Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, ULEB Avrupa Kupası'nda şampiyonluk için önlerinde 3 maç kaldığını söyledi.

Yarı final ilk maçında İspanya'nın Gran Canaria takımını 89-75 yendikleri maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Ataman, sahadan ciddi bir farkla ayrıldıklarını belirtti.

İspanya'ya farkı korumak için değil kazanmak için gideceklerini aktaran Ataman, şöyle konuştu:

"Kaldı 3 maç. Önümüzdeki hafta 14 sayılık farkı korumak için İspanya'ya gitmeyeceğiz. Kendi basketbolumuzu oynayacağız. Biz onlardan daha üstün bir takımız. İlk periyottaki savunma hataları hariç maçın tamamında kontrolün elimizdeydi. Özellikle savunmada Davis ve Lasme'yle oynayınca kontrolü elimizde götürdük. Maçtan önce 21 sayı fark demiştim. Bunu şunun için söyledim. Bu tip maçlarda fark 9-10 sayı civarında olunca takımda bir rahatlama oluyor. Bu rahatlığı ortadan kaldırmak için söyledim. Aslında çok da yaklaştık. İspanya'ya farkı korumak için değil, galibiyetle finali alarak dönmek için gideceğiz."

Karşılaşmanın hakem üçlüsü için de konuşan Ataman, "Böyle bir atmosferde hepimizin beklentisi bir ya da iki tane lehimize hakem düdüğüydü. Sahada tecrübeli 3 hakem, 'Biz bu atmosferden etkilenmeyizi' kanıtlamak istediler. Aynı hakem kalitesini orada da bekliyoruz." diye konuştu.

Taraftarlara da teşekkür eden Ataman, "Biletleri tüketip tribünleri hınca hınç dolduran taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bilet bulamayan, Anadolu'da olan milyonlarca Galatasaray taraftarının da kalpleri bizimle attı. Taraftarlarımızın kalbi bizle atmaya devam etsin. İnşallah kupayı Türkiye'ye ve Galatasaray'ın müzesine getireceğiz." ifadelerini kullandı.

"BU SAYI FARKINI AŞABİLİRİZ"
Gran Canaria Başantrenörü Aito Garcia Reneses, 3. çeyrekteki performanslarıyla maçı kaybettiklerini dile getirdi.

İspanyol başantrenör, maçta Galatasaray Odeabank'ın daha iyi oynadığını aktararak, "Kontrolü ve maçı üçüncü çeyrekte kaybettik. Rakibimiz iyi oynayıp iyi savunma yaptı. Atmosfer çok iyiydi. Burada oynamanın zor olduğunu takımıma söylemiştim. Sayı farkı fazla ama üstesinden gelebiliriz. Bu sayı farkını aşabileceğimizi düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.