Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol TFF'nin Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi için verdiği kararın gerekçesi 20. madde! - Futbol Haberleri
    1

    Türkiye Futbol Federasyonu, güvenlik gerekçesiyle tatil edilen Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi için kararını verdi

    2

    Derbi, 57. dakikada seyircisiz olarak kaldığı yerden devam edecek. Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi 3 Mayıs Perşembe günü oynanacak.

    3

    Peki Türkiye Futbol Federasyonu bu kararını hangi gerekçe ile aldı? Türkiye Futbol Federasyonu, derbinin tekrar oynatılması kararını, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesine dayanarak verdi.

    4

    Maçın iptal edilme prosedürü olarak "Güvenlik gerekçesini" değerlendirme dışı bırakan TFF Yönetimi, 20. maddede yer alan "zorlayıcı sebeplerden" dolayı maçın tekrarına karar verdi.

    5

    TFF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA
    "Türkiye Futbol Federasyonu, bugün yaptığı toplantıda 19 Nisan 2018 tarihinde Ülker Stadyumu FB Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci maçı ile ilgili kararını verdi.

    6

    TFF Yönetim Kurulu, 57. dakikada Hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş müsabakası ile ilgili olarak; Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. Maddesi'nin 1. Fıkrası uyarınca, müsabakanın yarıda kaldığı andaki şartlarla tedbiren seyircisiz olarak tamamlanmasına oy birliği ile karar verdi.

    7

    Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ikinci maçı kaldığı yerden 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanacak"

    8

    MADDE 20 - DİĞER NEDENLERLE MÜSABAKANIN TAMAMLANAMAMASI

    (1) TFF, 19. maddede belirtilen hallerin dışında ortaya çıkan zorlayıcı sebepler dolayısıyla müsabakanın yarıda kalması halinde ise yarıda kalan müsabakanın başka bir günde yarım kaldığı andaki şartlarla tamamlanmasına, yeniden oynanmasına veya müsabakanın yarıda kaldığı andaki sonucu ile tescil edilmesine karar verir.

    9

    (2) Müsabakanın başka bir gün yarım kaldığı andaki şartlarla tamamlanmasına veya yeniden oynanmasına karar verildiği takdirde, kişilerin müsabakada yer alma uygunluğu açısından bu talimatın 18. maddesinde yer alan hükümler kıyasen uygulanır.

    10

    MADDE 18 – MÜSABAKANIN ERTELENMESİNİN SONUÇLARI

    (1) Erteleme müsabakalarına, yalnızca ertelenen müsabakanın oynanması gereken tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcular katılabilir.

    11

    (2) Ertelenen müsabakanın oynanması gereken tarihte cezalı veya idari tedbirli olup da, erteleme müsabakasının oynanacağı tarihte cezası infaz edilmiş olan kişiler, erteleme müsabakasına katılabilirler.

    12

    (3) Ertelenen müsabakanın, oynanması gereken tarihte müsabakaya katılmaya hakkı olan kişiler, erteleme müsabakası tarihin decezalı veya idari tedbirli ise erteleme müsabakasına katılamazlar.

    13
    14
    15
    16
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ