Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Tokat'ın Reşadiye İlçesi'nde geçen 29 Aralık'ta kaybolan komşu çocukları 8 yaşındaki Bayram Erol ile 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı'dan 28 gündür haber alınamadı.

Reşadiye'de Çermik Mahallesi'nde 4 hafta önce kaybolan Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Kağan'ı arama çalışmalardan sonuç alınamadı.

İlçe Kaymakamı Faruk Erdem'in talimatları doğrultusunda kısa süre önce ilçeye gelen AFAD ekipleri, su düzeyinin son kez düşürüldüğü Kelkit Çayı'nda bir kez daha arama çalışması gerçekleştirdi. Ekipler çocukların en son görüldükleri yer ile yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta olan hidroelektrik santralinin bulunduğu alanı didik didik aradı.

4 gün boyunca Kelkit Çayı'nda botla arama çalışmasını yapan ekipler, kayıp çocukların izine rastlayamadı. İlk günden itibaren çalışmaların yoğunlaştığı Kelkit Çayı'nda yapılan çalışmalara rağmen çocukların izine rastlanılmaması sonrası buradaki çalışmalara ara verildi.

ÖZEL EKİP ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelen 4 kişilik özel ekibin ilçedeki çalışması ise sürüyor. Aralarında her iki kayıp çocuğun yakınları da olmak üzere yaklaşık 200 kişinin ifadesine başvuran ekiplerin bir süre daha çalışmalarını ilçede sürdüreceği belirtildi.

DHA