Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Samsung Electronics, 75 inç (189 santimetre) LED Smart TV modeli ES9000’i Ekim ayında Türkiye’de satışa sunuyor. Tüketicilerin 60 inç ve üzeri televizyonlara duydukları talep göz önünde bulundurularak, kullanıcıların beklentisini en iyi şekilde karşılamak üzere geliştirilen ES9000, Türkiye’de 19.999 TL son kullanıcı fiyatı ile satışta olacak. Samsung’un global televizyon pazarındaki lider konumunu pekiştirecek olan ES9000, göz alıcı lüks tasarımı ve kırmızı altın rengi kaplamasıyla Türkiye’deki kullanıcılarla buluşuyor.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy konuyla ilgili açıklamasında, “Türkiye’de yüksek kaliteli televizyon almak isteyen tüketiciler; kalite, işlevsellik, televizyon özellikleri ve gelişmiş tasarım konularında taviz vermek zorunda kalmamalıdırlar. Kullanıcı eğilimleri; büyük ekranda en gerçekçi görüntüyü deneyimlemek üzerine odaklanmaktadır. Bu doğrultuda kullanıcıların yüksek beklentilerini en iyi şekilde karşılayacağına inandığımız ES9000’i, benzersiz bir deneyim sunmak üzere tasarladık. ES9000, Samsung olarak Smart TV teknolojilerine öncü ettiğimizi bir kez daha kanıtlıyor” dedi.

ES9000’in, izleyiciyi tam anlamıyla saran 75 inç [189 santimetre] ekstra geniş ekranının yanı sıra 7,9 mm kalınlığındaki süper ince yuvarlak kenarlı çerçevesi, benzersiz ve zaman içinde güncelliğini kaybetmeyen tasarımı, televizyonun görünümünü mükemmel şekilde tamamlıyor. Ayrıca televizyonun dâhili kamerasının çerçevenin üst kısmında gizlenmiş olması, kullanılmadığında kameranın görünmemesini sağlıyor. Son olarak, setin tüm gövdesine uygulanan lüks kırmızı altın rengi kaplama, ES9000’i şu ana kadarki en benzersiz ve çekici Smart TV’lerden biri haline getiriyor.

ES9000 Samsung’un tüm Smart TV özelliklerine — Akıllı Etkileşim (Smart Interaction),Akıllı İçerik ( Smart Content ) ve Akıllı Gelişim ( Smart Evolution) —sahip. Bu yıl Samsung’un amiral gemisi Smart TV’leriyle birlikte tanıtılan  bu özellikler, kullanıcıya televizyonuyla daha sezgisel bir kontrol ve etkileşim ilişkisi kurma, birçok cihazla paylaşılabilen daha geniş, üstün kaliteli ve özel içerik seçenekleri arasından seçim yapma imkanı sunuyor.  En son yazılım ve donanım özelliklerine erişerek Smart TV’lerini güncelleyebiliyorlar.  Ayrıca ES9000 en yeni Smart TV özelliği olan Sound Share özelliğine sahip. Bu özellik, televizyonun ses sistemini otomatik ve kablosuz olarak Samsung’un 6 ve 7 serisi Kablosuz Audio Dock Sistemlerine bağlıyor. Üstelik ES9000 yeni bir çift çekirdekli işlemci sayesinde güncel yaşam tarzına uygun, daha hızlı ve daha kesintisiz bir Smart TV deneyimi sunuyor. Bu çift çekirdekli işlemci tüketiciye birçok uygulamayı indirme ve kullanmanın yanı sıra aynı anda web’de gezinme olanağı sağlıyor.

ES9000 bu gelişmiş Smart TV deneyimine uygun bir görüntü kalitesine sahip. Cihaz, Samsung’un Micro Dimming Ultimate ve Precision Black teknolojisini kullanıyor. Böylelikle daha zengin ve optimize renkler, daha detaylı görüntü, daha yüksek kontrast oranları ve netlik ve siyah renk seviyesinde yüzde 30 iyileşme sağlanıyor. Ayrıca en üst televizyon serilerine bile  kıyasla parlaklık seviyesinde yüzde 60 iyileşme sağlanıyor ve daha büyük ekran boyutunu ve daha yüksek izleme mesafelerini de destekliyor.