Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Özel İçerikler Mehmet Ayan Riyad yolu Riva'dan geçer

    Basiretsizlikler silsilesi biteviye sürdü; konu herkesin malumu. Peki buralara gelinirken Riva’da neler yaşandı? Öyle ya “bu kadar yanlış yönetebilmek için bir eğitim gerekir!”

    İşadamı Mehmet Büyükekşi, 16 Haziran 2022 günü TFF başkanlığı görevine geldi. O gün bugün Riva’nın işleyişi ile ilgili gelen bilgilerin ekseriyeti atama liyakatı üzerine… Neresinden tutarsan elinde kalıyor. Kollektif liyakatsizlik, başarısızlık getiriyor.

    Daha dün Tahir Kum’un attığı twitte de belirttiği üzere yayıncı kuruluşun insan kaynakları direktörünü TFF Genel Sekreteri yapmaktan tutun da Türkiye İhracatçılar Meclisi’ndeki sekreter hanımı, Kurumsal İletişim’in başına getirmeye kadar türlü yanlışlar!

    Tahir abi VERGİ MÜFETTİŞİ’Nİ YARDIMCILIĞI’na ifadesini kullanmış, o kadarına hakim değilim. Hakim olduğum bir konu var. İnsan Kaynakları Uzmanı Genel Sekreterin yardımcılığına futboldan anlayan bir kardeşimiz MUSTAFA AZTOPAL getirildi. Sanırım Aztopal, hakem konusundaki fecaat/fetret döneminde sübap olsun diye oraya kondu ama Genel Sekreter beyin derdi sadece hakem işi değil malumunuz…

    Hadi bir dedikodu daha vereyim ama aramızda kalsın nolur! Çıkmasın burdan söz verin… Göreve geldikleri ilk günlerde Kurumsal İletişim yetkilisi hanımefendi bir mail grubunda ÖZEL MAÇ NEDİR arkadaşlar diye soruyor. Şaka yapmıyorum. Nezaketen ÖZEL MAÇ İLE RESMİ MAÇ arasındaki farkı anlatıyorlar gruptaki diğer isimler.

    Göreve geldiğinde “ZTK nedir diye soran, milli maçlarda taraftarları yedek kulübesinde bekletme projesi geliştiren” profesyoneller olduğu bilgisi geldi bana ama yok artık dedim.

    Futbolun içinde 3-5 yıldır bulunsa bile sayın Büyükekşi başta olmak üzere oyunun 22 kişiyle oynandığını bilen, yedek kulübesine sadece görevliler ve oyuncuların girebileceğini bilen 3-5 kişi vardır oralarda diye düşündüm.

    Riva’dan sızan bilgiler Büyükekşi’nin her şeyi kendisinin yönetebileceği ve her işin içinde olmak istediği yönünde. Geldikten sonra tüm üst düzey profesyonelleri değiştirdi. Futbolun uzağından yakınından geçmemiş YENİLER, korkunç icraatler ile ESKİ personeli canından bezdirdi. Eski liyakatliler alakasız işlere atanıyor. Her lafın başında AJANS, AJANS, AJANS lafı ön plana çıkarılıyor.

    Çok yakında müstafi olacak TFF’nin iç işlerindeki ayrıntılara daha da girmenin anlamı yok. Büyük bir profesyonel hezimet olduğu ortada. Dış İlişkiler ile ilgili her yöneticinin ve dahi profesyonelin süreci yürütemediği aşikar. Şimdi eskaza bunları okurlarsa ‘siz o kulüplerin neler yaptığını biliyor musunuz? Her şeyi de anlatamıyoruz!” diyeceklerdir. Haah tam da bu… Anlatın bilelim Ali Koç’un Dursun Özbek’in, yüz yıllık kulüplerin neler yaptığını… Bilelim ki ikide bir sizi suçlamayalım.

    29 Aralık öğle saatlerinden itibaren ülke bu konuyu ele alıyor. Siyasetin ve sokağın konusu olan meselede (biri kulüplerle ortak) suya tirit iki açıklama dışında ağzınızı açmıyorsunuz. Bence açacak hakkınız yok da yine de iletişimden korkmayınız.

    Riyad’da yaşananlar ile ilgili her gün yeni şeyler öğreneceğiz. Bence Riva ile ilgili de…