Google, Haritalar uygulamasına mesajlaşma özelliğini ekliyor. Kullanıcılar, bu yeni özellikle Google Haritalar üzerinden çevrelerindeki işletmeler ile doğrudan iletişime geçebilecek.
Google’ın bu yeniliğine en çok şirketler sevinecek
Online müzik pazarında Apple Music ile kıyıyasıya rekabet eden Spotify, 13 yeni ülkede daha hizmete başladı. Şirket ayrıca Apple Watch için de uygulamasını çıkardı.
Spotify’dan Apple’a karşı bir günde iki kritik hamle
Sanal ve artırılmış gerçeklik ile geleceğin ev dekorasyon mağazasını birleştiren yeni uygulamalar tanıtıldı. HomeByMe uygulaması ile sanal gerçeklik gözlüğü ile eşyaların yerleri değiştirilip, alışveriş de yapılabilecek.
Geleceğin evlerinin dekorasyonu böyle yapılacak
Türkiye’de ürün veya hizmet fiyatında fahiş zam yapanları şikayet etmek için bakanlık tarafından geliştirilen mobil uygulama “HFA-Bildirimi” kullanıma sunuldu. iOS ve Android için ücretsiz olan HFA Bildirimi nasıl kullanılır?
Haksız fiyat artışlarını bu uygulama durduracak
Ulu önder Atatürk’ün vefatının 80’inci yıldönümüne hazırlanan özel fotoğraf arşivi, bulut depolama servisi lifebox’ta kullanıma sunuldu. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ve birçok özel arşivden taranan yüzlerce özel fotoğraf, herkesin kullanımın açık.
Atatürk’ün en özel fotoğrafları ‘bulut’ta toplandı
Vizyona girdiğinden bu yana gündemden düşmeyen “Müslüm” filmi, görme engellilere özel geliştirilen “Hayal Ortağım Sesli Betimleme” teknolojisi ile bugün Türkiye’deki tüm sinema salonlarında sinemaseverlerle buluşuyor.
Görme engelliler Müslüm’ü nasıl izleyebilecek?
Temmuz ayına, kendi haritasını oluşturmak isteyen gönüllüler için kullanıma açılan Yandex Map Editor, yaklaşık 4 ayda, 1000’e yakın kullanıcı, 60 binden fazla harita düzenlemesi yaptı.
İnternetten kendi yollarını çizdiler
Facebook’un yönetimindeki WhatsApp, artık platformundaki kullanıcılara reklam gösterimine başlayacak. 1.5 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp’ta reklamlar ilk olarak ‘durum güncellemesi’ sekmesine gelecek.
WhatsApp kullanıcılarına kötü haber!
Kullanıcıların merakla beklediği bir yenilik daha WhatsApp'a eklendi. WhatsApp sticker özelliğini kullanıma sundu. Bu yeni özellikle kullanıcılar, sohbetlerinde çıkartma (sticker) kullanabilecek.
WhatsApp sohbetleri çıkartmalarla renkleniyor
Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a iki yeni önemli özellik geliyor. Sessiz Mod ile artık mesaj bildirim logosu gösterilmeyecek. Platforma gelecek bir diğer yenilik ise “Tatil Modu”.
Artık WhatsApp grup mesajları sizi rahatsız edemeyecek!
WhatsApp’ta kullanıcıların gönderdikten sonra karşı taraftan da silmek istediği mesajlar için sunulan “Herkesten Sil” özelliğinde tanınan süre uzuyor. Artık yanlışlıkla gönderilen veya attıktan sonra pişman olunan mesajlar, 1 saat 8 dakika 16 saniye yerine, 13 saat 8 dakika 16 saniye içinde silinebilecek.
WhatsApp kullananlara müjde
Google ve WhatsApp'ın anlaşması yürürlüğe giriyor. Bundan tam bir ay sonra WhatsApp ve Google, Android kullanıcılarının Google Drive’da depolanan eski WhatsApp sohbet ve medya yedeklerini silecek. Peki yedeklerini kaybetmek istemeyen kullanıcılar ne yapmalı?
Bunu yapmayanın WhatsApp yedekleri silinecek!
Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz, dijital müzik platformu Fizy'nin aylık kullanıcı sayısının 2.1 milyona ulaştığını ve 5 ülkeye açıldığını kaydetti. Ayşem Ertopuz, "Dünyada kullanan kişi sayısı 2014 yılında 4 milyon, 2015 yılında 67 milyon, 2016 yılında 97 milyona ulaştı. Aylık ortalama 2.1 milyon Fizy kullanıcısı var. Fizy kullanıcıları günde 47 dakika müzik dinliyor. BiP ise Türkiye'nin kendi yerli milli mesajlaşma platformu olarak yola çıktı. 25 milyondan fazla kullanıcısı olan bir platforma dönüştü." ifadesini kullandı. Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Servisleri Direktörü Barış Zavaroğlu ise, "Dijital operatör olma ayrıcalığını TV+ ile kullanıcılarımıza yaşatıyoruz." dedi.
Fizy'den dev yatırım! 5 ülkeye açıldı
Kullanıcıların gizliliği konusunda Facebook yönetimini suçlayan ve 2014’teki 19 milyar dolarlık satış nedeniyle pişman olduğunu açıklayan WhatsApp’ın kurucularından Brian Acton’a, Facebook’un üst yönetiminden cevap geldi: “Pasif-agresif olmaya gerek yok… Sizi bir milyarder yapan insanlara saldırmak, tamamen bir düşük sınıf göstergesi…”
WhatsApp ile Facebook'un kavgası büyüyor!
WhatsApp’ı kurucu ortaklarından Brian Acton’tan pişmanlık dolu bir açıklama geldi. Kurduğu şirketi Facebook’a sattığı için pişman olduğunu söyleyen Acton, “Bir seçim yaptım… Kullanıcılarımın gizliliğini sattım ve her gün bu kararın ağırlığıyla yaşıyorum” dedi.
WhatsApp’ın kurucusundan şok açıklama
Sosyal medya kullanımında dünyada ilk 10’da yer alan Türkiye, mobil uygulama pazarında da 8.liğe yerleşti. Yılda yaklaşık 3 milyar uygulama indiren Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcılarının uygulama mağazalarında harcadığı tutar 1.5 milyar TL’yi (yaklaşık 250 milyon dolar) aştı. Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberi...
Günde 3 saat için 250 milyon dolar harcadık
Whatsapp'ta uzun zamandır beklenen özellik için geri sayım başladı. Gece modu özelliği, çok yakında Whatsapp kullanıcılarıyla buluşacak!
Geri sayım başladı Whatsapp'a gece modu geliyor!
WhatsApp'a Karanlık Mod özelliği geliyor. Test aşamasında olan özelliğin OLED ekranlarda günlük kullanımda yüzde 5'e varan batarya tasarrufu sağlayabileceği ileri sürüldü
Karanlık Mod'a geçiyor
Avrupa Birliği, Shazam'ın Apple tarafından satın alınması işlemine onay verdi. Bu adımın ardından online müzik dünyasında Apple ile Spotify arasındaki rekabet daha da kızışacak.
Shazam artık resmen onun!
Dünyanın önde gelen müzelerinin sanal olarak gezilebildiği Google Arts & Culture uygulamasına “Art Selfie” özelliği eklendi. Android ve iOS cihazlar için ücretsiz indirilebilen uygulamaya gelen yeni özellik ile kullanıcılar ‘selfie’ fotoğraflarını çekip, hangi müzedeki hangi ünlü portreye benzediklerini görebiliyor. Habertürk'ten Necdet Çalışkan'ın haberi...
Hangi müzedeki hangi ünlü portreye benziyorsunuz?

  • Diğer Uygulama Haberleri
Türk kahvesi servis eden Japon robot
Japonların geliştirdiği bu robot Türk kahvesini köpüğü taşmadan servis ediyor.
Türk kahvesi servis eden Japon robot

En Çok İzlenenler