Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Suikast (Mechanic: Resurrection)

Vizyon Tarihi:
26 Ağustos 2016

Yapımı :
2016 - ABD ,  Tayland

Tür :
Aksiyon ,  Gerilim ,  Suç

Süre:
99 Dak.

Yönetmen :
Dennis Gansel

Oyuncular :
Jason Statham ,  Jessica Alba ,  Tommy Lee Jones ,  Michelle Yeoh ,  Natalie Burn

Senaryo :
Tony Mosher ,  Lewis John Carlino

Yapımcı :
René Besson ,  Frank DeMartini

Diğer Adı :
Mechanic 2

Film Özeti

İlk filmdeki maceralarından sonra Arthur Bishop (Jason Statham), suikastçilik işini bırakmaya karar vermiştir. Ancak sevgilisi Gina (Jessica Alba) çok güçlü ve tehlikeli bir adam tarafından kaçırılınca, onun hayatını kurtarabilmek için yeniden eski işine dönmek zorunda kalacaktır. Görevi, dünyanın 3 farklı yerindeki birbirinden zor suikastleri gerçekleştirmek ve onlara kaza süsü vermektir.


Star Trek Sonsuzluk (Star Trek Beyond)

Vizyon Tarihi:
26 Ağustos 2016

Yapımı :
2016 - ABD

Tür :
Bilim Kurgu ,  Aksiyon ,  Macera ,  Savaş

Süre:
122 Dak.

Yönetmen :
Justin Lin

Oyuncular :
Chris Pine ,  Zoe Saldana ,  Karl Urban ,  Zachary Quinto ,  Simon Pegg

Senaryo :
Roberto Orci ,  Patrick McKay ,  John D. Payne ,  Gene Roddenberry

Yapımcı :
J.J. Abrams ,  Roberto Orci

Diğer Adı :
Star Trek 3

Film Özeti

Atılgan gemisinin mürettebatı, 5 yıllık görevlerinin 3. yılını geride bırakmışken kendilerini uzayın derinlerinde ıssız bir bölgede bulur. Atılgan büyük hasar almış, Kaptan Kirk (Chris Pine) ve arkadaşları dünyayla hiçbir haberleşme imkanı olmaksızın çaresiz kalmıştır. Üstelik burada yepyeni ve çok güçlü bir düşmanla yüz yüze gelirler. Federasyonun temsil ettiği tüm değerler, güçlü düşman karşısında zorlu bir sınava tabi tutulacaktır. JJ Abrams'ın Star Trek serisinin 3. filmi Star Trek Beyond, filmin çekimlerinden kısa bir süre sonra hayatını kaybeden Anton Yelchin'in son filmlerinden bir tanesi oldu.

Nefesini Tut (Don't Breathe)

Vizyon Tarihi:
26 Ağustos 2016

Yapımı :
2016 - ABD

Tür :
Gerilim ,  Korku

Süre:
88 Dak.

Yönetmen :
Fede Alvarez

Oyuncular :
Jane Levy ,  Daniel Zovatto ,  Dylan Minnette ,  Stephen Lang ,  Katia Bokor

Senaryo :
Fede Alvarez ,  Rodo Sayagues

Diğer Adı :
A Man in the Dark

Film Özeti

Kendisi ve kızkardeşi için daha iyi yaşam koşullarına kavuşmak isteyen Rocky (Jane Levy), erkek arkadaşı Money (Daniel Zovatto) ve bir başka arkadaşı Alex (Dylan Minnette) ile birlikte çok zengin, ancak gözleri görmeyen bir adamın evini soymaya karar verir. Bu işin çok kolay olacağını düşünmüşlerdir. Ancak fena halde yanılırlar, nitekim bu kör adam çok tehlikeli bir seri katildir ve eğer evden bir an önce kaçamazlarsa kurban koleksiyonuna onlar da eklenecektir.

Oyun (Nerve)

Vizyon Tarihi: 26 Ağustos 2016

Yapımı :
2016 - ABD

Tür :
Gerilim

Süre:
96 Dak.

Yönetmen :
Henry Joost,  Ariel Schulman

Oyuncular :
Emma Roberts ,  Dave Franco ,  Juliette Lewis ,  Emily Meade ,  Samira Wiley

Senaryo :
Jessica Sharzer

Yapımcı :
Allison Shearmur

Film Özeti

Lise son sınıf öğrencisi Vee (Emma Roberts) Nerve adlı, doğruluk cesaret oyununun sadece cesaret kısmının yer aldığı bir sanal gerçeklik oyununa katılır. Ancak zaman geçtikçe iş oyun olmaktan çıkar, nitekim hareketlerinin oyunun "izleyenleri" tarafından manipüle edildiğini fark edecektir.

Sevimli Kedi İş Başında 2 (Don Gato: El Inicio de la Pandilla)

Vizyon Tarihi:
26 Ağustos 2016

Yapımı :
2015 - Meksika

Tür :
Animasyon

Süre:
90 Dak.

Yönetmen :
Andrés Couturier

Seslendirenler :
Fatih Özacun ,  İlham Erdoğan ,  Özgür Özdural ,  Ali Çorapçı ,  Sinan Divrik

Senaryo :
Douglas Langdale ,  James Krieg ,  Jorge Ramirez Suarez

Yapımcı :
Fernando De Fuentes ,  Jose C. Garcia De Letona

Diğer Adı :
Top Cat Begins

Film Özeti

Top Cat (Don Gato) serisinin 2. filminde, Sevimli Kedi ve çetesindeki arkadaşlarının nasıl tanıştığı anlatılıyor. Benny ile tanışana dek hırsızlık gibi suçlarla hayatını devam ettiren Sevimli, daha sonra yeni arkadaşlarıyla birlikte güzel huylar edinmeye başlıyor. Ancak New York sokaklarının azılı suçlusu, herkesin korktuğu Bay Dev ile karşılaştığında başı yine derde girecektir. Yine de bu kötü adamdan, hiçkimseye kötülük yapmadan kurtulabilmek için bir yol bulması gerekecektir.

Saraybosna'da Ölüm (Smrt u Sarajevu)

Vizyon Tarihi:
26 Ağustos 2016

Yapımı :
2016 - Bosna-Hersek ,  Fransa

Tür :
Dram

Süre:
85 Dak.

Yönetmen :
Danis Tanovic

Oyuncular :
Snežana Marković ,  Izudin Bajrovic ,  Vedrana Seksan ,  Jacques Weber ,  Muhamed Hadzovic

Senaryo :
Danis Tanovic

Diğer Adı :
Death in Sarajevo, Mort à Sarajevo

Film Özeti

1. Dünya Savaşı'nı başlatarak Avrupa'nın siyasi haritasını tamamen değiştiren Avusturya veliaht Prensi Ferdinand'ın ölümünün 100. yıldönümü yaklaşırken, Saraybosna'daki Hotel Europa'da Birleşmiş Milletler'in çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanmaktadır. Ancak otelin büyük borçları vardır, bankalar kredi vermemektedir ve 2 aydır paralarını alamayan çalışanlar greve gitmek üzeredir. Otel müdürü Ömer (Izudin Bajrovic), bu önemli olay öncesi grevi engellemek için kaba kuvvet dahil her türlü yöntemi denemeye kararlıdır. Bu esnada otelin çatısında, Ferdinand'ı öldüren Gavrilo Princip'in bir terörist mi, yoksa kahraman mı olduğuna dair röportajlar yapılmaktadır. Katılanlar arasında Princip'le aynı adı taşıyan bir genç de vardır ve hararetle Princip'in bir kahraman olduğunu savunmaktadır.

Otelde kalan önemli misafirlerden biri olan Jacques'ı (Jacques Weber) korumakla görevli olan Edo (Edin Avdagic), adamın güvende olduğundan emin olabilmek için odasına bir kamera yerleştirmiştir. Tek bir otelde geçen filmde farklı hayatlar ve bakış açıları iç içe geçiyor. Tarafsız Bölge, Bir Hurdacının Hayatı gibi filmleriyle tanınan Danis Tanovic'in yönettiği film, Bernard-Henri Lévy'nin Hotel Europa adlı eserinden esinlenerek çekildi. Otel çekimleri, Saraybosna'nın Holiday Inn Oteli'nde yapıldı.