Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Nerede oy kullanacağım? 2023 seçmen sandık sorgulama ekranı: Hangi sandıkta oy kullanacağım?
    1

    2023 Türkiye genel seçimleri için geri sayım sürerken her geçen gün yeni gelişmeler de yayınlanmaya devam ediyor. 14 Mayıs'ta düzenlenecek seçimlere ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK), oy kullanacak vatandaşların hangi sandıkta oy kullanacağı ile ilgili bilgileri açıkladı. İşte, ayrıntılar...

    2

    HANGİ SANDIKTA OY KULLANACAĞIM?

    Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde seçmenlerin hangi sandıkta oy kullanacağını e-Devlet'ten ilan etti.

    3

    YSK, 14 Mayıs'taki seçimlerde yurt içinde oy kullanma hakkına sahip olan 60 milyon 697 bin 843 kişinin nerede ve hangi numaralı sandıkta oy kullanacağını e-Devlet'e yükledi.

    4

    SANDIK SORGULAMA EKRANI

    Seçmenler, e-Devlet uygulamasında kimlik bilgileri ve şifreleriyle giriş yaparak, "Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama" kısmından oy kullanacağı yer ve sandık numarası bilgilerini öğrenebilecek

    5

    Açıklanan sandık bilgileri, Cumhurbaşkanı Seçimi'nde herhangi bir adayın salt çoğunluğu sağlayamaması halinde 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur seçiminde de geçerli olacak.

    Haberi Hazırlayan: Mete Ertunç Sevilir
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ