Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Video Sele kapılan traktörü kurtarmak isterken canından oluyordu

    Denizli’de yağışın etkisiyle debisi yükselen çayda sele kapılan traktörü kurtarmak isteye sürücü, ne yapsa da başarılı olamadı. Yardıma rağmen sürüklenmeyene başlayan traktörde, sürücü kendini son anda atarak kurtuldu.

    Olay, Buldan ilçesine bağlı Kadıköy Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; kent genelinde etkisini gösteren yağış, birçok noktalarda ise hayatı olumsuz etkiledi. Yağışın yüzünü gösterdiği noktalardan biri olan Kadıköy Mahallesi'nde bulunan çay, debisinin yükselmesiyle hızla akmaya başladı. Önüne ne aldıysa götüren çayda, tarladan dönen Mehmet D.’nin kullandığı 20 RE 893 plakalı traktörde istop ederek sürüklenmeye başladı. Ne yapsa da tonluk traktörün gitmesine engel olmayan sürücünün yardımına mahalledekiler yetişti.

    Yardıma koşan mahalledekiler, başka bir traktörle selde mahsur kalan traktörü kurtarmaya çalışsa da başarılı olamadı. Traktörün üstünde bekleyen sürücü, selin artmasıyla birlikte kendini güçlükle yola attı. Hızla akan çaydan traktör metrelerce sürüklendi. Bir süre sonra duran traktör, yağmurun etkisini yitirmesiyle çaydan çıkarıldı. (İHA)

    BAKMADAN GEÇME