Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji İnternet İstanbul Havalimanı'nda Türk Telekom ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunacak - Haberler - Teknoloji Haberleri

    Türk Telekom, günlük 200 binden fazla yolcuya ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı’na gelecek misafirlerin, burada çalışanların ve tüm ziyaretçilerin yararlanması için havalimanına konumladığı 5 bine yakın erişim noktası ile, Türkiye’nin kapalı alandaki en büyük Wi-Fi şebekesini kurdu.

    REKLAM

    Türk Telekom, abonesi olsun ya da olmasın herkesin yararlanabileceği WiFi hizmetini İstanbul Havalimanı’nın her köşesinde 1 saat ücretsiz olarak sunacağının duyurdu.

    İstanbul Havalimanı'nın dünyanın en büyük havalimanlarından biri olduğunu söyleyen Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, “Kullanıcıların internete istediği yerde, istediği zamanda ve istediği cihazdan erişmesini sağlıyoruz. Günlük 200 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan İstanbul Havalimanı’ndaki yolcuların ve tüm misafirlerin de Wi-Fi internet hizmetinden faydalanmalarını amaçladık” dedi.

    Yolcuların uçuşları sırasında da uçak içindeki Wi-Fi internet erişimlerine yine Türk Telekom ile devam edebildiklerini belirten Yusuf Kıraç, “Wi-Fi noktalarımızı yeni işbirlikleri ve yeni prestij noktaları ile her geçen gün daha da zenginleştiriyoruz. İstanbul Havalimanı’nda tamamıyla fiber altyapıyla desteklenen en yüksek teknoloji sabit ve mobil haberleşme şebekemize bağlanan yolcular, kaliteli ve hızlı iletişim deneyimi yaşıyor” diye konuştu.

    GEZİCİ TEKNİK DESTEK EKİBİ DE KURDU

    Verilen bilgiye göre Türk Telekom, İGA Wi-Fi şebekesi üzerinden bağlantı kuran kullanıcılara 1 saat ücretsiz internet erişimi sağlıyor. 1 saatlik ücretsiz kullanım sonrasında, kullanıcılar ücretli paket satın alabiliyor.

    Ücretli paket satın alma talebinde bulunan kullanıcılar, tüm gün kullanım veya 2 saat kullanım paketi olmak üzere, 2 farklı paket opsiyonundan faydalanabiliyor. Türk Telekom bu hizmetleri için İstanbul Havalimanı’nda 7/24 teknik destek veren gezici bir de ekip oluşturdu.

    İstanbul Havalimanı içerisinde Wi-Fi tişörtleriyle dolaşan destek ekip hem kiosk kullanımında hem de internet bağlantısında kullanıcılara destek sağlayacak.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ