Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika "Elinizi vicdanınıza koyup oyunuzu öyle kullanın",CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Gaziantep mitinginde konuştu

    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrasi Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, temiz bir siyaset ve kul hakkı yenmesini istemeyenlerin adresinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyledi.

    Hiç kimseyi ötekileştirmediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Eğer bir ülkede vatandaş soyuluyorsa, soyan iktidarsa, köşeyi dönüyorlarsa, size din iman edebiyatı yapıp telefonlarda başka şeyler yapıyorlarsa oturacağız bunun hesabını soracağız. Sadece ben değil, hep beraber soracağız" diye konuştu.

    Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamadıklarını, kendilerine oy versin vermesin, herkese saygı gösterdiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

    "Ama bu, gazeteye telefon ediyor. Eskiden 'alo Fatih' vardı, şimdi 'alo Mustafa' var. Mustafa'ya telefon ediyor. Başı kapalı bir kardeşimiz, köşe yazarı, yazı yazıyor. Onun hoşuna gitmediği için onu işten attırıyor. Bir vatandaşın ekmeğiyle oynamak ve bunu yapan kişiyle bir araya gelmek benim istemediğim bir şey. Hiçbir zaman da istemem. Hiç kimsenin ekmeğiyle hiç kimsenin uğraşmasını istemem. İsterim ki herkes aş, iş sahibi olsun. İsterim ki her evde huzur olsun. İsterim ki her anne çocuğunu güler yüzle okula göndersin. İsterim ki hiç bir anne ve babanın gelecek kaygısı olmasın. Huzurlu bir toplum olsun, mahallede, evlerde barış olsun, huzur olsun. Bunu isterim."

    "YENİDEN SİZDEN RUHSAT İSTİYORUZ"

    Gaziantep'e en büyük yatırımları sosyal demokrat belediye başkanlarının yaptığını savunan Kılıçdaroğlu, "Yeniden sizden ruhsat istiyoruz. İzin istiyoruz" diyerek CHP'nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici'ye destek istedi.

    Kılıçdaroğlu, 30 Mart'ta sandığa bir bayram havasında giderek, "Haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kuracaklarını" öne sürdü.

    Aydınlık bir Türkiye için il il gezdiğini belirten Kılıçdaroğlu, bu konuda partililere de görev düştüğünü kaydetti.

    "Çocuklarınıza güzel bir Türkiye bırakacaksınız, onun için siz de çalışacaksınız" diyen Kılıçdaroğlu, her partilinin geçen seçimde CHP'ye oy vermeyen bir kişiyi ikna etmesini istedi.

    Türkiye'nin demokrasisini güçlendireceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam eti:

    "Türkiye'nin gerçeklerini ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. Helali, haramı siz de biliyorsunuz ben de biliyorum. Allah'ın kelamını ben de biliyorum siz de biliyorsunuz. Sandığa giderken bir şey istiyorum; kim olursa olsun, hangi partiden olursa olsun, elini vicdanına koyup oyunu öyle kullansın. Tek istediğim bu. Çocuğunu düşünsün, ülkesini düşünsün."

    Bazı vatandaşların yolsuzlukları "benim cebimden çıkmadı" şeklinde düşünebileceğini belirten Kılıçdaroğlu, konuşmasını, "Dükkanınızı hırsıza teslim eder misiniz? Evinizi hırsıza teslim eder misiniz? Dükkanını hırsıza teslim etmiyorsun, evini hırsıza teslim etmiyorsun, ülkeyi de hırsıza teslim etmeyeceksin" diyerek tamamladı.

    Bu arada, konuşması sırasında Kılıçdaroğlu'na kutusuyla birlikte ayakkabı fırlattığı iddia edilen Mehmet Y. gözaltına alındı. Emniyette sorgusu devam eden Mehmet Y'nin hırsızlık suçundan sabıkalı olduğu öğrenildi.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ