Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Özel İçerikler Mehmet Ayan Galatasaray'da çok sevilmek
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Birkaç yıl önceydi. Lig Radyo’da bir kulüp başkanını yayına aldım. 15 dakika kadar konuştu. Sonunda “ben, ben demeyi sevmem!” dedi. Halbuki yayında 47 defa falan “ben” demişti.

    İnsansın sen de ey okuyucu… Benim gibi… Sen de “ben” demeyi sevmezsin ama hayat bazen mecbur kılar BEN demeyi… Bu yazıda onu diyeceğim. Lakin uzatmadan, sıkmadan seni…

    16 Ocak 2024 günü yazdığım yazıyla da izninizle BEN DEMİŞTİM diyeceğim.

    Konumuz sayın Erden Timur… Sadece yazımdan bir iki anımsatma yapacağım.

    Kısa sayılmayacak bir giriş sonrasında 18 soru/tespit yapmıştım yazıda… Son 5 tanesi sayın Timur ile ilgili…

    Alıntılıyorum…

    14- Erden Timur’un 2021-22 sezonu başında Burak Elmas döneminde adını duyurmasıyla üzerinde oluşan sempatiye kendini çok kaptırdığını düşünüyorum.

    15- 21/22 sezonu başında stat sponsorluğu, sonuna doğru bir ANADOLU EFES galibiyetiyle arşa çıkan basketbol şube başarıları onu 22/23 sezonunda çıktığı SPORTİF A.Ş yönetim kurulu üyeliğinde camia/taraftar gündemine oturttu.

    16- 23/24’ün ise bir iki Şampiyonlar Ligi oyunu/sonucu dışında onu mutlu ettiğini sanmıyorum.

    17- Murat Bereket’in davetiyle 01 TEMMUZ 2022 CUMA günü MOMO-BEBEKÖY’de gittiğim basın buluşmasında kendisine sorduğum soruyu (ki bir kez daha Erden bey ile ne aynı ortamda bulundum, ne telefon ile konuştum, ne mesajlaştım. Yolda görse beni tanımaz!) 18.5 ay sonra bir kez daha sormak isterim. Çünkü o gün sorduğum sorunun ehemmiyetini pek kavrarmış gibi yanıt vermedi bana!

    18- SAYIN ERDEN TİMUR… GALATASARAY CAMİASINDA BU KADAR SEVİLMEK SİZİ TEDİRGİN ETMİYOR MU?

    Sayın Erden Timur’un çekilme gerekçelerinin en başlıcası, kuşkusuz çok anlamlı… Israrla G.SARAY SİYASETİNDEN YORULDUĞUNA vurgu yapıyor.

    Hatta şampiyonluğun kutlandığı gece, CEMİYET’te Ekol TV’den Sezgin Gelmez’in mikrofonuna, canlı yayında: "Taraftarımız, camiamız her türlü güzelliği hak ediyor ama insanı en çok yoran, zorlayan şey, dışardaki tepkinin 10 katı tepkiyi Galatasaray siyasetinde yaşıyorum. Zaten baş edemediğim şey o. Dışarıyla baş ediliyor ama bununla baş edilemiyor. Küçük bir kesim ama.." diyor…

    Kulüp üyesi değilim. Basit bir taraftarım. Mesleğim gereği 30 yıla yakındır, taraftarlığım gereği 1982-83 sezonundan beri Galatasaray’ı sıkı takip ederim.

    1 Temmuz 2022 Cuma günü MOMO-BEBEKÖY’deki sorumun anlamını ben biliyordum.

    Sayın Timur sanırım ne demek istediğimi önemsememiş. Taraftarın ona duyduğu hürmetin kulübün her zerresinde aynı ölçüde var olacağını sanmış. Yanılmış!

    Kıymetli bir Galatasaraylı olduğundan “DENEYİMLENDİKÇE” kulübe hizmeti önümüzdeki sezonlarda söz konusu olacaktır.

    Emeklerine sağlık.

    (İş bu yazı, 30 Mayıs itibariyle Erden Timur’un Sportif A.Ş görevinde devam etmeyeceği bilgisi üzerine yazılmıştır. Burası G.Saray, görevde kalırsa yazı kadük olur ama yazdıklarımın gerçekliği kaybolmaz!)