Sosyal ağ Instagram’a gelen son güncellemeyle artık kullanıcılar DM üzerinden sesli mesajlarını da gönderebilecek. Instagram'a gelen sesli mesaj özelliği ile 1 dakikaya kadar olan sesli kayıtlar paylaşılabilecek.
Instagram’a yeni bir mesaj türü daha eklendi
2019'da yapılacak yerel seçimler öncesinde, dünyada Instagram ve Twitter’da beşinci, Facebook’ta ise dokuzuncu sırada bulunan Türkiye’de, siyasetin nabzının en yoğun tutulacağı alan olan sosyal medyadaki partilerin ve liderlerinin karnesini çıkardık. İşte 5 parti ve genel başkanları özelinde Facebook, Twitter, Instagram'daki durum ve dünya liderlerinin güncel verileri...
Siyasilerin yeni miting alanı... Sosyal meydan!
Sosyal ağ Twitter, 2018 yılında platforumu üzerinden Türkiye'de en çok nelerin konuşulduğunu açıkladı. İşte dizisinden, ünlüsüne; menemeninden, seçim sandığına Türkiye’de Twitter’da 2018 yılında yaşananlar…
Twitter’da 2018 yılında en çok bunları konuştuk!
Instagram’a ‘Hikayeleri’ sadece belirli kişilerle paylaşmayı sağlayan ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliği eklendi. Yeni özelliğe profil sayfasındaki menüden ulaşılabilecek.  
Bu özellik sadece yakın arkadaşlar için
Instagram görme engeli yaşayan bireyler için yeni özelliklerini kullanıma sundu. Artık Instagram’daki fotoğraflar sesli betimleme ile tanımlanabilecek.
Instagram’dan görme engelliler için yeni özellik
Sosyal ağ Facebook, bugün küçük ve orta boyutlu işletmeler, topluluklar ve iş ortaklıkları aracılığıyla Türkiye ekonomisine katkıda bulunacağı bir dizi yatırım girişimini duyurdu. “Sınırları Aşan Türkiye” adı verilen proje kapsamında gelecek yıl Türkiye’de hayata geçirilecek girişimcilik merkezi de bulunuyor.
Facebook Türkiye’de merkez açıyor!
MarjinalSosyal’in girişimi ve Facebook’un katkılarıyla geçen yıl 15 STK’yı aynı çatı altında toplayarak 22 milyondan fazla kişiye ulaşan Türkiye’nin ilk dijital sosyal projesi Sosyal Bağış Hareketi, sivil toplum bilincini güçlendirme hedefiyle yoluna 25 STK ile devam ediyor. Hareketin yeni yol haritasının açıklandığı toplantıda konuşan TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik “Sivil toplumun gelişimi, bir ülkenin gelişmişlik seviyesini belirleyen en önemli etkenler arasındadır” dedi.
Türkiye’nin dijital sosyal projesi 22.5 milyon kişiye ulaştı
YouTube ve Facebook’un ardından Instagram da kullanıcıların uygulamada geçirdikleri süreyi görebilecekleri özelliği kullanıma açtı. Yeni özellikle isteyenler, Instagram’da geçirdikleri süreye sınır da koyabiliyor.
Instagram’da ne kadar vakit geçiriyorsunuz?
Facebook, Türkiye’deki tüketicileri ‘phishing’ yöntemiyle dolandırmaya çalışan sahte banka reklamlarının önüne geçmek için Tüketici Farkındalığı Kampanyası başlattı.
Facebook Türkiye’de kampanya başlattı
Instagram, sahte takipçi veya beğeni getiren üçüncü parti uygulamalara karşı mücadele programını başlattı. Bugünden itibaren kullanıcılara uyarı mesajı gönderilecek ve bu tarz uygulamalarla kazanılan etkileşimler kaldırılacak.
Instagram'da yeni dönem bugün başlıyor...
Ardı ardında güvenlik açıklarıyla çalkalanan Facebook’a bir kötü haber de Instagram’dan geldi. Instagram’da sunulan veri indirme aracının kullanıcıların şifrelerini deşifre ettiği ortaya çıkarıldı.
Instagram’da güvenlik açığı
Sosyal ağ Instagram’da markalar nelere dikkat etmeli? Güncel rakamlar neler söylüyor? İşte Türkiye’de kullanıcı sayısı 30 milyonu aşan Instagram ile ilgili çarpıcı istatistikler...
Bunları bilmeden Instagram’a bakmayın!
Twitter, yazım hatası sonradan fark edilen tweet’lerle ilgili yeni bir özellik için çalışıyor. Gönderilen tweet'leri sonradan düzenleyebilmek için bir süredir uğraştıklarını söyleyen Twitter CEO’su Jack Dorsey, “İnsanlar bunu talep ediyor. Çünkü yaptıkları hataları hızlı bir şekilde düzeltmek istiyor” dedi. Kim Kardashian da Jack Dorsey'den tweet düzeltme butonu talep etmişti.
Kardashian'ın istediği Twitter’a geliyor
37 milyonu aşkın hesapla en çok Instagram kullanıcısı 5. ülke konumundaki Türkiye’de, Instagram’da en çok etkileşim yaratan gün ve saat aralıkları ile en popüler hashtag’ler belli oldu. İşte fenomen olmak isteyenlerin dikkatli okuması gereken o tüyolar...
Türkiye’de Instagram fenomeni olmanın yolu bunlardan geçiyor
Facebook’un anlık mesajlaşma platformu Messenger’a, kullanıcıların yanlışlıkla gönderdiği veya sonradan pişman oldukları mesajları karşı taraftan da silebilecekleri yeni bir özellik geliyor.
Facebook merakla beklenen özelliği Messenger’a taşıyor
Türkiye’de çalışanlar her gün mesailerinin en az yarım saatini sosyal medyada geçiriyor, ancak yüzde 70’i hafta sonları da iş telefonlarını cevaplıyor. Diğer Avrupa ülkelerinde ise bu oran yüzde 46'ı geçmiyor.
Türkiye'de mesainin yarım saati sosyal medyada geçiriliyor
Sosyal ağ Twitter, Avrupa’nın öncü futbol liglerinde her maçın kilit noktalarının canlı olarak takip edilebileceği yeni özelliğini duyurdu. Twitter canlı takip özelliği hangi liglerdeki maçlarda kullanılabilecek? Cevabı haberimizde...
Twitter’dan futbolseverlere bomba özellik
Twitter’da karakter sınırının 140’tan 280’e çıkarılmasının üzerinden bir yıl geçti. Peki bu fark, kullanıcıların tweet’lerine ve yazım tercihlerine nasıl yansıdı?
280 karakter 326 milyonu daha kibar yaptı!
Kullanıcı verilerinin güvenliği ve gizlilik skandallarıyla çalkanan Facebook, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Sosyal ağ ABD’de yerinde saydı, Avrupa’da küçüldü ama toplam kullanıcı sayısını bu yıl 142 milyon artırmayı başardı. Bu yılın ilk 9 ayı sonucunda Facebook’un net kârı yüzde 30, gelirleri ise yüzde 40 arttı.
Sosyal ağ Facebook'un üçüncü çeyrek karnesi
Google, 2.2 milyar kullanıcısı olan sosyal ağı Google+’ı kapatma kararı aldı. Süreç tamamlandığında bu platformdaki kullanıcı verileri de silinecek. Peki kapanmadan önce Google+ verilerinizi indirmek için ne yapmalısınız?
Geri sayım başladı, kapanmadan indirin!

  • Diğer Sosyal Medya Haberleri
İş Dünyası - 20 Kasım 2018
Türkiye'de e-ticaretin gelişimi Kara Cuma ve özel günlerde e-ticarette ilgi artıyor mu? İnternetten "AKILLI" alışveriş Ürün fiyatının e-ticaret tercihinde etkisi ne kadar? Cep...
İş Dünyası - 20 Kasım 2018

En Çok İzlenenler