Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Beşiktaş İnönü'nün ışıkları altında idman yapacak - Beşiktaş Haberleri

    HTSPOR - ÖZEL HABER / Kartal YİĞİT

    Bir yanda kulübün geleceğini aydınlatacak Vodafone Arena’nın modernliği ve ihtişamı... Diğer yanda ‘Siyah-Beyaz’ geçmişin yazıldığı İnönü Stadı’nın nostaljisi ve büyüsü... Kelimenin tam anlamıyla Beşiktaşlılar için bir sevda İnönü... Futbolcular için de öyle... Her fırsatta “İnönü’yü özlüyoruz” diyen Siyah-Beyazlılar, devre arasında büyük bir sürprizle karşılaşacak.

    O sürprizin öyküsü 11 Mayıs 2013’te başlıyor... Beşiktaş, 66 yıllık İnönü Stadı’ndaki son maçında Gençlerbirliği’ni 3-0 yenerken, unutulmaz görüntüler kazınmıştı hafızalara... Kimi stadın zemininden bir parça, kimi tribünden bir koltuk, kimi de kale direğini hatıra olarak alma derdindeydi!

    Emir Demirci ise daha farklı düşündü... Emirhan Otel Yönetim Kurulu Başkanı olan Demirci, Beşiktaş Yönetimi’nin kapısını çaldı, İnönü Stadı’nın ışıklandırma sistemine talip olduğunu söyledi. Bu teklif kabul edildi, Demirci 300 bin Euro ödeyerek ışıklandırma sistemini satın aldı.

    Aydınlatma pilonlarıyla birlikte toplam 8 tıra yüklenen sistem Antalya’ya taşındı, Emirhan Otel’in bahçesindeki futbol sahasına monte edildi. İşte Beşiktaş’ı bekleyen sürpriz tam da burada saklı... Bilindiği gibi Beşiktaş devre arasında ikinci yarıya Antalya’da hazırlanacak. Siyah-Beyazlılar’a da Emirhan Otel ev sahipliği yapacak. Bir başka deyişle Beşiktaş, ikinci yarıya İnönü’nün ışıkları altında hazırlanacak.

    ‘BİZİM İÇİN GURUR’

    Aynı zamanda iyi bir Beşiktaş taraftarı olan Emir Demirci, İnönü Stadı’nın ışıklandırma sistemine sahip olmanın kendisi için bir gurur olduğunu söyledi. Demirci, “Beşiktaş’a ev sahipliği yapacak olmak ve böyle bir sürprize imza atmaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.

    KAMP 10 GÜN SÜRECEK

    Beşiktaş’ın ikinci yarı hazırlıkları 14-24 Ocak tarihleri arasında Antalya’nın Side İlçesi’nde gerçekleşecek. Siyah-Beyazlılar hem antrenmanlarını hem de hazırlık maçlarını ‘İnönü’nün tarihi ışıkları altında’ yapacak.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ