Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Mersin İdman Yurdu kalecisi ve milli futbolcu Muammer Zülfikar Yıldırım, emeklerinin karşılığını alarak EURO 2016 öncesi A Milli Takım'a çağrıldığını söyledi. Yıldırım, amacının 4 büyüklerde forma giymek ve Avrupa'da mücadele etmek olduğunu aktardı.

Fransa EURO 2016 hazırlıkları kapsamında Antalya'da İsveç'le hazırlık maçı yapan ve salı günü de deplasmanda Avusturya ile karşılaşacak olan ay yıldızlı takım, çalışmalarını kaldığı RegnumCarya Otel'in sahalarında sürdürüyor.

Antrenman öncesi ilk kez Türkiye A Milli Takımı kampına çağrılan Mersin İdman Yurdu kalecisi Muammer Zülfikar Yıldırım, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Öncelikle Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'e teşekkür ederek konuşmasına başlayan kaleci Yıldırım, emeklerinin karşılığını aldığını, kendisini buraya layık gördüğü için de hocasına teşekkürlerini sunduğunu dile getirdi.

Kampta ortamın çok iyi olduğunu ve şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Yıldırım, "Hazırlık maçlarımız var İsveç'le oynadık. Şimdi Avusturya ile oynayacağız. Ortam gerçekten güzel iyi hazırlanıyoruz. Arkadaş ortamı güzel. Burada ortam aile gibi. İnşallah şampiyonadan önce kamp dönemini iyi geçirmek istiyoruz. Şampiyonaya güçlü bir şekilde gitmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

'KALICI OLMAK VE FORMAYI ALMAK İSTİYORUM'
A Milli Takımı'nın 3. kalecisi olan Muammer Zülfikar Yıldırım, formayı almak için çok çalıştığını, her zaman da kalıcı olmak istediğini belirtti.

Çalışmalarının sonucunda da formayı almak istediğini anlatan Yıldırım, "Formamı almak istiyorum ve devam etmek istiyorum. Bundan sonraki şampiyonalar ve uzun yıllar milli takımda oynamayı hedefliyorum. Hedefim bu." diye konuştu.

'HEDEFİM 4 BÜYÜKLERDE OYNAMAK'
Mersin İdman Yurdu'nun formasını giyen Yıldırım, hedeflerinin olduğunu, artık çok da genç yaşta olmadığını belirtti.

Hedeflerinin birisinin A Milli Takım'da forma giymek olduğunu kaydeden Yıldırım, kalıcı olmak ve 4 büyüklerde oynayarak Avrupa'da mücadele etmek istediğini ifade etti. Yıldırım, bunu da çalışarak başaracağına inandığını söyledi.

'ARAMIZDAKİ REKABET ÇOK İYİ'
A Milli Takım'ın kalecileri arasındaki rekabetin çok iyi olduğunu vurgulayan file bekçisi, forma şansıyla ilgili soruya ise şu yanıtı verdi: "Tabi bu rekabette performans olarak yansıyor. Sahaya da yansıyor. Bir takımda zaten rekabet olması lazım. Rekabet olduğunda da bu zaten maça da yansır. Takımın performansına da yansır. Aramız çok iyi. Volkan olsun Harun olsun aramız çok iyi. Kişilik olarak da iyi insanlar. Ağabey kardeş çerçevesinde devam ediyoruz."