Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTÜRK / HABER MERKEZİ

Sabah saatlerinde spor yaparken kalp krizi geçiren Mustafa Koç hayatını kaybetti. Saat 08.10'da sabah sporu esnasında fenalaşan Koç, 112 ambulansı ile evinin yakınındaki Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastane yetkilileri spor yaparken rahatsızlanan Koç'un durumunun kritik olduğunu, hayati tehlikesini sürdüğünü belirtmişti.

Hastane kaynaklarına göre Koç, ambulansla hastaneye getirildiğinde hemen acil servis bölümünde ameliyata alındı. Burada yaklaşık 2 saat boyunca hayata döndürülmesi için gerekli müdahaleler yapıldı.

DAKİKA DAKİKA NELER YAŞANDI?

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, sabah sporu esnasında fenalaşıp düştü. Mustafa Koç, spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği aldı.
07.55: Acil 112 ekibi çağrıldı
08.10: Mustafa Koç Beykoz Devlet Hastenesi Aciline getirildi. Koç ilk geldiğinde siyanoze, asistoli halinde idi, acilen entübe edilerek resusitasyon başlandı.
1 saat sonra Amerikan Hastanesi'nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte, kalp akciğer pompasına bağlandı.
10.10: Beykoz Devlet Hastanesi acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevki sağlandı.
12.06: Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada Mustafa Koç'un hayatını kaybettiği açıklandı. 
 

 

1960 doğumlu (56 yaşında) olan Mustafa Koç, evli ve iki kız çocuğu babası.

20 KİLO VERMİŞTİ

Mide küçültme ameliyatı ile 20 kilo veren Mustafa Koç, Küba ve Miami'ye bir iş seyahati gerçekleştirmiş, Küba'da Atatürk büstünün önünde çektirdiği bu pozu Instagram'da paylaşmıştı.

instagram

Mustafa Koç'un 22 Ocak günü Davos Zirvesi'ne katılması bekleniyordu.