Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Özel İçerikler Mehmet Ayan Galatasaray'ın imzası
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Türk futbolunun gelmiş geçmiş en kötü futbol federasyonunun bir an evvel gitmesi için Süper Lig’deki birçok kulüp imza toplamaya başladı. Amaç, 2024/25 sezonuna yepyeni federasyonla, beyaz bir sayfa açarak gitmek. Bektaşi fırkası misali “bundan kötüsü olmaz” görüşünde kulüpler. TFF 1, 2 ve 3.Lig kulüplerinin de azımsanmayacak çoğunluğu aynı kanaatte. Zannımca hepsi de haklı!

    Toplamda 140 delegesi bulunan 20 Süper Lig kulübünün en az 16’sının Mehmet Büyükekşi federasyonunun gitmesi için imza vereceği biliniyordu. Resmi sıfatı olmasa dahi Kulüpler Birliği Vakfı’nın sözü geçen isimlerinden biri olan VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK SPOR KULÜBÜ BAŞKANI SÜLEYMAN HURMA, 7 Nisan Pazar günü 13.45 bülteninde Habertürk’te “4 büyükler dahil, en az 16 kulüp” ifadesini kullanmıştı.

    Aynı gün 17.00 sularında TFF Başkanı, Adıyaman’da yaptığı açıklamada 18 Temmuz için kongre kararı almalarından söz etmişti.

    Daha nasıl anlatılır bilemiyorum! Haziran sonu yapılacak kongre 24/25 sezonunu kurtarır. Çünkü yeni sezonun tüm kurulları, kuralları yeni federasyon tarafından belirlenir. Fisktür, kurullar, plan, vizyon… Off ya… Milyar kere herkesin anlattığı şeyleri anlatmak, tekrar üzerinden geçmek ne ayıp! Okuyana da bana da!

    Büyükekşi’nin birinci derdi, Euro24’te başkan olarak boy göstermek, ikinci derdi olası başarılı bir performansta aday olmaktır. Bunu anlamak için spor yazarı falan olmaya gerek yok.

    122 imza, T.F.F’yi seçime götürüyor işte… 29.Madde belli. 2.bendinde GENEL KURUL, TOPLAM DELEGE SAYISININ YÜZDE KIRKININ NOTER ONAYLI YAZILI MÜRACAATI ÜZERİNE YÖNETİM KURULU TARAFINDAN EN GEÇ OTUZ GÜN İÇİNDE OLAĞANÜSTÜ OLARAK TOPLANIR deniyor.

    Bayram tatili araya girdi. 60’tan fazla imza sanırım 15 Nisan haftasında toplanır. 16 Nisan’daki Kulüpler Birliği Vakfı olağanüstü toplantısında da konu bu olur. İmzaya soğuk bakan kulüplerin Başakşehir, Rize, Alanya olduğu iddia ediliyor. Onlarsız da 122’nin bulunması mümkün. Bu kulüplerin de kervana katılmaları olası…

    Elbette gündem G.SARAY VE TRABZONSPOR’un tutumları… Trabzonspor Kulübü, Ertuğrul Doğan imzasıyla yayımladığı bayram kutlama mesajında erken değişim talebinin “yalancı olduğunu, İstanbul kulüplerinden (sanırım F.Bahçe ve Beşiktaş’ı kast ediyor) gelen dayatma ve emrivakilere evet denmeyeceğini duyurdu.

    G.Saray ise 7 Nisan gecesi hem Erden Timur hem Dursun Özbek vasıtasıyla 18 Temmuz’u doğru bulduğunu bildirdi.

    G.Saray yönetimine seslenmek istiyorum! Biliyorum bu T.F.F ile sizin de başınız hoş değil. Bunu benim bilmem çok önemli değil; kendiniz 24 Şubat, 11 Mart, 1 Nisan günü yaptığınız resmi açıklamalarla sert şekilde ortaya koydunuz.

    Şimdi sadece sizin değil, tüm kulüplerin âli menfaatleri için, ülke futbolunun gelmiş geçmiş en kötü federasyonunun görevden bir an evvel ayrılması ve dolayısıyla 24/25 sezonunun da kurtulması için imza vermeniz gerekiyor.

    Yoksa sıklıkla T.F.F’den memnun olduğunuz algısı üretilecektir. Olmasanız bile “imkan varken neden imza vermediğiniz” sorgulanacaktır.

    Bunu ne kendinize yapın; ne de sizi savunanlara…