Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bursa'nın merkez Gürsu İlçesi Belediye Başkanı Ak Parti'li Cüneyt Yıldız'ı, geçen yıl mayıs ayında makamında öldüren, şoförü Yener Şimşek'i yaralayan Zabıta Memuru Fevzi Bekar, cinayetten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme Bekar'a ayrıca, Yener Şimşek'i yaraladığı için 16 yıl, ruhsatsız silah taşıdığı içinde 2 yıl hapis cezası verdi.

Merkez Gürsu İlçesi'nde 20 Mayıs 2015 tarihinde Zabıta Memuru 47 yaşındaki Fevzi Bekar, iddiaya göre, kendisini müdür yapmadığı için makam katında tartıştığı Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız ile şoförü 38 yaşındaki Yener Şimşek'i tabanca ile yaraladı. Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan, evli 2 çocuk babası olan 41 yaşındaki Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız yaşamını yitirdi.

Olay sonrası kaçan Fevzi Bekar Yozgat'ta polise teslim oldu. Tutuklanan Fevzi Bekar hakkında Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Kasten adam öldürmek', 'Öldürmeye teşebbüs' ve '6136 Sayılı kanuna muhalefet' suçlarından dava açıldı.

DHA