Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Çavuşculu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 16 Nisan'daki halk oylamasının ardından oluşan olumlu havayla altının gram fiyatının düşmeye başladığını söyledi.

Gram altının 144 lira, çeyrek altının ise 245 liradan işlem gördüğüne işaret eden Çavuşculu, altın fiyatlarında kısa vadede büyük artış beklemediklerini ancak nişan ve düğün sezonu nedeniyle biraz yükseliş olabileceğini bildirdi.

Olumlu havanın etkisiyle altın fiyatlarının bu seyrini koruyacağını dile getiren Çavuşculu, vatandaşların bunu değerlendirerek altın alışverişlerini yapabileceklerini kaydetti.

KUYUMCULAR DÜĞÜN SEZONUNA HAZIR

Okulların kapanmasının ramazan ayının ortasına rastladığını anımsatan Çavuşculu, "Ramazandan sonra artacak sünnet, nişan ve düğünler altın piyasasını hareketlendirecek. Kasım sonuna kadar sürmesini beklediğimiz törenler için kuyumcular olarak hazırlıklarımızı tamamladık" diye konuştu.

Çavuşculu, nişan ve düğünler için yaklaşık 10 bin model alyans hazırladıklarının altını çizerek, "Ayrıca çiftlerimizden gelen taleplere göre özel tasarımlı alyanslar yapıyoruz" ifadesini kullandı.

Çavuşculu, çiftlerin klasiklerin yanı sıra kendilerine özel tasarım alyansları da tercih ettiklerini hatırlatarak, kuyumcular için düğün sezonunun çok önemli olduğunu vurguladı.

Sadece düğünlerde değil, evlilik yıl dönümlerinde de hediye olarak tercih edilen alyanslar için her geçen gün yeni modellerin üretildiğini anlatan Çavuşculu, kuyumcular olarak "Siz tasarlayın, biz yapalım" sloganlı kampanyayla çiftlerin tasarladıkları alyansları aynı gün içinde teslim edeceklerini söyledi.

Türk geleneği olarak nişan ve düğünlerde aile büyükleri tarafından alınan takı setlerinin her keseye uygun üretildiğine dikkati çeken Çavuşculu, şunları kaydetti:

"14 ve 22 ayar hazırlanan takı setlerinin fiyatları 500 liradan başlıyor. Talep ve isteğe göre hazırlanacak takı setlerimizin fiyatları kullanılacak kıymetli taşlara göre değişiklik gösteriyor. Setler ikili, üçlü, dörtlü olarak tasarlanıyor. Tasarımların herkesin isteğine ve kesesine uygun olması için kuyumcular olarak elimizden geleni yapıyoruz. Her çeşit ve fiyatta takılarla, alyanslarla çiftlerimizi bekliyoruz."