Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları (Miss Peregrine's Home for Peculiar Children)

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2016

Yapımı :
2016 - ABD

Tür :
Fantastik ,  Macera

Süre:
127 Dak.

Yönetmen :
Tim Burton

Oyuncular :
Asa Butterfield ,  Eva Green ,  Samuel L. Jackson ,  Allison Janney ,  Ella Purnell

Senaryo :
Jane Goldman

Yapımcı :
Peter Chernin

Film Özeti

16 yaşındaki Jacob Portman (Asa Butterfield) kendini gizemli bir adada bulduğunda, burada yaşayan kendisi gibi tuhaf ama gizemli güçlerle donanmış genç öksüzlerle karşılaşır. Bu çocuklar, Bayan Peregrine'in (Eva Green) koruması altında yaşamlarını sürdürmektedir. Bu çocukların peşinde korkunç yaratıklar vardır ve Jacob da olanca "tuhaflığıyla" onları korumaya çalışacaktır.
Film, Ransom Riggs'in 2011'de çıkan aynı adlı romanından uyarlandı ve 30 Eylül 2016'da Türkiye'de gösterime girecek.

Pelé: Bir Efsanenin Doğuşu

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Biyografi ,  Dram ,  Spor

Süre: 107 Dak.

Yönetmen : Michael Zimbalist,  Jeff Zimbalist

Oyuncular : Kevin de Paula ,  Seu Jorge ,  Mariana Nunes ,  Milton Gonçalves ,  Vincent D'Onofrio

Seslendirenler : Adriano Aragon

Senaryo : Michael Zimbalist ,  Jeff Zimbalist

Yapımcı : Brian Grazer ,  Colin Wilson

Diğer Adı : Pele

Film Özeti

Futbol tarihinin en büyük birkaç ismi arasında sağlam bir yerde oturan Pelé'nin Sao Paulo'nun varoşlarından çıkarak bir dünya yıldızı olmaya giden yolda yaşadıkları filmde işleniyor. 1950 yılında kendi ülkelerinde Uruguay'a kaybettikleri Dünya Kupası finalinden beri Brezilya'da Dünya Kupası şampiyonluğu, adeta ulusal bir mesele haline gelmiştir. Fakir bir çevrede büyüyen ve hiç kimseye benzemeyen oyun tarzıyla herkesi şaşırtan 17 yaşındaki Pelé, 1958'de İsveç'te düzenlenecek şampiyona yaklaşırken ülkenin umutlarını hiç beklenmedik bu genç adam sırtlayacaktır.

Bir Baba Hindu

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Komedi

Yönetmen : Sermiyan Midyat

Oyuncular : Sermiyan Midyat ,  Nicole Faria ,  Şafak Sezer ,  Burak Satıbol ,  Zeynep Kankonde

Senaryo : Sermiyan Midyat

Film Özeti

Aşık olduğu kızın peşinden Hindistan'a, Mumbai'ye giden Fadıl, aşkı uğruna bütün imkanları reddedip tuhaf ve komik durumlara düşüyor. Sermiyan Midyat'ın yazıp yönettiği filmde Midyat’ın yanı sıra Şafak Sezer ve Hint oyuncu Nicole Faria rol alıyor.

Deepwater Horizon: Büyük Felaket

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Aksiyon ,  Dram ,  Gerilim

Süre: 107 Dak.

Yönetmen : Peter Berg

Oyuncular : Mark Wahlberg ,  Kate Hudson ,  John Malkovich ,  Dylan O'Brien ,  Kurt Russell

Senaryo : J.C. Chandor ,  Matthew Sand ,  Matthew Michael Carnahan

Yapımcı : Lorenzo Di Bonaventura ,  Mark Vahradian

Film Özeti

Petrol sondaj kulesi Deepwater Horizon'da çalışan 126 kişilik ekip, 20 Nisan 2010'da her zamanki gibi çalışmalarını sürdürmektedir. Hepsi vardiyanın sonuna gelip bir an önce karaya çıkmayı ve kendilerini bekleyenlere kavuşmayı arzu etmektedir. Ancak akşam saatlerinde yaşanan şiddetli patlamalar, herkesi büyük bir şoka uğratır. Durduralamayan ve sonrasında günlerce sürecek yangından sağ kurtulabilmek için mücadele eden ekip, cehennemi andıran bir ölüm kalım savaşının ortasında kalacaktır.
2010 Nisan'ında BP'ye ait Deepwater Horizon petrol platformunun Meksika Körfezi'nde infilak etmesiyle doğa, son yılların en büyük çevre felaketlerinden birine tanık olmuştu. Okyanusta yaşanan ve 11 kişinin ölmesine 17 kişinin de yaralanmasına neden olan trajedinin son anlarını anlatan yapım, 156 milyon $'a maloldu.

Tüm Sırların Sahibi Kız (The Girl with All the Gifts)

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2016

Yapımı : 2016 - ABD ,  İngiltere

Tür : Dram ,  Gerilim ,  Korku

Süre: 111 Dak.

Yönetmen : Colm McCarthy

Oyuncular : Gemma Arterton ,  Glenn Close ,  Sennia Nanua ,  Paddy Considine ,  Anamaria Marinca

Senaryo : Mike Carey

Yapımcı : Camille Gatin ,  Angus Lamont

Diğer Adı : She Who Brings Gifts

Film Özeti

Yakın bir gelecekte insanlık aleminin büyük kısmı "Ophiocordyceps unilateralis" adıyla tanımlanan bir çeşit zombi mantarından etkilenerek zombilere dönüşmüşlerdir. Bu mantar kan, tükürük ve mantar sporu yoluyla yayılmaktadır ve mantardan etkilenen kişiler, insan gördükleri anda tüm akli kontrollerini kaybederek saldıran "aç" yaratıklara dönüşmüşlerdir. Mantardan etkilenmemiş çok az sayıda insan, Birmingham'da ağır askeri tedbirler altında yaşamlarını sürdürmektedir. Burada hibrit çocuklar üzerinde mantarı tedavi edebilecek bir yöntem üzerinde çalışmalar sürdürülmektedir. Hibrit çocuklar, insan kokusuna çok yakından maruz kalmadıkları müddetçe saldırganlaşmadıkları için tedavi araştırmalarında kullanılmaktadır. Bu çocukların öğretmenlerinden biri olan Helen (Gemma Arterton), Melanie adlı oldukça özel ve farklı bir kız çocuğuyla arasında bir bağ kurar. Yaşadıkları üs açlar tarafından saldırıya uğradığında Melanie, Helen ve projenin başındaki Dr. Caroline Caldwell (Glenn Close), birkaç askerin yardımıyla kaçarlar ve hayatta kalabilmek için tehlikeli bir kaçışa başlarlar. Film, M.R. Carey'nin aynı adlı kitabından uyarlandı ve film senaryosu yine Carey tarafından hazırlandı.

Lanet: Uyanış

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Korku

Yönetmen : Kemal Özdemir

Oyuncular : Mustafa Çulha ,  İnanç Akbulut ,  Tuğba Dikmen ,  Mervan Tuzcuoğlu ,  Nurseda Ünalacak

Senaryo : Mustafa Çulha

Film Özeti

Felsefe bölümünde eğitim hayatını sürdüren Zeynel, metafizik konulara diğer arkadaşlarının çok ötesinde bir merak ve heves göstermektedir. Hatta bu nedenle okul arkadaşlarının sonu gelmeyen alaylarına maruz kalmaktadır. Bu sırada 9 arkadaş, gece vakti bir mezarlığa giderek kendilerince bir cesaret gösterisine girişmişlerdir, ancak uyandırdıkları lanet, gecenin eğlencesini tam bir kabusa çevirecektir.

Elveda Berlin (Tschick)

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2016

Yapımı : 2016 - Almanya

Tür : Dram

Süre: 93 Dak.

Yönetmen : Fatih Akın

Oyuncular : Anand Batbileg ,  Tristan Göbel ,  Nicole Mercedes Müller ,  Friederike Kempter ,  Udo Samel

Senaryo : Fatih Akın ,  Hark Bohm

Yapımcı : Marco Mehlitz ,  Susanne Kusche

Diğer Adı : Goodbye Berlin

Film Özeti

Zengin, ancak birbiriyle doğru düzgün iletişimi olmayan bir ailenin çocuğu olan 14 yaşındaki Maik (Tristan Göbel), yaz tatilini tek başına geçirmek zorunda kalmıştır, nitekim babası bir iş yolculuğuna çıkmış, annesi ise alkol tedavisine alınmıştır. Sınıflarına sonradan gelmiş göçmen Andrej Tschick (Anand Batbileg) bir gün çalıntı bir Lada Niva ile kapısına gelir. Maik ilk başta tereddüt etse de yeni arkadaşıyla yolculuğa çıkmayı kabul eder. Berlin'den başladıkları bu yolculukta hiç hayal edemedikleri olaylarla karşılalıp biraz daha büyüyeceklerdir.

Fatih Akın'ın yönettiği Tschick, Alman yazar Wolfgang Herrndorfs'un 30 ülkede basılan ve 2 milyondan fazla satan aynı adlı çok satan kitabından uyarlandı.