Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Süper Lig'in 19. haftasında 2-0 kazandıkları Osmanlıspor maçıyla ilgili olarak, daha iyi oynamaları gerektiğini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fatih Terim, "Sarı Cuma" kampanyasına göndermede bulunarak, "Bu kadar sinerjili bir ortamda daha iyi oynamamızı beklerdim. Biz ise ayakta kalmayı tercih ettik." dedi.

Alınan 3 puanın kendisini memnun ettiğini aktaran Terim, "İkinci yarı 17 atağımız var, şutlarımız var. Çok gol kaçırdık ama bu sinerjili ortama daha uygun oynayabilirdik. Galatasaray böyle olmalı. Bütün unsurlarıyla her zaman birbirine bu kadar yakın olmalı. Otuz milyonluk büyük bir camiadan bahsediyoruz. Zaman zaman değil her zaman böyle olmalıyız." diye konuştu.

"NDIAYE'NİN FUTBOLCUĞUNA SÖYLEYECEK BİR ŞEYİM YOK"
Badou Ndiaye'ye yönelik transfer teklifi ve oyuncunun maç kadrosundan çıkarılmasıyla ilgili soru üzerine Terim, "Ndiaye elbette iyi oyuncu. Bizim de beğendiğimiz biri. Dünkü konuşmamızda, gelişen olaylardan dolayı konsantre olamayacağını, oynayamayacağını ifade edince, ben de ona hak verdim. Yoksa onun futbolculuğuna söyleyecek bir şeyim yok." ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmalarına değinen Terim, önceliğinin mevcut oyuncuların ödemelerinin yapılması olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Transfer için 3-4 gün daha var. Birkaç aydır ödeme almamış 23 kişi var. Geçmiş ve bugünkü yönetimlerimizin ödeme yapma çabalarını da gördüm. Mevcut oyuncularımıza herhangi bir ödeme olmadan, transfer yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Devre arası anormal transfer yapacak halimiz yok. Kimse iyi oyuncusunu vermez. Eksik yerlerimizi işaret etmiştim. Ben Ndiaye'nin gitmesinde yana olmadığımı da söylemiştim. Ancak kulübümü ve takımımı düşündüğümde, bazen duygusal değil, mantıksal kararlar vermem gerekiyor. Şu anda Ndiaye bizim oyuncumuz. Gider veya gitmez bilemem. Sıkıntıları aşmak için hep beraber uğraşıyoruz. Ben yönetimimize, çocukların parası verilmeyecekse veya ödemeler uzayacaksa, hiç transfer istemediğimi söyledim. Mevcut takımla da gidebiliriz. Görüyorum ki başkan çalışıyor. Oyuncular da anlayışlı davranıyor. Biz de onları düşünmeliyiz."

Terim, yaşanılan durumun benzer mali sorunlarla uğraşılan 1996-2000 dönemine benzetilmesi üzerine, "O yıllarda hakikaten müthiş bir yönetim tarzımız vardı. Ancak bu iyi bir örnek değil. Aradan o kadar yıl geçtikten sonra tekrar bu durumlarda olmak Galatasaray'a ve bize yakışmıyor. Arayı çok açmadan ödemeler yapılmalı. Oyuncularıma bu anlamda teşekkür ediyorum. Biz de onların bu jestlerine layık şekilde davranmalıyız." şeklinde konuştu.

"GOMIS'E İNANIYORUM"
Fatih Terim, Kayserispor kafilesinde yer almaması spekülasyonlara neden olan Bafetimbi Gomis için övgü dolu ifadeler kullandı.

Gomis'in sakatlığı nedeniyle Kayseri'ye götürülmediğini aktaran Terim, "Hocası olarak ben sakat olduğunu söylüyorum. Herhalde bu kafidir. Olympique Marsilya'dan kalma bir rahatsızlığı vardı. Maçtan sonra değil ama ertesi gün hissetti ve biz de riske atmamak için götürmedik. Bugün de nüksetmemesi için geç soktum. Oynamayınca gole aç olmuş. Biz de zaten kazandıkça doymayan, aç kalmaya devam eden bir ekip olmak istiyoruz. Gomis de bunun bir parçasıdır. Ben oyuncumla ilgili gayet rahatım. O da alınmış ki böyle olmadığını söyledi. Onun söylediği de benim için aslolandır. İnanıyorum ona." değerlendirmesinde bulundu.

Maçın ilk yarısında Latovlevici'nin ıslıklanması hakkında ise Terim, "Islıklanma başladığında şaşırdım. Daha önce bu konuda mesajlarımı vermiştim. İşaretimizle de alkışlamaya başladılar. Teşekkür ediyorum. O kadar ön yargılılar ki diğer oyuncuların hatalarına bir şey demiyorlar. Tepkilerini maçtan sonraya bıraksınlar. Bir hatada, üzerine de baskı gelirse, oyuncuyu eski haline getirmemiz zor. Hakan Balta hala hazır değil. Yerine oynayacak ise sağ ayaklı Linnes. Mümkünse sol ayaklı bir oyuncuyla oynamak istiyorum orada. Rica ediyorum oyuncularımıza destek olsunlar." şeklinde görüş belirtti.