Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam CORONOVİRUS son dakika haberleri! THY, Çin seferlerini durdurdu! Yahya Üstün açıkladı - İş-Yaşam Haberleri

    Türk Hava Yolları (THY), Çin'den bütün dünyaya yayılan koronavirüs sebebiyle Çin'in; Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian şehirlerine düzenlediği seferlerini 9 Şubat’a kadar durdurduğunu açıkladı.

    THY Basın Müşaviri yaptığı açıklamada, "Korona Virüsü kaynaklı durumu ve son gelişmeleri ulusal ve uluslararası otoritelerle değerlendirmek için; Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian şehirlerine düzenlediğimiz seferlerimizi 9 Şubat’a kadar durduruyoruz. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

    KORONAVİRÜS SALGINI

    Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, son olarakkoronavirüs salgını nedeniyle can kaybının 170 olduğunu açıklamış, virüsten etkilenenlerin sayısını 7 bin 711 olarak vermişti. Virüsten dolayı müşahede altına alınanların sayısının da 81 bin 947'ye çıktığı belirtilmişti.

    REKLAM

    Yeni tipkoronavirüs, ilk olarak Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık'ta tespit edilmişti. Vuhan Belediyesi Sağlık Komisyonu, 31 Aralık'ta kentteki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile teması bulunan 27 kişide daha "gizemli" hastalığın görüldüğünü açıklamış ve pazarı kapatmıştı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ