ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
05 Mart 2011 Cumartesi, 11:31:30 Güncelleme:11:31:30

Blogumu geri verin

Blog nedir? Kişi ya da kişilerin, hatta kurum ve kuruluşların internet üzerinde sahip oldukları serbest bir alandır. Bu alanda ister günlük yazılır, ister fotoğraf paylaşılır; herhangi bir konuda ahkâm kesilir, ilan-ı aşk edilir, yemek tarifi verilir...
Web dünyasındaki blog sayısı 100 milyonlarla ifade ediliyor.
Bu 100 milyonlarca blogun milyardan fazla da izleyicisi var.
1 Mart itibarıyla TC sınırları içindeki erişimi mahkeme kararıyla engellenmiş olan blogspot.com dünyada en çok kullanılan blog sağlayıcısı.

MEVZU NE?
Mevzu, yayın hakları Digiturk’te olan maçların bazı bloglarca yayınlanması ve bunun üzerine, blogspot adresine sahip tüm bloglara erişimin durdurulması.
Mevzu, bir-iki hıyarın yüzünden milyonlarca blog yazarının mağdur olması.
Mevzu, canı isteyenin istediği zaman, istediği siteyi kapattırabilmesinin mümkün olması.
Mevzu, sansür.
Mevzu, yazma özgürlüğü.
Mevzu, pire için yorgan yakılması.
Mevzu basit: İnternetsiz nefes bile alınamayacak hale geldiğimiz bir çağda taş devri kanunlarıyla yürüyen zihniyet.
Mevzu ne kadar basit olsa da, 3 senedir tuttuğu blogu elinden alınmış bir blogger olarak adil bir yazı yazamayacağıma karar verdim. Çok kızgınım, üzgünüm, blogumu özlüyorum. O yüzden bu hafta köşemin devamını Twitter, Ekşisözlük gibi sitelerde bloggerın kapatılmasına yapılan yorumlara ayırıyorum...

BLOGUMA DOKUNMA

* Yanlış ütü yapınca ütüyü mü cezalandırıyorsunuz? Yanlış yazınca kaleminizi mi kırıyorsunuz? (beyazfil - Ekşisözlük)
* Adamlar interneti kapatıyor ya şaka maka. Bildiğin internet kapanıyor. Milyonlarca yazarı olan yer kapandı. Milyonlar diyorum bak. (Pure evil - Ekşisözlük)
* Kaçak Lig TV yayına kızıp blogspot’u kapatmak demek, gazetenin bir yazarına kızıp toptan gazeteyi kapatmakla aynı zihniyet! (Deniz Berdan - Twitter)
* Ben yazdım eller aldı... (İlkay Yıldız - Twitter)
* Günaydın gözüm gibi baktığım blogum sayesinde tanıdığım dostlarım, günaydın benim gibi çok suçlu arkadaşlarım... (Bilundesign - Twitter)
* Çek ellerini hayallerimden... (lacrosiere - Twitter)
* Digiturk’ün interneti sansürleyebilmesi, Türkiye’de hâlâ bu işten doğru dürüst anlayan olmadığını gösteriyor. (Kaan Sezyum - Twitter)


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
HAVA DURUMU
Pazar17 MPH32°
Güneşli