Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hamburg’da inişli çıkışlı performansıyla gözden düşen Rafael van der Vaart, Alman ekibiyle yolları ayrılmak üzere. Ligde kalmayı son haftada garantileyen Hamburg’da yeni bir yapılanmanın temelleri atılmak isteniyor. Bu doğrultuda gözden çıkarılan isimlerin başında ise Beşiktaş’ın da gündeminde olan Rafael van der Vaart geliyor. Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild’e konuşan Hamburg’un sahibi Klaus-Michael Kühne de başarılı oyuncunun takımdan ayrılma aşamasında olduğunu doğruladı.

‘BİR AN ÖNCE KARAR VERMELİ’
Sözleşmesi 2015 Haziran’da bitecek yıldız oyuncu hakkında açıklamalarda bulunan Kühne şu ifadeleri kullandı: “Rafael ve diğer başka oyuncularımızın transfer olma ihtimalleri var. Ama Rafael’in gelecek sezon nerede oynamak istediğine bir an önce karar vermesi lazım. Brezilya’daki Dünya Kupası’na gitmeden önce onun kafasında bu konu hakkında soru işareti kalmamalı. Biz şu ana kadar onun hakkında sözleşme uzatmak için herhangi bir girişimde bulunmadık. Bu yüzden Beşiktaş’ın anlaşmaya daha yakın olduğunu söyleyebiliriz.”

DANNY ISRARI SÜRÜYOR
Bir yandan Van der Vaart ile görüşmelerini sürdüren Beşiktaş, diğer yandan da Zenit’te forma giyen Danny için girişimlerini yoğunlaştırmış durumda. Portekizli ‘10 numara’nın 5 milyon Euro’luk bonservis ücretini yüksek bulan Siyah- Beyazlılar, Rus ekibinden bu konuda indirim bekliyor.