Türk mühendislerin geliştirdiği yerli iletişim platformu BiP’i indiren kişi sayısı bir yılda yaklaşık ikiye katlanarak 34 milyona yaklaştı.  2018’de BiP ile gönderilen mesaj sayısı ise toplam 34 milyara çıktı.
Bir yılda 34 milyar mesaj gönderdi
Kullanıcılara sağlıktan, spora, beslenmeden, seyahat ve yeni şeyler öğrenmeye kadar farklı alanlarda en faydalı olabilecek iPhone uygulamalarını bir araya getirdik. Cem Sünbül, 2019’daki hedeflerinize ulaşmak için yararlanabileceğiniz popüler iOS uygulamalarından bir seçki hazırladı. İşte o uygulamalar...
Bu uygulamalar size 'iyi' gelecek
Netflix’in son 7 yılın en büyük fiyat artışını yapmaya hazırlandığı belirtildi. Buna göre Netflix paketlerine yüzde 18’i bulan zam gelecek. Yeni fiyatlar önce ABD’de devreye girecek. Konuyla ilgili olarak Netflix Türkiye'den de açıklama geldi.
Netflix’in son 7 yılın en büyük fiyat artışını yapmaya hazırlandığı belirtildi. Buna göre Netflix paketlerine yüzde 18’i bulan zam gelecek. Yeni fiyatlar önce ABD’de devreye girecek. Konuyla ilgili olarak Netflix Türkiye'den de açıklama geldi.
Netflix paketlerine zam geliyor!
WhatsApp uygulamasının iOS sürümüne yeni yılın ilk büyük güncellemesi geldi. iPhone kullanıcıları artık WhatsApp'taki grup mesajlarını 'özel olarak cevapla seçeneği' ile yanıtlayabilecek. İşte WhatsApp'a gelen 3 büyük yenilik...
WhatsApp iPhone'lar için güncellendi, işte 3 bomba yenilik
Google'ın sesli akıllı asistanı Google Asistan, iPhone ve iPad kullanıcılarına da sunuldu. Geçen ay Android için çıkan uygulamanın iOS sürümü çıktı. Peki Google Asistan ile Türkçe olarak neler yapabilirsiniz? İşte cevabı...
Türkçe Google Asistan iPhone’lara da geldi
Türk Telekom’un yeni bulut depolama servisi Dijital Depo, uygulama mağazalarında yerini aldı. 2 GB’lik alanın ücretsiz sunulduğu uygulamada 1 TB’lik depolama alanı ise 19.99 TL’ye satılıyor.
Türk Telekom Dijital Depo’yu kullanıma açtı
Dünya genelinde 1.5 milyar aşkın kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Nokia’nın 30’a yakın modeline artık destek vermeyecek. İşte o modeller...
WhatsApp artık bu telefonları desteklemeyecek
Mobil canlı bilgi yarışması Hadi’nin yılbaşı gecesi düzenlediği ödüllü yarışmaya 1.2 milyon kişi katıldı. 33 bin 653 kişinin ödül kazandığı yarışmada, toplam 201 bin 900 TL’lik para ödülü ve 201 bin 900 GB cepten internet dağıtıldı. Hadi Kurucu Ortağı Emre Ulusoy da üye sayılarının 6 ayda 7 milyonu geçtiğini söyledi.
Yılbaşı gecesinde 'cep'ten 1.2 milyonu yarıştırdı
Mobil teslimat uygulaması Glovo, İstanbul ve İzmir’in ardından Ankara’da hizmet vermeye başlayacak. Aynı zamanda Uber’i Türkiye’ye getiren isimlerden biri olan, İspanyol şirketin Türkiye’deki genel müdürü Austin Kim, hedeflerinin 25 – 45 yaş arasındaki beyaz yakalı çalışanlara ulaşabilmek olduğunu söyledi.
Kuryelerin Uber’i Türkiye'de beyaz yakalıları radarına aldı
Mobil canlı bilgi yarışması Hadi’de yılbaşı gecesi Turkcell’in katkılarıyla 2019’a özel 201 bin 900 TL para ödülü verilecek. Ayrıca katılımcılar için 201.900 GB internet kazanma fırsatı da sunulacak.
Yılbaşı gecesinde 201 bin TL ödül dağıtacak
Dijital yayın platformu Dergilik üzerinden yıl boyunca 80 milyondan fazla yayın okundu. Platformun açıkladığı verilere göre dijital yayın okunma oranı ise 2017’ye göre üç kat artış gösterdi.
Bir yılda 80 milyon yayını dijitalden okuttu
Yandex Navigasyon uygulamasına hız kamerası ve EDS (Elektronik Denetleme Sistemleri) noktaları da eklendi. Uygulama, Türkiye’de 11 şehirde 500’ün üzerinde hız kamerası ve EDS noktasında sürücüleri sesli uyaracak.
Türkiye’deki radarları haritasına ekledi
Sosyal ağ Facebook, WhatsApp uygulaması üzerinden para transferi için blockchain tabanlı bir sistem üzerinde çalışıyor. Uygulama şu anda Hindistan’da test ediliyor.
Facebook, WhatsApp için kripto para geliştiriyor
Turkcell’in tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen BiP, fizy, lifebox, Dergilik, TV+, Yaani, Upcall ve Paycell gibi 19 uygulaması www.turkiyeninuygulamalari.com sitesinde bir araya toplandı. Platforma, geliştiriciler de kendi uygulamalarını yükleyebilecek.
Türkiye'nin Uygulamaları platformu açıldı
2018 yılında iOS platformunda en çok gelir elde eden mobil uygulamalar açıklandı. 790 milyon dolarlık gelirle Netflix’in ilk sırada yer aldığı listenin ilk 10’undaki mobil uygulamaların yarısı Çin’den geldi.
Bu uygulamalar para bastı
Huawei’nin yeni nesil yapay zekası ile görme engelliler artık duyguları görebilecek. Facing Emotions adlı uygulama, yüz ifadeleri ve duyguları analiz edip, bunları sese dönüştürüyor.
Yapay zeka ile duyguları sese çevirdiler
Apple, 17 Aralık 1273’de vefat eden Mevlana Celaleddin Rumi’yi tanıtmak için düzenlenen Mevlâna Haftası’na özel bir içerik paylaştı. Apple’ın iPhone ile çekip Instagram hesabından paylaştığı Mevlana videosu, kısa sürede yüz binlerce kişi tarafından izlendi.
Apple, Mevlana için özel video hazırladı
Google’ın akıllı asistanı artık Türkçe olarak cebinize giriyor. Peki Google Asistan, e-posta yazmantan, WhatsApp’tan mesaj göndermeye; söyledikleriniz İngilizce’nin yanısıra İspanyolca, Fransızca ve Rusça gibi dillere çevirmeye, istediğiniz tür müzik ve videoları oynatmaktan, sohbet etmeye; hatta tekerleme söylemekten, şiir okumaya neler yapabiliyor? Espri bile yapabilen Google Asistan, dolar ve asgari ücret hakkında ne düşünüyor? Habertürk’ten Necdet Çalışkan sordu, Google Asistan cevapladı...
Google Asistan’ı Türkçe denedik
Google’ın akıllı asistanı bugünden itibaren Türkçe olarak hizmet vermeye başladı. Peki Türkçe Google Asistan ile neler yapabileceksiniz? Habertürk'ten Necdet Çalışkan, Google'ın Türkçe akıllı asistanı hakkında merak edilen tüm detayları yazdı...
Google artık Türkçe tekerleme söyleyip, fıkra da anlatacak!
Belediye, işletmeler ve ziyaretçileri aynı platformda buluşturan Smart Beyoğlu uygulaması hayata geçirildi. Uygulama, Beyoğlu’ndaki mekanları QR kod ile dijital dünyaya taşıyor.
Beyoğlu, QR kod ile mobile taşınıyor

  • Diğer Uygulama Haberleri
2019’da e-spora 10 milyon TL yatıracak
İstanbul'da 2 bin 500 metrekarelik e-spor merkezi hizmete girdi. InGame Group tarafından açılan Nonstop Zula Espor Merkezi, İstanbul Demirören İstiklal'de açıldı. InGame Group...
2019’da e-spora 10 milyon TL yatıracak

En Çok İzlenenler