Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

X-Men: Apocalypse

Vizyon Tarihi: 19 Mayıs 2016

Yapımı: 2016 - ABD

Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera

Yönetmen: Bryan Singer

Oyuncular: Sophie Turner, Jennifer Lawrence, Olivia Munn, Oscar Isaac, Rose Byrn

Senaryo: Bryan Singer, Simon Kinberg, Michael Dougherty, Dan Harris

Yapımcı: Stan Lee, Bryan Singer


Film Özeti

X-Men evreninin en güçlü mutantı olan En Sabah Nur, yani Apocalypse (Oscar Isaac), binlerce yıllık uykusundan uyandığında dünyayı tanınmaz bir halde bulur. Gördükleri karşısında çok sinirlenen Apocalypse, dünyayı tamamen yerle bir edip baştan kurmaya karar verir, bunun için kendine 4 yardımcı bulur: Storm, Archangel, Psylocke ve Magneto. Dünyanın yok olma tehlikesini karşı Mystique, Profesör X ve diğer mutantlar güçlerini birleştirip dünyayı kurtarmak zorundadır. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek Filminin devam filmini bir önceki filmde olduğu gibi Bryan Singer yönetiyor.
İyi Adamlar

Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016

Yapımı: 2016 - ABD

Tür: Gerilim, Gizem, Suç

Yönetmen: Shane Black

Oyuncular: Russell Crowe, Ryan Gosling, Kim Basinger, Matthew Bomer, Rachele Brooke Smith

Senaryo: Shane Black

Yapımcı: Silver Pictures

Orijinal Adı: The Nice Guys


Film Özeti

1970’ler Los Angeles’ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelir. Birlikte, herkesin aradığı ve önemli bir sırrı saklayan kayıp kızı bulmaları gerekmektedir. Bu kız, ünlü bir porno yıldızı olan Misty Mountain’ın gizemli ölümünü çözebilecek bilgilere sahip tek kişidir. Bu araştırma esnasında iki dedektif kendilerini yüksek statüdeki devlet yetkililerinin hedefinde bulur. Filmin yönetmen koltuğunda Iron Man 3 ve Kiss Kiss Bang Bang filmlerinin unutulmaz yönetmeni Shane Black oturuyor.
Misafir

Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016

Yapımı: 2015 - Türkiye

Tür: Dram

Süre: 127 Dak.

Yönetmen: Mehmet Eryılmaz

Oyuncular: Ayten Uncuoğlu, Fatih Al, Ümit Çırak, Hale Akınlı, Zümrüt Erkin

Senaryo: Mehmet Eryılmaz

Yapımcı: Mustafa Dok


Film Özeti

Babasının evinden hiç istemediği bir şekilde adeta kapı dışarı edilerek ayrılan Nur (Zümrüt Erkin), bu olaydan 10 yıl sonra annesinin çok hastalandığını, ölmek üzere olduğunu öğrenir ve kızını da yanına alıp son bir kez annesini görmek, ondan helallik almak için babaevine doğru yola çıkar. Mehmet Eryılmaz, ilk filmi Hazan Mevsimi'nde olduğu gibi yine hayata tutunmaya çabalayan insanların öyküsünü anlatıyor. Filmde Türkiye'de kadınların sıkça karşılaştığı aile içi şiddet ve taciz konuları da ele alınıyor.
7. Gün

Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016

Yapımı: 2016 - ABD, Singapur

Tür: Korku

Süre: 95 Dak.

Yönetmen: Kelvin Tong

Oyuncular: Matthew Settle, Elizabeth Rice, Pamelyn Chee, Jaymee Ong, Adina Herz

Senaryo: Kelvin Tong

Yapımcı: Peter Poon, Leon Tong

Orijinal Adı: The Offering


Film Özeti

Genç ve başarılı gazeteci Jamie Waters (Elizabeth Rice) kızkardeşi Anna'nın vahşi bir şekilde öldürüldüğünü öğrenince olayın aslını öğrenmek üzere Singapur'a gider. Burada kardeşininkiyle ilişkili başka cinayetlerin de yaşandığını öğrenince kardeşinin eşiyle birlikte gerçeği su yüzüne çıkarmaya çalışır. Karşı karşıya oldukları güç, Babil Kulesi efsanesinin şeytanıdır ve yeryüzüne dönebilmek için vahşice katlettiği insanlar arasına Jamie'yi de katmak istemektedir.Alamet-i Kıyamet

Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016

Yapımı: 2016 - Türkiye

Tür: Gerilim, Korku

Süre: 90 Dak.

Yönetmen: Doğa Can Anafarta

Oyuncular: Murat Onuk, Müge Esmeray, Sedat Savtak, Funda Ersin, Büşra Çubukçuoğlu

Senaryo: Doğa Can Anafarta


Film Özeti

Filmde 1999 Türkiye'de ve dünyanın geri kalan yerlerinde yaşanan korku dolu olaylar anlatılıyor. Hikayenin merkezinde ise yalnız yaşayan Elif adlı hamile bir kadın bulunuyor. 72 numaralı apartmanda bulunan tuhaf komşularıyla birlikte doğumu bekleyen Elif'in hayatı bir süre sonra karabasana dönecektir.Başımın Belası

Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016

Yapımı: 2015 - ABD ,  Kanada

Tür: Komedi, Romantik

Süre: 105 Dak.

Yönetmen: Sean Mewshaw

Oyuncular: Rebecca Hall, Jason Sudeikis, Dianna Agron, Joe Manganiello, Jason Sudeikis, Maggie Castle

Senaryo: Sean Mewshaw

Yapımcı: Aaron L. Gilbert, Kristin Hahn

Orijinal Adı: Tumbledown


Film Özeti

Ünlü bir müzisyen olan eşini kaybetmenin acısını atlatamamış genç bir gazeteci olan Hannah (Rebecca Hall), eşinin hayatını anlatan bir biyografi kaleme almaya niyetlenmiştir. New York'ta bir üniversite hocası olan Andrew McDonnell (Jason Sudeikis) da aynı amaçla Hannah'nın yaşadığı kasabaya gelir. Ancak Hannah ile Andrew, müzisyenin hayatına çok farklı noktalardan bakmaktadır. Parçaları birleştirip bu ünlü müzisyenin gerçekte nasıl biri olduğunu görebilmek için bu birbirinden çok hoşlanmayan ikilinin birlikte çalışması gerekecektir.Annemle Geçen Yaz

Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016

Yapımı: 2015 - Brezilya

Tür: Dram

Süre: 114 Dak.

Yönetmen: Anna Muylaert

Oyuncular: Regina Case, Camila Márdila, Michel Joelsas, Karine Teles, Lourenço Mutarelli

Senaryo: Anna Muylaert

Yapımcı: Anna Muylaert, Gabriel Lacerda

Orijinal Adı: Que Horas Ela Volta?


Film Özeti

Sao Paolo'da yaşayan zengin ailenin çocuğu olan Fabinho'ya 13 yıl dadılık yapan Val (Regina Case) aynı zamanda bu ailenin evinde yaşamaktadır ve adeta ailenin bir üyesi gibidir. Ancak bu süre zarfında öz kızı Jessica'yı (Camila Mardila) uzak bir şehirdeki akrabalarının yanına bırakmış, onunla neredeyse hiç görüşememiştir. Yıllar sonra kızı, üniversite sınavları için yanına gelip onunla aynı evde yaşamaya başladığında bazı sorunlar kaçınılmaz olacaktır. Nitekim Jessica son derece dürüst, hissettiğini söylemekten çekinmeyen bir genç kızdır ve bu durum en başta Val olmak üzere herkesin yaşamını etkileyecektir.
Yakışıklı Rocky

Vizyon Tarihi: 20 Mayıs 2016

Yapımı: 2016 - Hindistan

Tür: Aksiyon

Süre: 126 Dak.

Yönetmen: Nishikant Kamat

Oyuncular: John Abraham, Nathalia Kaur, Diya Chalwad, Suhasini Mulay, Shruti K. Haasan

Senaryo: Ritesh Shah

Yapımcı: Gaurav Bose, Madhav Roy Kapur

Orijinal Adı: Rocky Handsome


Film Özeti

Goa'da bir rehin dükkanı işleten eski bir ajan olan Rocky (John Abraham), barlarda dansçı olarak çalışan komşusu Anna'nın (Nathalia Kaur) 8 yaşındaki kızı Naomi ile (Diya Chalwad) arkadaşlık kurar. Uyuşturucu bağımlısı olan annesine para bulabilmek için hırsızlık yapan Naomi, Rocky'i çok sevmekte, annesinin itirazlarına rağmen sık sık Rocky ile zaman geçirmektedir. Anna bir gün şehrin uyuşturucu baronu Mantoo'nun bir adamına yapılacak sevkiyatından uyuşturucu çalar ve bunu bir fotoğraf makinesine saklar. Sonra bu makine rehin olarak Rocky'e gelir. Malının çalınmasına çok öfkelenen Mantoo, Naomi'yi kaçırır. Rocky, küçük kızı kurtarmak için her şeyi yapacaktır. 2010 yapımı Kore filmi The Man From Nowhere'in yeniden çevrimi olan Yakışıklı Rocky, 20 Mayıs 2016'da Türkiye'de gösterime giriyor.