Son Dakika

2018’in son yazısı

31.12.2018 - 02:07 | Güncelleme:

Yılbaşı yazısı yazmak için her sene olduğu gibi geçen sene bugüne döndüm.

Yani “Geçen sene bugün ne yazmışım” diye arşive daldım.

Geçen sene de bir önceki seneye dönüp bakmıştım “Ne yazmıştım” diye.

Yani her sene yaptığım bir ritüel ve hatırlama anı.

Ve her sene biraz daha çirkinleştiğimizi, yalnızlaştığımızı, birbirimizden uzaklaştığımızı gördüm.

Ve son beş senedir daha da bir tuhaflaştığımızı.

Bu sene daha da uzaklaşmışız.

Daha da birbirimizin açıklarını aramışız.

Daha çok yabancılaşmışız.

Daha çok kavga etmişiz.

Daha çok şiddetten bahsetmişiz.

Daha çok kadın ölmüş.

Ve daha çok agresif olmuşuz.

Son yıllarda istediğim şeyi yine istiyorum ve inşallah 2018’de kalır tüm çirkinlikler bizimle 2019’a gelmez.

Çünkü ben artık çirkinlik, agresiflik, çiğlik, hadsizlik, kötü insanlar görmek istemiyorum. 

Çünkü gerçekten çok fazla gelmeye başladı.

Bünyem kaldırmıyor.

 

***

 

2018’in magazinini nasıl bilirdiniz!

 

2017’den en çirkin, korkunç, tüyler ürpertici üç olayını hatırlatıp 2018 magazinine geleceğim.

1-Murat Başoğlu olayını hatırlamak, konuşmak dahi istemiyoruz ama kendisi sosyal medyada sürekli kendini hatırlatıyor. Hatta hiç unutturmuyor.

2-Vatan Şaşmaz’ın ölümü hala içimize sinmiyor. Ona yakışmayan bir ölüm.

3- “Kocama dokunma” ne çirkin bir durumdu. Bence tüm kadınları yerin dibine sokan bir mevzu. Hatırlamak dahi istemiyorum.

Derken 2018’e ışınlanıp üç magazin olayını hatırlatacağım. 

Yalnız bu seneye şiddet ve boşanmalar damgasını vurmuş.

1- Arda Turan ve Berkay olayı. Sevimsiz ötesi. Arda Turan’ın sonrasından yaptığı açıklamalar daha da sevimsiz. Bu kadar güzel bir kariyer sonrası bu kadar kötü magazin haberleriyle gündeme gelmesine rahatsız olduğunu düşünüyorum Arda Turan’ın. Yeni senenin ilk ayının son günlerinde görülecek mahkemede bakalım ne sonuçlar çıkacak. Merakla bekliyoruz. 

2- Sıla ve Ahmet Kural olayı da 2018’e damga vurdu ama 2019’da daha çok konuşacağız. Ne tuhaftır ki 2018’e şiddet ve boşanmalar damgasını vurmuş.

3- Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan’ın 12 sene beraberlik sonrasında boşanma olayı gerçekleşti. Tuba Ünsal ve Mirgün Cabas 5 yıl evli kaldı. Ben şahsen daha kısa bekliyordum. Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı boşanmasına bir kişi bile üzülmedi. Meğer ne çok bekleniyormuş. Demet Akalın ve Okan Kurt da maalesef talihsiz olaylar yüzünden boşandı. Ama şimdi sevgililer. Bu da umut verici. Mustafa Sandal ve Emina Jahovic de boşananlar furyasına katıldı ve maşallah boşanır boşanmaz aşk-meşk olayları ile gündemden düşmüyorlar. 

Yani kısacası bu sene şiddet ve boşanma senesi olmuş.

İnşallah 2019 bol huzur, aşk, mutluluk senesi olur.

 

***

 

Bu geceye hazır mısınız?

 

Şöyle bir koltuğa oturun. Arkaya yaslanın ve gözlerinizi kapatın. 

Geçen sene nasıl geçti bir düşünün.

Yılın muhakemesini yapın?

Tüm iyiler ve kötüler listesi yaptıktan sonra en güzel yılbaşı gecesi bu gece olacakmış gibi hareket edin.

İlla ki, sokağa çıkmak zorunda değilsiniz.

Belki yalnızsınız.

Onun bile tadını çıkartın.

Bana göre evde geçen yılbaşı gecesi en güzel yılbaşı gecesidir. Ama yok illa ki, sokağa çıkacağım diyorsanız size üç beş öneri.

 

Ünlülerin çoğu Kıbrıs’ta sahne alıyor. Ama ben size hızlandırılmış bir İstanbul turu attıracağım. 

Bakalım nerelerde neler varmış?

-Esnaf Maslak yılbaşı gecesi kapalı. Evet şaşırdınız ama kapalı. Fakat 2019’un ikinci günü yani 2 Ocak günü eğlence kaldığı yerden devam edecek. Mekanın sahipleri Atilla-Feyzan Bingöl işletmecisi Ergun Yıldız “Bir sene boyu çalışanımız yoruluyor. O gece aileleriyle dostlarıyla birlikte geçirsin” düşüncesi ile kapattıklarını söylüyorlar.

-Harbiye Klein’da yılbaşı gecesi açmayan mekanlar arasında. Soranlara duyurulur. Mekan 2019’un ilk cuma ve cumartesi günü kapılarını açacak büyük şovlarla. Mekanın sahipleri İsmail Alper ve Burak “Biz bir sene boyunca çalışıyoruz. Çalışanımız yoruluyor. O gece kendimize ayırdık” diyorlar. İkili Klein’in üstünde Flame’de dostlarına kapalı küçük bir parti yapmaya hazırlanıyorlar. 

-Arnavutköy’ün en dikkat çeken mekanlarından Any’de kapılarını yılbaşı gecesi kapatıyor. Mekanın kapalı olmasının nedeni “Bir seneyi çok yorgun geçiriyor. Her gün açığız. Bir gece hem çalışanımız hem de biz ailemizle, eşimizle, dostumuzla geçirmek istiyoruz” diyorlar. Ama eğer 1 Ocak yılbaşı kahvaltısı yapmak istiyorsanız Any’nin kapıları yeni yılın ilk günü erkenden açık.

-Taksim People'da Mehmet Erdem sahneye çıkıyor. Her pazartesi aynı mekanda sahneye çıkan Mehmet Erdem yılbaşı gecesi için repertuar değişikliği yapacak.

-Cihangir Hazine ise sahne Özay Bakır’a emanet. 

-Nişantaşı Galvin’de 02:00’ye açık ve DJ müziği ile müdavimleri coşacak.

-Anadolu Yakası Gece Nakkaştepe’de Merve Özbey ve Fettah Can olacak. 

-Nişantaşı Must’ta DJ Brittany Sky ve Bünyamin Aydın başrolde.

-Tepebaşı Alaçatı Kafası’nda ise eğlence DJ Tolga Yüksel’e emanet.

-Risen Fall‘da Müjde Kızılkan sahnede. Arnavutköy’de olanlara duyurulur.  

-PaperMoon eğlencesi klasik. Her sene olduğu gibi rezervasyonlar aylar öncesinde bitti. 

-Hilton Harbiye sahnesi ise İrem Derici’ye emanet. Güzel şarkılar söyleyecek eğlenmeye doyacaksınız.

-İstanbul’un en keyifli mekanlarından Sunset’te ise Danne Leese ve DJ performansı ile geceye hazırlar.

-Günay sahnesinde ise Seda Sayan başrolde. Gece boyunca güzel şarkılarını seslendirecek. 

-Nişantaşı Zilly'de ise Ataberk Oral ve Zafer Köseoğlu DJ setinde müdavimlerini eğlendirecek. 

-Karaköy Bi Daha’da DJ İnanç Aslan’a emanet. 

-Karaköy Mitte’de DJ Funky C set başında. Güzel bir performans izlemek isteyenlere duyurulur.

-Nişantaşı Glens’te Selen Servi mikrofonu ile DJ Murat Tokuz ise set başında eğlence severlere güzel bir gece yaşatacak.

-Martinez de bu yılın en hiç isimlerinden Hande Subaşı mikrofon başında. Bu sene en şaşırtan isim oldu beni. Sesi muhteşem gerçekten. Sahne performansı da gayet başarılı.

Hande Subaşı
Hande Subaşı

-Frankie’de sahnede Nez olacak. Bir döneme damgasını vuran Nez, aynı zamanda mekanda Cumartesi günleri de sahne alıyor. Aklınızda olsun.

-Dada Salon sahnesinde ise Barbaros canlı performans yaparken Okan Bayülgen de bir şov sunacak. Okan Bayülgen’i de özleyenlere gelsin.

 

***

 

Dışarıya çıkacaklar

 

-Mekanlar fiyatlarında farklılık yaparlar. Hesabınızı iyi yapın.

-Bugün her zamankinden daha çok aksar servis. Sinirlenmeyin.

-Birçok yerde limitsiz içki var. Aman abartmayın. İlk saatlerde tuvaletten çıkamaz, hatta erkenden kafanız yana düşmüş halde görüntü vermeyin. 

-Hanımlar topuklu ayakkabılarını erkenden çıkartıp çirkin görüntüler sergilemeyin. Bunu yapmamak için rahat ayakkabı tercih edin.

-Bu gece maalesef tüm tacizciler, kapkaççılar her zamankinden çok fazla iş başında olacak. Dikkat etin. 

-Yanınızda çok para taşımayın.

-Trafik olur aman dikkat edin.

 

***

 

2019’dan ne mi bekliyorum?

 

Her sene dilediğim gibi bu sene de politikacıların daha anlayışlı oldukları, daha az kavga ettikleri, hatta hiç kavga etmedikleri bir yıl diliyorum.

Savaşın olmadığı, çocukların ölmediği, parklarda, bahçelerde koştuğu, anasız, babasız kalmadığı, ölmediği, anaların ağlamadığı bir yıl istiyorum.

Dil, din, ırk ayrımı olmadan herkesin barış içinde, kardeş gibi yaşamasını temenni ediyorum.

İnsanların birbirine daha saygılı olmasını, özellikle sosyal medyada herkesin ağzına geleni yazmamasını istiyorum.

Kadınların ölmediği, şiddetin son bulduğu, çocukların korunduğu, kötü niyetli insanların yok olduğu harika bir 2019 hayal ediyorum.

Ülkemde daha fazla hak-hukuk-adalet, huzur, güzellik, ferah, özgürlük diliyorum. 

Herkese tüm okuyucularıma sağlık, huzur, mutluluk, aşk, vicdan, merhamet, güzel aile ve hak edene güzel kazançlar diliyorum. 

İyi seneler…

 


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300