Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Özel İçerikler Mehmet Ayan Kazananlar kaybedenler
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    8-9 Haziran 20024 tarihinde gerçekleştirilen Fenerbahçe olağan seçimli genel kurulu sona erdi. Mevcut başkan sayın Ali Koç, geçerli 26.947 oyun 16.464'ü alarak tekrar başkan seçildi. Aziz Yıldırım ise 10.483 oyda kaldı. Seçim %61-%39 bitti. Sayın Yıldırım'ın, Sayın Koç'un son kez yaptığı "birlikte ekrana çıkalım" teklifini kabul etmesiyle yumuşayan, Habertürk stüdyolarında bir araya gelmeleriyle olgunlaşan muhabbet iklimi, kongre sonunda Fenerbahçelilerin adeta gözünü yaşartan kürsü şöleniyle sona erdi.

    Kazanan uzak ara Fenerbahçe oldu.

    Aziz Yıldırım kazandı... Çünkü son 24 saatte çelebi bir ağabey gibi davrandı. Camiayı kucaklayan bir kıymetli bütünleştirici olmasının meyvelerini, 6 yıl öncesinin aksine, paşalar gibi stattan uğurlanarak aldı. Sevgi, saygı, ilgi, hürmet gördü. Bir kez daha Fenerbahçe siyasetine girer girmez orasını bilemem. Ama hep 9 Haziran 2024 günkü uğurlanışı ile anımsanacak.

    Ali Koç kazandı... Belki de en düşük ölçekli kazancı "seçim zaferiydi" Cumartesi 17 sularındaki konuşması nispeten düşük gerginlik tonundaydı. Dostluk çağrısı yaptığı için delegenin ve taraftarın ruhuna hitap eden cinstendi. Habertürk yayınımızdaki hürmetkar tavrı kazanç bilançosunun önemli kalemlerindendi. Hele de "ceket" metaforuyla Aziz beye seçim sonrası saygılı tavrı takdir topladı. Final konuşması da "dosta güven düşmana korku" tadındaydı.

    Fenerbahçeli kazandı... Futbol sahada oynanır, sonucunu bilemeyiz. Taraftar (delege), 2024/25 sezonu için umutlandı. Hem sportif olarak umutlandı, hem de uzun süredir camiada görmediği barış iklimi için umutlandı.

    Acun Ilıcalı kazandı... Ali Koç sonrasının başkan adaylarından biri olduğu yönünde neredeyse kimsenin kuşkusu yok. Başkana seçim kazandıran unsurlarından biri olduğu da aşikar... Popülarite sorunu yoktu, şimdi potansiyel başkan ve lider adayı da oldu.

    Şekip Mosturoğlu kazandı... YDK başkanı sıfatıyla son haftada Ali beyin iddialarına hiç yanıt vermemesi, bence koltuğunu doldurduğunu gösteriyor. Şimdi sayın Koç'a düşen onunla çalışmayacağı iddiasını gözden geçirmek olmalı. Aziz beye bizim yayında ve başka platformlarda uzattığı barış çubuğundan bir tane de eski dostuna uzatmalı...

    Fenerbahçe kazandı... Gergin başlayan, kavgalara sahne olacağı iddia edilen seçim huzurla bitti. Fenerbahçe şimdi geleceğe 7 Haziran cuma gününden daha umutla bakıyor. Elde var huzur, cepte var barış...

    Fethi Pekin kaybetti... Cumartesi sabah ettiği "Şekip beyin oylarını saymaya sanırım gerek yok!" sözü bir hukukçu olarak onunla ömür boyu gidecek. O cümle bence seçimin 1 numaralı kaybedeni olduğunu gösterir...

    Vefa Küçük kaybetti... Divan başkanlığı seçimini kazandıktan sonra bir takım sözleri (ki bir hanımefendiye ettiği bir iki cümle) seçimin kaybedenlerinden olduğunu gösterir. Yönetim tarzı ya da adaletinden bahsetmiyorum; kişisel tutumlarından söz ediyorum.

    Ve kuşkusuz BİZ KAZANDIK... Habertürk Televizyonu ve Ciner Medya olarak tarihi buluşmaya ev sahipliği yaptığımız için kazandık. Emeği geçen tüm yöneticilerimize ve çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Ahmet Selim kardeşimin o unutulmayacak yayından alnının akıyla çıktığı için kazandık. Elbette eleştiriler olabilir ama oraya kim çıkarsa çıksın benzer işler yapabilecekti.

    Ben de kazandım... İyi ki Ciner Medya'da çalışıyorum. Perşembeden pazara muhteşem günler yaşadım. Pazar gecesinin bir vakti, yeni ve güzel yayınlara imza atmak üzere kahvemi bitireyim izninizle...