Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şehit Hakan Yorulmaz'ın naaşı, Ankara'da düzenlenen törenin ardından memleketi Kırıkkale'ye gönderildi. İlk olarak baba ocağında helallik istenen Yorulmaz, daha sonra eskortlar eşliğinde Nur Camii'ne götürüldü. Burada gözü yaşlı şekilde ağabeyinin tabutu arkasından giden kız kardeşi Kübra Yorulmaz, "Bizleri bırakıp nereye gidiyorsun ağabey. Sen bizim kınalı kuzumuzdun." diye feryat etti.

Şehit Yorulmaz'ın Ankara'dan gelen meslektaşları da acılı aileyi yalnız bırakmadı. Özel Harekât polislerini görünce, "Sizin yüzünüzde ağabeyimi görüyorum" diyerek polislere sarılan Kübra, gözyaşlarına hâkim olamadı. Acılı kız kardeşi teselli etmeye çalışan Özel Harekât polisi, "O hainlerle en iyi şekilde çarpıştık. O kalleşler bunların hesabını hem bu dünyada, hem de ahrette verecektir." dedi.

Şehit Özel Harekatçı Hakan Yorulmaz
Şehit Özel Harekatçı Hakan Yorulmaz

Ayakta güçlükle durmaya çalışan baba İsmail Yorulmaz, oğlunun tabutunu bağrına bastı. Tabuta sarılıp öpen baba Yorulmaz, gözyaşlarına hâkim olamadı. Kadın polislerin desteğiyle ayakta kalmaya çalışan şehit annesi Hamide Yorulmaz'ın doğum günü hazırlığı sırasında oğlunun şehit haberini aldığı öğrenildi.

Öğle namazı saatlerinde Nur Camii avlusunu dolduran ve ellerine Türk bayrakları alan binlerce vatandaş, şehit Yorulmaz'a son görevini yapmak için burada toplandı. Cami avlusunda toplanan askerler ve polisler yan yana saf tuttu.

Öğle namazına müteakip kıldırılan cenaze namazı sonrası şehit Yorulmaz, dualar eşliğinde şehitlikte toprağa verilmek son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Milletvekilleri Ramazan Can, Abdullah Öztürk, Mehmet Demir, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, askeri personel, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

CHA