Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond ile telefonda görüştü.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgilere göre Çavuşoğlu, mevkidaşı bakanlar Kerry ve Hammond ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Çavuşoğlu her iki bakanla da Suriye'deki güncel gelişmeleri ele aldı.

Çavuşoğlu gün içerisinde göreve yeni getirilen Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Casim El Sani ile de Suriye konulu bir telefon görüşmesi yapmıştı.

ÇAVUŞOĞLU KATARLI MEVKİTAŞI İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Casim El Sani'nin, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu telefonla aradığı belirtildi.Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgilere göre iki mevkidaş bakan, Suriye hakkındaki güncel gelişmeleri ele aldı.

Görüşmede Çavuşoğlu ayrıca Sani'yi yeni görevinden dolayı tebrik etti.

El Sani, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad El Sani'nin, Bakanlar Kurulu'nun yeniden yapılanmasına ilişkin kararına binaen Dışişleri Bakanlığı görevine getirilmişti.UKRAYNA DIŞİŞLERİ BAKANI PAVLO KLİMKİN İLE GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ayrıca Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin ile görüştü.

Çavuşoğlu ile Klimkin, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde, ilk önce ikili, ardından da heyetler arası basına kapalı görüşme yaptı.

Görüşmelerde, iki ülke arasındaki ilişkiler, bölgedeki gelişmeler ve Kırım konusunun ele alındığı belirtildi.

AA