Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Özel İçerikler Mehmet Ayan Fred en önemli kaldıraç
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    - Fenerbahçe - Galatasaray derbisinde nasıl bir mücadele bekliyorsunuz? Derbide sizce hangi takım avantajlı?

    Temel bir avantajdan bahsetmek sözkonusu değil. İki takımda da iyiler, kötüler, krizler, fırsatlar, potansiyeller, olmamışlar, olamamışlar, olmayacaklar var.. Sıkıcı bir maç da çıksa, bol gollü bir maç da olsa kimseciklerin şaşmadığı derbi olacaktır. Ev sahibi sıfatıyla Fenerbahçe’nin avantajı elbette var. Ancak Sarı-kırmızılılar, rakibiyle Kadıköy'de oynadığı son 6 maçta sadece 1 mağlubiyet aldı. 2018'den beri 3 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Galatasaray için Kadıköy son yıllarda korkulan bir deplasman olmaktan çıktı. Beri tarafta seyirci ve hakem üzerindeki etkisi, öyle derin olur ki bu maçlarda… İnsan bildiğini unutur. Arda Kardeşler’in işi çok zor. Üzülerek belirtmeliyim ki ülkedeki futbolcuların en az %51’I hakemi aldatmaya teşne! Tribüne oynamaya gayretkeş! Hak yemeye meyyal!

    - Hangi oyuncular öne çıkacak, Fred'in eksikliği derbinin kaderini etkileyecek mi?

    Kuşkusuz iki ekip için de manşet FRED en önemli kaldıraç… Varlığı ile takıma değer katarken yokluğu ile dert haline dönüştü ev sahibi için. G.Saray için de varlığı dert yokluğu avantaj Brezilyalının. Okan hocanın Torreria-Kaan merkeziyle üstünlük kurmasını bekliyorum o alanda. Ancak onların da kenarlarla birlikte oyuna katılımı geçen seneden çok çok geride. Yani Okan Buruk’un neredeyse her basın toplantısında altını çizdiği üzere ICARDI’ye yeterli toplar gelemiyor.

    Ismail hoca ise Szymanski’nin ardını Crespo ve İsmail ile tahkim edip, öndeki üçlüyü ferahlatmaya çalışacak. Orta sahanın savunma tarafında Torerria-Kaan, Crespo. İsmail çarpışırken Szymanski ile Ziyech hücumların ARTILARINI teşkil edecek. Orta sahada çözülen oyunda rakip kaleye akarken özgüven, rakip defansta ise güven lazım. İki takımda bulunan 8 defans oyuncusunun en güvenilmez tabir edileni ise SERDAR AZİZ. G.Saray’ın avantajı bu olabilir. İki kanat uçurtmalarına gelince… BOEY ve FERDİ… Allah sizi nazardan korusun!

    - Derbinin sonucu iki takımın ligdeki durumunu nasıl etkiler? Şampiyonluk adına psikolojik üstünlük sağlanır mı?

    G.SARAY KAZANIRSA: Büyük psikolojik üstünlük kurar. Fenerbahçe çökmez; yola devam eder.

    F.BAHÇE KAZANIRSA: İrice bir psikolojik üstünlük kurar. Galatasaray bitmez; yarışa devam eder.

    BERABERE BİTERSE: Okan hoca da İsmail hoca da bunu “oynamadan” kabul ederler ama bırakın kamuoyuna kendilerine bile itiraf edemezler.