Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Galatasaray Spor Kulübü Derneği'nin Riva ve Florya arazisiyle ilgili KAP'a açıklamada bulundu. Buna göre Bakırköy, Florya sınırları içinde ve Beykoz Riva'da yer alan arsalara proje yapılacak. Proje yapımına konu Florya arsası 22,627 metrekare ve Riva arsası ise 1.076,022 metrekare yüzölçümüne sahip.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek daha önceden yaptığı açıklamada ilk planlarının Florya'da altyapı tesislerini Riva'ya taşımak olduğunu ve sosyal alanlar sonrasında burayı ihaleye açarak 1.5 milyar TL'yi bulacak bir projeye başlamak olduğunu ifade etmişti. Bunu 1 yıl içinde yapmayı planladıklarını belirten Özbek, ihalenin yüzde 30'unun projeyi üstlenecek firmadan alınmasına karar verdiklerini de vurgulamıştı.

EMLAK KONUT GYO'DAN KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA:

Şirketimiz ile Galatasaray Spor Kulübü Derneği arasında; İstanbul İli Bakırköy İlçesi Florya Mahallesinde 22.627,00 metrekare yüzölçümlü ve İstanbul İli Beykoz İlçesi Riva Mahallesinde 1.076.022,18 metrekare  yüzölçümlü arsalar üzerinde, 29.06.2016 tarihinde birlikte proje geliştirmek maksadıyla protokol imzalanmıştır.

GALATASARAY RESMİ SAYFASINDAN YAPILAN AÇIKLAMA:

Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile Emlak Konut İdaresi arasında; İstanbul İli Bakırköy İlçesi Florya Mahallesi’nde 22 bin 627 metrekare yüzölçümlü ve İstanbul İli Beykoz İlçesi Riva Mahallesi’nde 1 milyon 76 bin 22 metrekare yüzölçümlü taşınmazlar üzerinde, birlikte proje geliştirmek maksadıyla bugün bir protokol imzalanmıştır.

Duran varlıklarımızda değer artışı sağlayarak uzun süredir yaşadığımız mali zorluklara çözüm bulma konusunda bu protokolün çok önemli bir adım olacağı muhakkaktır.

Geçmiş başkanlar ve yönetimler tarafından kulübümüze kazandırılarak yıllardır korunmuş gayrimenkullerimizin, olası en yüksek değer ve devlet güvencesinde kesintiye uğramadan projelendirilmesi hedeflenmiştir.

Bu protokol ile Riva arazisi, yeni oluşan şehir düzenlemesine göre, önceden hazırlanmış planları geliştirilerek değerlendirilebilecektir.

Florya arazisi için, bölgedeki olası değişimler de düşünülerek yeni bir planlama yapılması ekonomik olarak mutlak çok daha avantajlı olacaktır. Genel Kurul onayı alındıktan sonra; yeni Florya projesi de bu protokol dahilinde değerlendirilecektir.

Bu protokolün Emlak Konut İdaresi ile imzalanmasında bizzat katkıları olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi sunarız.

Temmuz ayı divan toplantısında işbirliği detayları kapsamlı bir şekilde üyelerimiz ile paylaşılacaktır.