Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Lider konferans kuruluşu Yürekli'nin Yapı Kredi World ana sponsorluğunda düzenlediği MARKA 2018 konferansı, 12-13 Aralık'ta Hilton İstanbul Bomonti'de, 2000'e yakın iş liderinin katılımıyla gerçekleştirilecek. 

MARKA Konferansı'nda bu yıl 70'i aşkın yerli ve yabancı konuşmacı yer alacak. Büyük mucit Jaron Lanier, Avrupa'nın en ünlü etik hacker'ı Jamie Woodruff, moda dünyasına yön veren ünlü modacılar Roland Mouret, Alice Temperley ve Philipp Plein, müzik dünyasının yıldızı Yalın, edebiyatçı Ahmet Ümit, oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, çağdaş sanatçı Refik Anadol, stand-up'çı Kaan Sekban, Galatasaray'ın kalecisi Fernando Muslera gibi konuşmacılar MARKA 2018 sahnesinde olacak.

"DAHA İLERİ VE DAHA YÜKSEĞE GİTMEK İÇİN..."

Bu konferansın iş dünyasının yakın geleceğine şekil veren en güçlü fikir platformu olduğunu belirten Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör MARKA 2018'i şöyle anlatıyor: “MARKA Konferansı'nın özgün kimliği benzersiz karakteristiği yavaşlamaya veya durmaya izin vermiyor, daha ileri ve daha yükseğe gitmek için belirgin bir yol çiziyor. Katılımcılarımız MARKA 2018'de eşsiz bir beyin ve ruh tazelenmesi yaşayacak. Bu yıl içerik ve deneyimlerde zeka ve duygu ön planda olacak. Bu iki özelliğin kesişme alanlarının ustalıkla işlenmesi sayesinde katılımcıların yaratıcı, keskin düşünce üretme becerisi üst seviyede tetiklenecek.”

18 YILDA 700 KONUŞMACI 27 BİN KATILIMCI

MARKA Konferansı geride kalan 18 yılda 700 konuşmacının, 27 bin katılımcıya seslenmesini sağladı. Ve her dinleyicinin fikir dünyasında bir iz bıraktı. Bu yıl iki gün içerisinde 70'i aşkın konuşmacı, katılımcılara seslenecek. MARKA Konferansı, konferans tarihine kadar her hafta yeni isimler açıklamaya devam ediyor. Bu yıl yine çıtayı yükseltme sözünün arkasında duracak: 2018, içerik açısından en güçlü yıllardan biri olacak.

MARKA KONFERANSI'NDA YILDIZLAR GEÇİDİ

19 yıldır moderatörlüğünü BJ Cunningham'ın yaptığı MARKA Konferansı'nda yer alacak çarpıcı konuşmacıların bir kısmı şöyle:

Teknoloji Mucidinden Sosyal Medyadan Uzak Durma Manifestosu: Jaron Lanier 

Adının Peşine Düşen Modacı: Roland Mouret

Katılımcı İş Başında: İçimizdeki Dedektifi Keşfetmek: Ahmet Ümit

Etik Hacker'dan Paranoyak Bir Seans: Siber Tehlikeden Korunma Yolları: Jamie Woodruff

Modada Sürdürülebilirlik ve Kalıcılık: Alice Temperley-Dylan Jones

Lüksün Kalıplarını Kıran Modacı: Philipp Plein

Mavi”nin kıvancı, Kıvanç'ın “Mavi”si: Kıvanç Tatlıtuğ-Cüneyt Yavuz 

Kaledeki “Yalnız Adam”: Takımın Sakin Gücü: Fernando Muslera 

Konforsuzluğun Gücü: Farrah Storr

Bir Mizah Markasının Yükseliş Hikayesi: Kaan Sekban

Gerçek Rekabet Avantajı: Yapay Zeka Değil Kıvrak Zeka: Sani Şener

Umut Ederek Yolculuk, Varmaktan Daha Güzeldir: Agah Uğur 

Yapay Zeka ve İnsan Zekası Sanatta Buluşuyor: Refik Anadol

Kapanış: “Eski Aşk” Terapisi: Yalın 

SIFIR ATIK İLKESİYLE TASARLANAN KONFERANS SALONU

MARKA 2018'in içeriğiyle beraber projeleri de dikkat çekici. MARKA 2018 Konferans salonu çevreci tasarım anlayışı bu projelerden biri. Konferans salonunu 'Sıfır Atık' ilkesiyle tasarlayarak MARKA Konferansları yine bir ilke imza attı. Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör bu önemli projeyi şöyle anlatıyor: “MARKA 2018 Konferans salonunda göreceğiniz hiçbir malzeme konferans bitince çöp üretmeyecek; hepsi sökülüp yeniden kullanılmak üzere planlandı, tüm tasarım süreci buna göre yönetildi. Kurumsal etkinliklerde bu yaklaşımın bir ilke haline getirilebileceğini göstermek istedik. Türkiye'nin tüm markalarına ilham vermesini diliyoruz.”'ÇUKUR' MARKA KONFERANSI'NDA

Show TV Ana Haber spikeri Ece Üner’in moderatörlüğünde; Show TV’de yayınlanan Çukur dizisinin sevilen karakteri İdris’i canlandıran oyuncu Ercan Kesal ve dizinin senaristi Gökhan Horzum konferansın ikinci günü bir oturum gerçekleştirecekler.