Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Video İddialar için harekete geçilmeli mi? | Açık ve Net - 30 Mayıs 2021

    Kübra Par’la Açık ve Net’te suç örgütleriyle mücadele polemiğinde son gelişmeler, Ekrem İmamoğlu için hazırlanan iddianame, iktidar ve muhalefetin anayasa çalışmaları tartışılıyor.

    "Söylediği bir kısım şeyler uçuk gibi geliyor, bazılarının da yaşanmışlığı var. İktidarın yanlış bir yaklaşım içinde olduğunu ve olayı halı altına süpürmeye çalıştığını görüyorum" Açık ve Net'te Prof. Dr. Ahat Andican, suç örgütleriyle mücadele polemiğini yorumladı

     

    Açık ve Net'te Resul Tosun: "Kendi koyduğu bir senaryoyu oynamıyor. İstihbarat uzmanlarının da değerlendirmesine göre; bir istihbarat örgütünün denetimindedir. Planlı bir şekilde ortamı karıştırmaya çalışmaktadır"

     

    Açık ve Net'te Prof. Dr. Ersan Şen: "Devlet kanadının toplumu ikna etmekte henüz sorunları var. Yargı, bu şahsın söylediği her cümleyi, her kelimeyi dikkate almak zorundadır. Bu herkes için de geçerlidir"

     

    "Suç örgütleriyle mücadele dünyada önemli bir alan. Demokrasiyi bile tahrip eder. Organize suç örgütü sosyal, ekonomik, siyasi ve hukuki yeni bir fenomen olarak da karşımız çıkıyor" Açık ve Net'te Prof. Dr. Selami Kuran, organize suç örgütü kavramını değerlendirdi

     

    Açık ve Net'te Hakan Bayrakçı: "Sosyolojik bir durum, algı ve iletişimle ilgili. Peker, keskin hatlı, keskin tariflerle alışılagelmişin dışında bir üslupla uzun konuştu, duymak isteyenler de olağanüstü ilgi gösterdi"

     

    "Konuştuğun kişi Mustafa Kemal Atatürk. Fatih Sultan Mehmet de fark etmez hepsi bizim ecdadımız. Bir Türk evladı hangi hakla Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edebilir? Atatürk'e kafir diyemezsin." #AçıkveNet'te Prof. Dr. Ersan Şen, Ayasofya'da Atatürk'e hakaret iddiası üzerine konuştu.

     

    Kübra Par soruyor, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ahat Andican, AK Parti 22. Dönem Milletvekili Resul Tosun, Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, Gazeteci Kemal Öztürk ve Kamuoyu Araştırmacısı Hakan Bayrakçı Açık ve Net’te yanıtlıyor.

    BAKMADAN GEÇME

    Şurada Paylaş!