Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Sesli Dinle
0:00 / 0:00

Emre Kınay, Habertürk'ten Aytekin Teker'e yaptığı açıklamada, "Hiç kimse bir şeyi tam dinlemiyor. Açıklamalarımın bir kısmını kesip, yayınlıyorlar. Lütfen sözlerimin tamamını dinleyin. Orada demek istediğim kadınlar, kızlarını nasıl yetiştiriyorsa, erkek çocuklarını da aynı dikkatle yetiştirmeli. Buradaki açıklamam kız çocuklarımızı ve kadınlarımızı korumaya yönelik." dedi.

Haber Global'e konuk olan Kınay, şunları söylemişti:

Ben sadece iyi bir baba olmaya çalışıyorum. Kız evlat bambaşka bir şey, tabii hele baba için. Anne için de erkek evlat öyle ama mesela biz babalar; özellikle kentli babalardan bahsediyorum. Kentli anneler gibi yapmıyoruz. Biz kızlarımızı iyi yetiştiriyoruz genelde, toplumun kızları gayet medeni, kentlilerden bahsediyorum. Kırsalı da derneklerle, yaşamsal bağlarla okumaya teşvik ederek ve okumaları iç elbirliğiyle yardımcı olarak onları da çağdaş medeniyete ulaştırmaya çalışıyoruz ama maalesef ki Türk toplumunun erkeklerinde sıkıntı var, yetiştirilmede, kadına bakışında... Sosyal hayatın içinde, çok fazla şeyde... O yüzden buradaki sorumluluğu da hiç çekinmeden kadınlara veriyorum; oğullarını iyi yetiştirmeleri lazım. O yüzden kız babası olarak biz bunu, en azından kendi adıma ve çevremdeki kız babası olanların adına söyleyebilirim. Onlarla da yakın temastayım. Elimizden geldiğince iyi yapıyoruz.

BİR KIZI VAR

Emre Kınay ile 2003 yılında hayatını birleştirdiği meslektaşı Emine Ün, 2009'da boşanmıştı. İkilinin, Duru adında 17 yaşında bir çocukları bulunuyor.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.