Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Trabzonspor'un eski başkanı Muharrem Usta, yeni yönetimin kendisine yönelik eleştirilerine tepki gösterdi.
Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Usta, şu ifadeleri kullandı:

"Trabzonspor’un tartışılmaması için bunca süre sessiz kalmam gerektiğine inandım. Ancak iş benim iyi niyetimi maalesef aştı. Burası gül bahçesi miydi,bu tablolar mahşeri vicdana ne ifade ediyor? Ödemek için yöneticiler ne büyük fedakarlıklar yaptılar acaba? 


"Keşke olmasaydı! Bero konusu teknik bir sorundur ödeme sorunu değil yasağın kalkmasını biz hallettik. Finansal Fair-Play konusunda kimsenin rol kapmasına gerek yok; dönem bize aittir. 18 taşındaki Sefa’ya imza attıramayanlar Okay konusunda bizi suçluyorsa, sözün bittiği yerdeyiz.

"TEŞEKKÜR ETMESİNİ BİLİN!"

Okay da Sefa gibi Selçuk gibi elden kayıp gidebilirdi. Biz yıllarca eski dönemlerden kalan oyuncuların bonservis ödemelerini yaptık, hemde Okay ve Aytaç için Kayserispor’a ödeme yaptık. Şimdi Okay’dan yaklaşık 7 milyon Euro para kazandık. Bari bir kez de teşekkür etmesini bilin.

Uzun yıllar Fatih ve Gökdeniz’den başka altyapıdan çıkan büyük oyuncuya şahit olmadık. Dönemimizde evlatlarımız Abdulkadir ve Yusuf, dünya yıldızı oldular .Bu durum kaliteli oyuncuların bulunduğu takımlarda ancak olabilirdi. Umarım sizde bir tane çıkarırsınız. 

Soruyordunuz, "Neden Mass’tan gelen para ile bonservisini ödemediniz?" diye. Şimdi de ben soruyorum... Neden Okay’dan gelen parayla Okay’ın alacağını ödemediniz? Aslında cevap kolay! Gelen para ile önce acil ödemeler yapılır da onun için. Çamur at izi kalsın! 

"HANİ TL İLE ANLAŞMALAR YAPILACAKTI?"

Hani Türk Lirası'yla anlaşmalar yapılacaktı? Hani Euro hesabından anlamıyordunuz. Euro yükselince borçlar da yükseliyor değil mi? İranlı bile olsa Türk Lirası ile anlaşma yapılamıyor demek ki! Sadece vicdan ve empati.

Bu kadroda maliyetli oyuncular var, artık alt yapıya dönülmeli diye yola çıkılmışken, ne oldu da yüksek maliyetli oyuncularla devam edilme kararı alındı? Üstelik bu oyunculardan gelecek tüm paranın kulüpte kalması kaydıyla size 13 milyon Euro'luk söz vermeme rağmen.

Kulüpten alacaklarımız karşılığında yıllık 2 milyon 500 bin dolardan beş yıllık göğüs reklamı imzalayıp kulübe yaklaşık 75 milyon liralık sponsorluk sözleşmesi ile destek vermemizi içinize sindiremeyerek tarihimizin en büyük sponsorluklarından birisini nasıl reddetmeyi başarabildiniz?

"NE KADAR GELİR ETTİNİZ?"

Yönetime geldiğimizden bugüne kadar bankadan aldığınız kredi, satılan oyunculardan elde edilen gelir ve taraftardan toplanan para dışında hangi sponsorluklarla ne kadar gelir elde ettiniz de kulübe bu kadar destek olan bizlere her gün saldırma cesaretini kendinizde buluyorsunuz.

Tabii ki daha az borç bırakarak kulübü devretmek isterdik ancak size bırakmış olduğumuz kadroda 50-60 milyon Euro'luk satılabilecek oyuncu mevcut. Hangi yönetim bir öncekinden böyle bir kadroyu devralabilmiştir acaba? O halde satmaya devam... bari bize hakaret etmekten vazgeçin.

Başkanlık dönemimde de bu tarz saldırılara cevap vermeyerek acaba doğru mu yapıyorum, sorusunu çok sormuştum. Şimdi de aynı durumla karşı karşıya kalıp sessizliğe gömülmek. Üzgünüm keşke bunları yazmak zorunda kalmasaydım.