Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Video Salda Gölü yakınına bırakılan geyiği bir gencin sevmesi kamerada

    Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) ekiplerince Burdurda Salda Gölünün çevresindeki ormana bırakılan kızıl geyiklerden birinin bir genç tarafından sevilmesi cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

    Salda Kayak Merkezi yakınında babası ve kardeşiyle yürüyüşe çıkan 16 yaşındaki Sencer Kuzu, ormanda kızıl geyiklerden biriyle karşılaştı.

    Kuzu, yanına gittiği geyiği sevmeye başladı. Bir süre babası ve kardeşiyle ormanda geyikle yürüyüş yapan Kuzu, yaşadıklarını cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

    Görüntüde, çocuğun kızıl geyikle karşılaşması, yanına gittiği geyiği sevmesi, bir süre ailesi ve geyikle yürümesi yer alıyor.

    - "Geyiği doğada görünce mutlu olduk"

    Kuzu, AA muhabirine, ormanda mantar ararken geyik görünce şaşırdığını söyledi.

    Yeşilova ilçesinin dağlarına geyik salındığını duyduğunu ancak daha önce görmediğini belirten Kuzu, "Yolun kenarında geyik vardı, önce şaşırdık, kaçacak mı ya da bize zarar verir mi diye korktum ama sonra yanına yaklaştım. Doğada beraber yürüdük, babam ve kardeşimle sevdik. Geyiği doğada görünce mutlu olduk, biraz daha yürüdükten sonra geyiği ormana uğurladık. Video çektim anı olsun diye." ifadelerini kullandı.

    Kuzu, Yeşilova halkı olarak geyikleri koruyacaklarını sözlerine ekledi. AA

    BAKMADAN GEÇME