Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Artvin'de düzenlenen silahlı saldırı sonrası HDP Genel Merkezi'nden açıklama yapıldı.

HDP'den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun dileklerl iletilirken, "CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun seyahati esnasında Artvin'in Ardanuç ilçesinde yaşanan silahlı çatışmayı kaygı ile öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vahim saldırıyı sert biçimde kınıyor, Sayın Kılıçdaroğlu'na ve beraberindeki partililere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" denildi.

HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak kendisine geçmiş olsun dileklerini iletti, saldırıyı kınadı.

HDP HEYETİNDEN ZİYARET

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Mardin Milletvekili Mithat Sancar ve Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım'dan oluşan heyet, CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ve Levent Gök'ü makamlarında ziyaret edip, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun seyahati esnasında Artvin'in Ardanuç ilçesinde yaşanan saldırıya ilişkin geçmiş olsun dileklerini iletti.

HDP'den yapılan açıklamada, "Heyetimiz, kaosu büyütmeyi hedefleyen bu karanlık saldırıyı en sert biçimde kınamış, hukuki sürecin ciddiyetle takip edilmesi ve olayın detaylarının ayrıntılı biçimde açığa çıkarılması gereğini vurgulamıştır" denildi.

HABERTURK.COM