Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Fikret Orman: Kavga değil şampiyonluk! - Beşiktaş Haberleri

    HABERTÜRK SPOR / Kartal YİĞİT

    Türk futbolunda geçen haftaya damga vuran konu Fenerbahçe ile Galatasaray gerilimiydi. G.Saray Başkanı Dursun Özbek’in “Biz UEFA’dan şike nedeniyle ceza almadık. Avrupa’ya gidip 8-10 yemedik” sözlerine F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “G.Saray’ın tarihi şikeyle dolu” cevabını vermiş, asbaşkan Mahmut Uslu da, “Galatasaray tarihine bakarsa 1 yıldızı Beşiktaş’a vermelidir, çaldıkları şampiyonluklar o kadar ediyor” diye eklemişti.

    İki dev arasında gerilim sürerken, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman gelinen noktayı HABERTÜRK’e değerlendirdi. Dış ilişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları’nın yeğeni Özlem’in düğününe yöneticiler Ahmet Nur Çebi, Metin Albayrak ve Hakan Özköse ile birlikte katılan Orman, kavgaya girmeyeceklerini söyledi.

    YAZ GELMEDEN TRANSFER

    Orman, ne Fenerbahçe ne de Galatasaray’ın açıklamalarına herhangi bir yorum yapmayacağının altını çizerken “Eğer ben herhangi bir yorum yaparsam biz de bir kavganın içine çekileceğiz. Oysa biz bu kavga girmemek, geri çekilmek istiyoruz. Geriden bakıp takımın şampiyon olmasını sağlayacağız. Çünkü bizim tek düşüncemiz şampiyonluk, kavga değil” ifadelerini kullandı.

    Başkan transferde uyguladıkları stratejinin süreceğini de söyleyerek, “Artık transferleri önceden bitirmeyi planlıyoruz. Oyuncuları uzun süre izleyip alacağız. Bu hamleleri de yaz dönemi gelmeden yapacağız” diye konuştu.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ