci ligi kesinlikle düşünmüyorum. Görüşmelerimiz devam ediyor. Kaptanımız talihsiz bir durum yaşadı. Yakın zamanda inşallah aramıza dönecek" diye konuştu.

''3 YILLIK GENEL KURULUMUZU YAPTIK''
Antalyaspor'un en büyük transferlerinden bir tanesinin Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu olduğunu dile getiren Cihan Bulut, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bana ilk teklif geldiğinde borç yükünde olmasına rağmen bu işten kaçmadım. Fakat başka arkadaşlarımız çıkarsa ben madden yardımcı olacağımı söyledim. Genel kuruldan birkaç gün önce istişarelerimizi yaptık. 3 yıllık genel kurulumuzu yaptık. 3 yıl bu yönetim kurulu inşallah devam edecek."

''O POŞET ALINMASAYDI...''
Galatasaray maçında bazı yönetim kurulu üyelerinin ellerinde Galatasaray poşetlerinin olmasıyla ilgili gelen tepkilere de Cihan Bulut, şu şekilde cevapladı:
"Poşet ile ilgili biz Galatasaray maçında İstanbul'daki şirketimizle buluştuk. Tek araçla maça gittik. Protokol girişinde Galatasaray'dan bir arkadaş karşıladı. Ve kendi yerlerine çıkardılar. Bize orada yemek ikramında bulundular. Orada güzel bir sohbetimiz oldu. Çıkışta yemekten çıkarken Galatasaray başkanı sporun centilmenlik olduğunu söyledikten sonra hediyeler verdi. Kapının çıkışında da yönetim kurulu üyelerimiz bize poşet hediye etti. Arkadaşlarımız ya biz bu poşeti kabul etmiyorum demeliydi. Ya da taşımalıydı. Arkadaşlarımızın yaşadığı sadece buydu. Orada başka da bir şey yoktu. O poşet alınmasıydı çok büyük haksızlık olurdu."

''YARIN GENEL KURULSA OLSA YİNE ADAY OLURUM''
Enkaz devraldıklarını ifade eden Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut, "Yarın tekrar genel kurul olsa yine koşa koşa gelir tekrar aday olurum. Sıkıntılı dönemden çıkarabileceğimizden eminiz. Biz taraftarımıza güveniyoruz. Cumartesi günkü Kayserispor maçına herkesi bekliyoruz. Özellikle iş sahibi Antalyalı girişimcilerden maç saatinde çalışan personeline izin vermesini rica ediyoruz. Stadyumu tıklım tıklım doldurmak istiyoruz. Düşmeyeceğiz taraftarımızla barışığız. Onlar tribünde, biz yönetimde hoca ve futbolcular sahada düşmeyi düşünmüyoruz" açıklamasını yaptı.

ASBAŞKAN ÖZ: ''CHARLES İLE İLGİLİ SORUN YOK''
Brezilyalı oyuncu Charles ile sıkıntı yaşamadıklarını belirten Antalyaspor Asbaşkanı Şefik Öz, "Charles ile sıkıntı yok. Dolayısıyla başka tekliler gelmesine rağmen anlaşmak için çaba harcayacağını söyledi. Asıl olan devamlılıktır. Düşme gibi düşüncemiz yok. Hocamızın çalışmayı istediği oyuncular. Tabiki bu oyuncularla imzalayacağız. Hepsiyle çalışacağız" dedi.

''EL KABIR'İN TALEPLERİ BİTMİYOR''
El Kabir'in taleplerinin olduğunu söyleyen Asbaşkan Öz, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Bu konuda hocamızın önemli bir tutumu var. Kalibresi becerisi ne olursa olsun hepsine eşit yaklaşmak adına hiç kimseye ayrıcalık yapmayacağını beyan ediyor. Ekstra taleplerle ilgili bir sıkıntı yaşıyoruz. Hocamızın verdiği rapor doğrultusunda yönetim kurulu olarak karar vereceğiz. El Kabir'in dertleri bitmiyor. Gittikçe artan taleplerde bulunuyor. İdare etmekle sorumluyuz. Takımımıza kazandırmak performanslarını artırmak için kulüp ilkelerinden taviz vermeden davranıyoruz." 

ARICI'DAN POŞET AÇIKLAMASI GELDİ
Galatasaray maçında elinde GS Store poşetiyle fotoğrafları basına yansıyan Antalyaspor Basın Sözcüsü Cumhur Arıcı ise, söylemlere üzüldüğünü söyledi. Eşinin ve ailesinin Antalyalı olduğunu ve bu şehirde yaşamaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Arıcı, "Poşeti başkanımız açıkladı. Elimdeki bileklikle ilgili bir şeyler söylenmiş. Kilo alma problemim var. Ondan adımsayar taşıyorum. Bir yıldır kullanıyorum. 'Galatasaray'ın renklerini çağrıştırıyor' denilmiş. Mavi bileklik taksaydım Fenerbahçe, siyah taksaydım Beşiktaş denilecekti. Bir adımsayar bilekliğinin bu noktaya gelmesi beni üzdü" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.