Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Galatasaray UEFA'nın verdiği ceza için CAS'a gidebilir - Galatasaray Haberleri

    İşbecer, cezayı iki açıdan değerlendirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

    "Tabii ki üzücü bir netice. Sonuçta Galatasaray, Avrupa'dan men cezası aldı. Aylardır bununla uğraşıyorduk. Çok ciddi cezalardan, en son 1+1 yıllığına sevk edilmiştik. Gelinen noktada da +1 kaldırıldı. Dolayısıyla ceza kulübün daha az aleyhine olacak şekilde hafifledi ama sonuç olarak bir ceza var, bu üzücü. Keşke biraz daha vaktimiz olsaydı da bu sıkıntıları daha iyi giderip, hiç ceza almasaydık. Son 3-4 sezonun finansal sıkıntılarını 8-9 ayda tamamen temizlemek mümkün olmuyor."

    Galatasaray takımının bu cezayı çekmek için gerekli olan Avrupa kupalarına katılım hakkını elde edeceğini aktaran İşbecer, "Galatasaray, üzerine düşeni yapıp, Avrupa kupalarına katılma hakkı elde edecektir. Ziraat Türkiye Kupası'nda devam ediyoruz. Ligde Avrupa'ya gidecek noktalarda bulunacağımızı düşünüyorum. İki kulvarda da bunu garantileyeceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

    CAS'A GİTME DURUMU DEĞERLENDİRİYOR

    Fatih İşbecer, hukukçu yönetim kurulu üyeleri ile kulüp avukatlarının dosyaları incelediğini ve kararın üst mahkemelere taşınıp taşınmayacağına karar vereceğini söyledi.

    UEFA'dan 20 sayfanın üzerinde doküman geldiğini anlatan İşbecer, "Hukukçu üyelerimiz Eşref Alaçayır ile Ural Aküzüm, avukatlarımızla durumu değerlendiriyor. Bu cezanın daha üst kurullar olan CAS veya İsviçre Federal Mahkemesine taşınıp taşınmayacağına karar vereceğiz. 20 sayfanın üzerinde doküman var. Önce dersimize çalışalım, ondan sonra hukukçularımız bir karar verecektir" diye konuştu.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ