Fenerbahçe Kulübü, transfer görüşmelerinde bulunmak üzere İstanbul'a getirdiği Zanka lakaplı Mathias Jorgensen'i kadrosuna kattığını açıkladı.

3+1 YILLIK SÖZLEŞME İMZALADI

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, 29 yaşındaki savunma oyuncusuyla 3+1 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, oyuncunun eski kulübü Huddersfield Town ile anlaşmaya varıldığı kaydedilerek, "Oyuncumuza Fenerbahçe'ye hoş geldin diyor, 'Çubuklu' ile nice zaferler ve şampiyonluklar diliyoruz." denildi.

İLK KEZ HTSPOR MUTFAK DUYURMUŞTU!

Sarı-lacivertlilerin Zanka ile ilgilendiğini ilk kez 10 Mayıs'ta HTSpor Mutfak duyurmuştu.

ZANKA KİMDİR?

Zanka lakaplı Mathias Jorgensen, 2007-2012 arasında Kopenhag'da forma giydikten sonra PSV Eindhoven'a gitti. Hollanda'da 2 sezon oynayan Zanka, 2014'te tekrar Kopenhag'ın yolunu tuttu. 2017'de Huddersfield tarafından 2.7 milyon euro'ya transfer edilen oyuncu artık Fenerbahçe forması giyecek.

FENERBAHÇE BÖYLE DUYURDU!

Fenerbahçe, Zanka'nın transferini sosyal medyadan böyle duyurdu

İLK SÖZLERİ: FORMAYI GİYMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mathias Zanka Jorgensen, imza töreninin ardından kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Harika hissettiğini dile getiren Zanka, "Sahaya çıkarak çubukluyu giymek için sabırsızlanıyorum. Bu anı uzun süredir bekliyordum. Transfer gerçekleştiği için çok mutluyum. Nihayet yeni evimdeyim. Benim hedefim kazanmak, olabildiğince çok başarı elde etmek. Şampiyon olmak istiyorum. Her zaman Fenerbahçe hakkında bilgim vardı. Zaten Fenerbahçe bilinen bir kulüp. Taraftarları dünyanın her yerinde. Bu yüzden benim için Fenerbahçe´ye gelmek çok büyük bir adım. Fenerbahçe´nin büyüklüğünü İstanbul´a geldiğim ilk andan beri hissetmeye başladım. Saygı duyulacak bir büyüklüğe sahipler. Bu yüzden sahaya çıkmak ve çubukluyu giymek için sabırsızlanıyorum. Bu benim kariyerim için gurur verici bir an olacak. Kız arkadaşım ve ailem de bir an önce buraya gelerek beni ziyaret etmek ve Fenerbahçe ruhunu hissetmek için sabırsızlanıyorlar" dedi.

Zanka, taraftarlara da mesaj gönderirken, "Burası Türkiye´nin en büyük kulübü. Her zaman zirvede olmalıyız. Oynayacağımız her maçta savaşacağız ve sezon sonunda olmamız gereken yerde yani zirvede olacağız" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Zanka, Fenerbahçe kulüp tesislerini gezerek incelemelerde bulundu ve çalışma gerçekleştirdi.