Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Çakallarla Dans 4

Vizyon Tarihi: 25 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Komedi

Yönetmen : Murat Şeker

Oyuncular : Şevket Çoruh , İlker Ayrık , Timur Acar , Murat Akkoyunlu , Didem Balçın

Senaryo : Murat Şeker , Ali Tanrıverdi

Yapımcı : Sugarworkz , TAFF Pictures

Film Özeti

Maddi zorluklar 4 kafadarı, yani Kayınço Gökhan (Şevket Çoruh), Köfte Necmi (Timur Acar) ve Del Piero Hikmet'i (Murat Akkoyunlu) Muhasebeci Servet'in (İlker Ayrık) eşi Fatma'yla (Didem Balçın) yaşadığı evinde hep birlikte kalmaya zorlar. Kimsenin istemediği bu durumdan kurtulmak için umut ışığını Berber Hüseyin yakar, Almanya'da ölen dayıoğlunun miras bıraktığı haritada hazine olma ihtimali vardır. Bu ihtimale sıkı sıkı sarılan arkadaşlar, zengin olma hayaliyle haritanın gösterdiği yere doğru yola çıkarlar, ancak bu yolculuk serinin diğer filmlerinde olduğu gibi sürpriz gelişmelere ve maceralara gebedir.

Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)

Vizyon Tarihi: 25 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Biyografi , Dram , Tarih

Süre: 131 Dak.

Yönetmen : Mel Gibson

Oyuncular : Andrew Garfield , Teresa Palmer , Sam Worthington , Luke Bracey , Hugo Weaving

Senaryo : Randall Wallace , Robert Schenkkan , Gregory Crosby

Yapımcı : Bill Mechanic , David Permut

Film Özeti

Amerika Birleşik Devletleri'nin 2. Dünya Savaşı'na girmesinin ardından Desmond T. Doss (Andrew Garfield) da birçok Amerikalı gibi orduya katılmaya gönüllü olur. Ancak dindar bir Hıristiyan ve bir pasifist olan Doss, savaşta insan öldürmeyi ve herhangi bir şekilde silah kullanmayı reddetmektedir, onun yerine savaş alanında yaralıları kurtararak hizmet etmek istemektedir. Bu tavrı hem komutanları, hem de asker arkadaşları arasında ilk başta çok sert tepkiyle karşılanır, askeri mahkemeye bile çıkar. Ancak Doss, son derece sert bir eğitimden geçip, kendi hayatı pahasına silahsız bir şekilde savaş alanına gitmeyi çoktan göze almıştır.

Pastoral Amerika (American Pastoral)

Vizyon Tarihi: 25 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - ABD

Tür : Dram

Süre: 126 Dak.

Yönetmen : Ewan McGregor

Oyuncular : Ewan McGregor , Jennifer Connelly , Dakota Fanning , Peter Riegert , Rupert Evans

Senaryo : John Romano

Yapımcı : Tom Rosenberg , Gary Lucchesi

Film Özeti

Seymour "Swede" Levov (Ewan McGregor) okul zamanlarında yıldız bir atletken, 1960'lı yıllarda başarılı bir işadamı olmuştur. Aradaki din farkına ve babasının karşı çıkmasına rağmen lise aşkı Dawn Dwyer (Jennifer Connelly) ile evlenmiş, Meredith adlı bir kızı olmuş, New Jersey'de mutlu bir hayat sürmektedir. Küçük yaşlarda kekemelik sorunu yaşayan Meredith (Dakota Fanning), büyüyünce muhalif bir kimliğe bürünmüş, Vietnam Savaşı karşıtı gösterilerde aktif olarak yer almaya başlamıştır. Bu sırada oturdukları yerin postanesinin bombalı saldırıya uğraması ve saldırıdan hemen sonra ortadan kaybolan Merry'nin bir numaralı şüpheli olarak aranmaya başlaması, Swede ve eşi Dawn'ın hayatını alt üst edecektir.

 Lanetli Ev (The House on Pine Street)

Vizyon Tarihi: 25 Kasım 2016

Yapımı : 2015 - ABD

Tür : Dram , Korku

Süre: 111 Dak.

Yönetmen : Aaron Keeling

Oyuncular : Emily Goss , Natalie Pellegrini , Taylor Bottles , Cathy Barnett , Jim Korinke

Senaryo : Aaron Keeling

Yapımcı : Aaron Keeling

Film Özeti

Jennifer Branagan 7 aylık hamiledir. Beklenmedik bir sinir krizinden sonra istemese de evine, Kansas'a geri dönmek zorunda kalır. Jennifer hem annelik korkusuyla, hem kocası Luke ile yaşadığı kısıtlı ilişkiyle, hem de annesi Meredith'in varlığıyla başa çıkmaya çalışırken bir yandan da hayatını toparlamaya çalışmaktadır. Ancak kiraladıkları evde garip olaylar yaşanmaya başladıkça Jennifer evin perili olduğundan şüphelenmeye başlar. Jennifer bir yandan tüm bunlarla başa çıkarken bir yandan da akıl sağlığını korumaya çalışmaktadır. Evde yaşananların kaynağını araştırmaya çalışır fakat gerçekten var olup olmadıklarından emin değildir.

Bana Git De

Vizyon Tarihi: 25 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - Türkiye

Tür : Dram , Romantik

Süre: 103 Dak.

Yönetmen : Handan Öztürk

Oyuncular : Tayanç Ayaydın , Deniz Atiye Yılmaz , Seyyal Taner , Birsen Dürülü , Umut Oğuz

Senaryo : Handan Öztürk

Yapımcı : Handan Öztürk

Film Özeti

Yaşadığı sorunları geride bırakabilmek adına İstanbul'daki hayatını geride bırakarak Doğu'ya yolculuğa çıkan bir gitarist olan Ali (Tayanç Ayaydın), yolda arabasına Leyal (Atiye) adlı genç bir kadını alır. Evinden kaçmış, İstanbul'a giderek meşhur olmak isteyen şarkıcı Leyal ile Ali arasında bir kader birliği başlar.

Frantz

Vizyon Tarihi: 25 Kasım 2016

Yapımı : 2016 - Almanya , Fransa

Tür : Dram

Süre: 113 Dak.

Yönetmen : François Ozon

Oyuncular : Paula Beer , Pierre Niney , Ernst Stötzner , Marie Gruber , Cyrielle Clair

Senaryo : François Ozon

Yapımcı : Eric Altmayer , Nicolas Altmayer

Film Özeti

1. Dünya Savaşı yeni bitmiş, yenik devletlerden Almanya için zor bir süreç başlamıştır. Savaşın sadece maddi değil, manevi kayıpları da büyüktür. Quedlinburg kasabasında yaşayan Anna (Paula Beer), Fransız cephesinde nişanlısı Frantz'ı kaybetmenin üzüntüsünü henüz atlatabilmiş değildir. Günün birinde kasabaya gelen bir Fransız, Adrien Rivoire (Pierre Niney), Frantz'ın Paris'te yaşadığı günlerden tanıdığı çok yakın bir arkadaşı olduğunu söyler ve kısa zamanda hem Anna'nın, hem de aynı evde yaşadığı Frantz'ın anne ve babasının yakın dostu olur. Ancak genç adamın söyleyemedikleri de vardır ve bunlar, Anna'nın hayatını tamamen değiştirecektir.