Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM
Satın alınan Whopper sandviçler için hesaba yüklenen WhopperCoin'ler ücretsiz olarak başkalarına gönderilebilecek, satılabilecek ve yeniden Burger King'den alışveriş yapmakta kullanılabilecek.
 
Yapılan açıklamaya göre, Rusya'daki Burger King müşterileri Whopper sandviçlere harcadıkları her ruble için 1 WhopperCoin kazanacak. Burger King Rusya, bu yaz ayları itibarıyla Bitcoin kabulüne de başlamıştı. Belli ki Rusya pilot ülke olarak seçilmiş.
 
Şirket, önümüzdeki ay Android ve iOS uygulamalarını da tanıtacak. Uygulama ile tüketiciler WhopperCoin'lerini satabilecek ya da arkadaşlarına gönderebilecek.
 
Burger King, dijital ortama taşıdığı sadakat uygulaması için Waves adlı şirketin altyapısını kullanıyor. Altında blok zinciri (blockchain) yatan teknoloji, güvenli, hızlı ve saydam bir yapı sağlıyor.

Öte yandan, McDonalds ve KFC gibi fast food zincirleri de müşterilerine farklı ödeme kolaylıkları sunarak pazar paylarını artırma düşüncesinde. Örneğin McDonalds ve KFC, Çin'de mobil uygulama üzerinden sipariş ve yine uygulama üzerinden kolay ödeme sistemlerini aktifleştirerek satışlarını artırmayı başardı.