Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Oyun Euro Truck Simulator 2 Türkiye'ye geliyor! Haberler - Teknoloji Haberleri
    1

    Popüler simülasyon oyunu Euro Truck Simulator (ETS), Türkiye haritasını da oyuna dahil ediyor. Oyunun geliştiricisi SCS Software, Euro Truck Simulator 2’ye Türkiye yollarını da kapsayan yeni versiyonu Road to the Black Sea (Karadeniz’e Giden Yol) 5 Aralık’ta çıkacağını duyurdu.

    2

    Romanya ve Bulgaristan ile Türkiye’nin de dahil edildiği oyunun yeni versiyonu Karadeniz’e Giden Yol ile kullanıcılar Türkiye yollarında da tır sürebilecek.

    3

    Oyunun yeni yayınlanan tanıtım videosunda, Hamzabeyli Gümrük Kapısı, Edirne, İstanbul, TEM otoyolu ve metrobüsten de karelere yer verildi.

    4

    SCS Software, Road to the Black Sea’yi “Tır sürücüleri artık Avrupa'nın en büyük şehri olan İstanbul'a açılan kapı olan Türkiye, Romanya, Bulgaristan ve Trakya bölgesine teslimat yapabilecekler” ifadeleriyle duyurdu.

    5

    Euro Truck Simulator 2’nin indirilebilir yeni içeriğinde (DLC) 10 bin kilometreden fazla yol bulunuyor.

    6

    11 yeni yerel şirket ve 20 yeni büyükşehirin yer aldığı içerik, karakteristik Balkan mimarisi, şehirlerin ünlü simgeleri, tren, tramvay ve metrobüs gibi yerel toplu taşıma araçları gibi ek özellikler barındırıyor.

    7

    Bulgar ve Roman yollarında at arabalarına bile yer verilen oyunda, yapay zeka destekli 3D objeler kullanılmış.

    8

    5 Aralık’tan itibaren Steam üzerinden indirilebilecek olan Euro Truck Simulator 2 Road to the Black Sea’nin fiyatı ise 17.99 dolar olarak açıklandı.

    9

    1997’de kurulan Çekya merkezli simülasyon oyunları geliştiricisi SCS Software’in bu yeni DLC’sinde Türkçe dahil 24 dille arayüz desteği sunuluyor.

    10

    “Karadeniz’e Giden Yol” için minimum sistem gereksinimleri Windows için şöyle: Windows 7, Dual Core CPU 2.4 GHz, 4 GB RAM, GeForce GTS 450-class (Intel HD 4000).

    11

    Diğer platformlar için ise en az şunlar gerekli:

    MacOS için: Mac OS X 10.9 (Mavericks), Dual core CPU 2.4 GHz, 4 GB RAM, GeForce GTS 450-class (Intel HD 4000)

    SteamOS+Linux için: Linux Ubuntu 12.04, Dual core CPU 2.4 GHz, 4 GB RAM, GeForce GTS 450-class (Intel HD 4000).

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ