Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Çocuklarının gözü önünde darbedilen kadın konuştu!
0:00 / 0:00
İHA

Olay, geçtiğimiz günlerde 5 katlı bir binanın son katında meydana geldi. İddiaya göre, akşam saatlerinde işten eve gelen ve bir gün önce de eşini darp ettiği ileri sürülen Tekin Yaşmin (27), biri 3 yaşında ve engelli diğeri ise 6 yaşındaki kızlarının gözlerini önünde İran uyruklu karısı Khadıjeh K.'ye (25) şiddet uygulamaya başladı.

MAHALLELİ KADININ FERYADINA DUYARSIZ KALMADI

İHA'nın haberine göre, evin içerisinde devam eden şiddet olayı daha sonra genç kadının kendisini balkona atmasına rağmen devam etti. Bu esnada gözleri önünde anneleri darp edilen küçük kızların ağlama sesleri ve feryadı tüm mahalleyi sardı.

Çevrede yaşayan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve 112 acil sağlık ekipleri sevk edilirken, bu esnada mahallenin tepkisiyle karşılaşan Yaşmin, bir süre sonra evden kaçmak istedi. Kaçmaya çalışan Yaşmin, vatandaşlar tarafından yakalanarak polis ekiplerine teslim edildi. Genç kadın ise sağlık ekiplerince ambulansa alınarak hastaneye kaldırıldı. Yaşanan korku dolu anlar ise bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kayda alındı.

Olayın ardından gözaltına alınan şüpheli Tekin Yaşmin, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, hastanede tedavisi tamamlanan genç kadın ise evine döndü.

"BENİ ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS ETTİ"

Yaşadığı şiddeti ve olay anlarını anlatan şiddet mağduru kadın Khadıjeh K., “Eşimle 6 senedir evliyim. Sürekli şiddet görüyorum. Eşim uyuşturucu ve alkol bağımlısı. Beni kolumdan, karnımdan ve bacaklarımda bıçakladı. Ben de İran vatandaşı olduğum için hep sustum. Çocuklarım benden alınmasın diye hep katlandım. Beni daha önce İran’a göndermişti. Ben oradayken çocuklarıma sahip çıkmadı. Çocuklarımı yurda verdiler, 6-7 ay orda kaldılar. Ben de çocuklarım için geri döndüm ve onunla barıştım. Çocuklarımı yurttan çıkarttım; ama yine şiddet görüyorum. Cumartesi günü yine uyuşturucu kullanmıştı. Bıçağı eline aldı ve beni öldüreceğini söyledi. Çocuklarımın önünde beni darp etti. Ben de uyuşturucu etkisinde olduğu için bir şey yapamadım. Çocuklarımın önünde resmen beni öldürmeye teşebbüs etti. Komşularım yetişti, beni onun elinden kurtardılar” dedi.

ÇOCUKLARI ALINMASIN DİYE TÜRK VATANDAŞLIĞI İSTİYOR

Khadıjeh K. yaptığı açıklamada, “Allah rızası için bana sahip çıksınlar. 6 senedir Türkiye’deyim. Çocuklarım annesiz kalmasın diye şiddete katlandım. Engelli kızımın hastanede tedavisinin yapılmasını istiyorum. Türk vatandaşlığını bana vermelerini istiyorum. Bana yardımcı olun. Türkiye Cumhuriyeti’ni de çok seviyorum" diye aktardı.

'KARAKOLDA UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLDİ'

Khadıjeh ayrıca, "İran vatandaşı olduğum için beni sürekli 'Seni İran'a göndereceğim. Çocuklar burada kalacak' diye tehdit ediyordu. Beni darbettiği son olaydan 1 gün önce kavga ettik. İşini bırakmıştı ve sürekli evdeydi. Kızımın ayağından rahatsızlığı var. Randevu almıştık ama doktora götürmedi. Elindeki azıcık parayı içki ve uyuşturucuya veriyordu. Bu sebeple kavga ettik. Ben de kendisinden şikayetçi oldum. Karakolda kendisine uzaklaştırma kararı verildi" dedi.

"KAÇARKEN YAKALAYIP POLİSE TESLİM ETTİK"

Olay anında genç kadına yardım eden komşulardan M.D., “Bayanın yardım çığlıklarını duyduk. Mahalleli olarak yardım etmeye koştuk. Kapılar kapalı olduğu için içeri giriş yapamadık. O anda şahıs, bayanın kafasına sehpa ile vuruyordu. Biz onu gördükten sonra dış kapıya yüklendik ve güçlükle açtık. Şahıs aşağı kaçarken yakalayıp polise teslim ettik. Aynı olay bir gün önce de oldu. Yine bayanın imdat sesini duyup dışarı çıktım. Aynı şekilde yine bayana işkence yapıyordu. Balkondan bu şahsa bağırdım ve bütün mahalleli olarak yine tekrar olaya müdahale ettik” dedi.

KOMŞULARI YARDIMA KOŞTU

Bir başka komşu İ.G. ise “Bundan iki gün önce çığlık seslerini duyduğumda çocuk düştü sanmıştım. Daha sonra aşağıya indiğimizde şahıs evdeki kadını darp edip kaçmıştı. Bir sonraki gün tekrar geldi ve yine kadının yardım çığlıklarına dışarıya çıktık. Şahsın elindeki sehpayla kadının kafasına vurduğunu gördük. Kalabalık bir şekilde yukarıya çıktık ve o esnada da polisler geldi” diye konuştu.

Öte yandan olayın ardından gözaltına alınıp, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Tekin Yaşmin ise ifadesinde Khadijeh Khodajou'nun da kendisini darbettiğini öne sürdü. Son zamanlarda Khodajou ile sürekli tartıştıklarını ifadesinde söyleyen Yaşmin'in, "Olay günü bu defa içki içtiğim için tartışıp, birbirimizi darbettik" dediği öğrenildi.

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.