Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin Özge Özer'den doğum sonrası ilk fotoğraf - Magazin haberleri
    1

    2018 yılında nikah masasına oturan Özge Özder-Sinan Güleryüz çifti, şubat ayında kızları Eva Luna'yı kucaklarına almıştı. Büyük bir sevinç yaşayan Özder, bu süreçte sosyal medya hesabından sık sık annelik deneyimlerini paylaşıyor.

    2

    İŞTE O AN!

    Epidural sezaryen yapan 43 yaşındaki oyuncu, önceki gün bebeğine kavuştuğu ilk anı yayınladı. Paylaşımında doktoruna teşekkür eden Özder'in, doğum sonrası çekilen fotoğrafı kısa sürede takipçilerinden yoğun ilgi gördü.

    3

    İlk kez anne olmanın heyecanını yaşayan oyuncu Özge Özder, geçtiğimiz günlerde kızı Eva Luna'nın yüzünü göstermişti.

    "BUGÜN KIRKIMIZ ÇIKTI"

    Eşi ve kızı ile birlikte çekilen karesini sosyal medya hesabından yayınlayan ünlü oyuncu, gönderisine şu notu düşmüştü:

    Merhaba dünya... Dilerim dünya varlığınla daha güzel bir yer olsun meleğim... Dilerim ömrün ay gibi aydınlık ve parlak, masalları kıskandıracak kadar güzel ve ışıklı olsun ay kız... Bizim masalımız sensin... Annen ve baban çok aşık sana... Ömrümüz oldukça yanında, her ihtiyaç duyduğunda arkanda, siper olmamız gereken zamanlarda ve tüm kötülüklere karşı önünde, yanında olamadığımız anlarda ise bil ki hep omuz başındayız.

    Bunu hiç unutma... Varlığın en büyük armağan bize... Sen kendini seç ve gerçekleştir yeter... Artık tüm şükürlerimiz varlığına... Hoş geldin annesinin küçük tırtılı, hoş geldin küçük ay perisi... Hoş geldin... Bugün kırkımız çıktı. İyi dileklerinize, dualarınıza ve güzel kalplerinize emanet ederek paylaşıyorum meleğimi...

    4

    Özge Özder, hamilelik sürecini ve annelik sevincini Mothers' Life dergisine anlatmıştı.

    Nasıl bir hamilelik geçirdiniz?

    Tam anlamıyla sorunsuz, huzur dolu ve muhteşem. İlk aylarda biraz uyku yapması hariç hissetmedim diyebilirim. Hiç midem bulanmadı mesela. Günümüz testleri olmasa 5’inci aydan sonra yeni çıkmaya başlayan göbeğimle fark ettiğim bir şey olabilirdi bu hamilelik. Mutlulukla tamamlandı şükür.

    5

    Aşermeniz oldu mu?


    Aşerme denilen şeyin bir hurafe, hatta “erkeklerin canına okuma fırsatı” olduğuna inandım ben kendi hamileliğimde. Mülayim bir hamileydim. Çevrem benden daha hevesliydi durumumu özel kılmaya. Özel bir şey istemem için gözüme baktılar hep. Özellikle Sinan. Bir şey istesem tüm engelleri aşarak yaratacak olan o kahraman adamın ta kendisi o çünkü.

    6

    Neler değişti hayatınızda?

    Evin altı üstüne geldi. Kendimize ait alanlarımız azaldı ve azalmaya devam edecek belli ki. Herkes çok mutlu ve rüyada gibi ama onun dışında çok da bir şey değişmedi. Çünkü ben buna müsaade etmedim. Dünyanın en büyük mucizesi olmakla beraber doğada da en normal süreçlerden biri değil mi bu? Hamile bir hayvan avlanmaktan ya da yaşamın kendisinden uzak mı kalıyor mesela? Hayır, doğanın ve akışın bir parçası olmaya devam ediyor. Yaşam kendi akışında devam ediyor çünkü ve o kadar hızlı, büyüleyici ve güzel ki sen o koca döngüde bir detaysın sadece.

    7

    Hamile olduğunuzu ilk öğrendiğinizde neler hissettiniz? Bu güzel haberi eşinize nasıl söylediniz?

    Özel bir şey yapmadım açıkçası. Şüphelendik ve birlikte öğrendik.

    Bebeğinizin ilk tekme atışını fark ettiğinizde ne yaptınız?

    Sinan da hissetsin istedim. Sonrasında da hep onunla paylaştım, o da hissetsin, kaçırmasın istedim. Eli hep karnımda geçirdik öyle anları.

    8

    Bu süreçte anne-baba eğitimlerine katıldınız mı?

    İkimiz de hiç öyle insanlar değiliz ya. (Gülüyor) Bana doğum yapacağı için nefes terapistinden doulasına kadar koca bir ekip kuran, kurslardan kurslara koşan, işi felsefi boyutlara taşıyıp kafada abartan ya da çevresini alarma geçiren insanlar komik geliyor. İçindeki sesi duyamayacak kadar kalabalık ve çok sesli oluyorsun o zaman. Daha çok endişe yükleniyorsun aslında. Halbuki doğanın bir parçası olduğuna ve her şeyin zaten olması gerektiği gibi olacağına, evrenin tüm cevapları senin içine gizlediğine inanmak gerekiyor.

    - "Kaç kilo aldınız hamileliğiniz boyunca?"

    Tam 15.

    9

    İkinci çocuk planı var mı?

    Birinci çocuk planı da uzaktı bana. Aile kurmak bile “bakarız, yaparız” noktasından öteye gitmiyordu kafamda. Sinan’ın sıcaklığı çok etkili oldu üstümde. İkinciyi hayatımda hiç düşünmedim zaten. Bundan 20 yıl önce de, şimdiki zaman diliminde de ikinciyle ilgili farklı bir bakış açım var. Sinan’la da uyuşuyoruz bu konuda.

    10

    Çocuğunuzu kendiniz mi büyütmeyi planlıyorsunuz?

    Annem beni nasıl büyüttüyse, ben de çocuğumu öyle büyüteceğim. Benim annem de çalışan ama mükemmel bir anneydi. Beni doğurduktan bir süre sonra anneanneme bırakmaya başlamış ve çalışmaya geri dönmüş.

    Ben bir kadının önce kendini gerçekleştirerek çok daha iyi evlat yetiştireceğine, daha mutlu ve dengede olacağına ve zaten ikisine birden gücü olduğuna inananlardanım. “Seni büyütmek için kendimden vazgeçtim” söylemi hem kadın hem de çocuk için fazla ağır bir yük.

    11

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ